PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا نوشیدن الكل ضرر دارد؟

نسیم68
‏۱۳۹۰-۱۰-۳۰‏, ۱۰:۴۸ قبل از ظهر
الكل از دیرباز در بسیاری از تمدنها به عنوان نوعی نوشیدنی استفاده می‌شده است. الكلی كه برای نوشیدن استفاده می‌شود در اصل همان ماده شیمیایی " اتانول " است .
اتانول از تخمیر قند‌ها ایجاد می‌شود. هر گرم اتانول در حدود 7 كالری دارد .كالری الكل شاید به ظاهر پایین باشد اما این كالری به همراه خود هیچ ماده مفید غذایی مانند ویتامین، مواد معدنی یا پروتئین ندارد .
نوشیدنی های الكلی، بسته به نوع آنها و ماده‌ای كه از آن تهیه می‌شود دارای مقادیر متفاوتی از الكل می‌باشند و اسامی‌ متفاوتی هم دارند اما چیزی كه در پزشكی اهمیت دارد مقدار الكل خالص موجود در هر نوع نوشیدنی الكلی است .
به طور مثال هر سیصد گرم آبجو در حدود چهار درصد الكل و 150 كالری دارد.نوشیدن الكل بر روی دستگاه عصبی شما تاثیر می‌گذارد و اندكی اثر مسكن و ضد درد دارد. الكل به دستگاه عصبی انسان آسیب می‌زند. استفاده از این ماده می‌تواند باعث وابستگی شود .
در كشورهای پیشرفته ، الكل از علل شایع تصادف است چون زمان پاسخ دهی عصبی را كاهش می‌دهد.استفاده زیاد از الكل می‌تواند به كبد آسیب بزند و ایجاد هپاتیت الكلی باشد و یا بیماری كبد چرب را ایجاد كند.
یك كبد چرب می‌تواند به سیروز كبدی تبدیل شود و سیروز كبدی مرحله نهایی بیماری كبد است كه در آن كبد عملكرد خود را از دست می‌دهد.
الكل ، ریسك ابتلا به سرطانهای مری، گلو، حنجره، دهان و سینه را افزایش می‌دهد. نوشیدن الكل می‌تواند به مخاط روده باریك و معده آسیب بزند و این آسیب می‌تواند توانایی بدن را در جذب مواد غذایی تحت تاثیر قرار دهد.
الكل می‌تواند توانایی ***ی را در انسان تحت تاثیر قرار داده و آن را كاهش دهد . خانمهای باردار نباید الكل بنوشند. نوشیدن الكل در دوران بارداری می‌تواند جنین را به سندرم چنین الكلی مبتلا كند.
استفاده بیش از اندازه الكل علاوه بر اینكه انسان را به كمبود ویتامین ب-1 ( تیامین ) مبتلا می‌كند، باعث آسیبهای مغزی برگشت ناپذیر هم می‌شود .
در افرادی كه از الكل استفاده می‌كنند یكی از مشكلات این است كه این افراد سیگاری باشند، استفاده همزمان از سیگار و الكل باعث چند برابر شدن خطر ابتلا به سرطال مری می‌شود.
برخی از منابع پزشكی معتقدند كه استفاده مداوم از الكل برای دستگاه قلب و عروق انسان مفید است اما این موضوع كاملا ثابت نشده است و اگر بخواهیم فایده الكل و زیانهای آن را با هم مقایسه كنیم هنوز هم مشخص نیست كدامیك بر دیگری برتری دارد.
توصیه پزشكان این است كه اگر با دانستن تمام آسیب‌های ناشی از الكل، شما تصمیم به خوردن الكل گرفته‌اید، در خوردن آن زیاده روی نكنید و خود را با الكل مسموم نكنید .از نظر مقدار، شما نباید بیشتر از یك گیلاس الكل از هر نوع را روزانه مصرف كنید .
مسمومیت با الكل، به خصوص در مواردی كه فرد مقادیر زیاد اتانول را خورده باشد اتفاق می‌افتد و می‌تواند به راحتی انسان را بكشد .
( این مقاله صرفا از نقطه نظر پزشكی غرب و با هدف افزایش آگاهی عمومی‌ به بررسی زیانها و اثرات الكل پرداخته است و واضح است كه دیدگاههای مذهبی و یا فرهنگی، می‌توانند با برخی از مطالب ترجمه شده در تضاد باشند )
منبع: سیمرغ

mohsen2223
‏۱۳۹۰-۱۰-۳۰‏, ۱۱:۳۲ قبل از ظهر
ما در مورد الکل هرچی تا به حال شنیدیم منع بوده و منع به این کاری نداریم فقط یه چیز برای من جای سوال دارد که اگر اینقدر که میگن ضرر داره چرا در سایر کشور ها مصرف میشه در مهمانی ها و حتی سر سفره مگه میشه یه چیزی که به انسان ضرر داره اینطوری استفاده بشه؟:متفکر:

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۱۰-۳۰‏, ۱۲:۱۰ بعد از ظهر
خب مواد مخدر هم ضرر داره، اما در همه جای دنیا با علم بر اینکه مرگ تدریجی تقلی میشه اما مصرفش هر روز بیشتر میشه

نسیم68
‏۱۳۹۰-۱۰-۳۰‏, ۰۳:۲۳ بعد از ظهر
این مقاله چیزی رو منع نکرده فقط اطلاعات داده مثل مقاله هایی که راجع به سیگار یاقلیان یا مضرات روغن ، یا چای بعد از غذا و .... نوشته می شه در هیچ کدام باید و نباید نیست این موارد صرفاً جهت اطلاع است

mohsen2223
‏۱۳۹۰-۱۰-۳۰‏, ۰۴:۰۲ بعد از ظهر
نه منظور من اینه در فیلمهای هالیودی نشون میده خانواده کنار هم میخورن حالا کاری به جزئیاتش ندارم ولی ایا نشون داده خانواده ای مواد مخدر بکشن کنار هم بزرگ و کوچک همیشه مواد مخدر منع شده حتی ستاد های مبارزه هم دارن
ولی خانواده کنار هم حتی سر سفره یه ذره میخورن ولی بخواد موادی مثل کراک رو نشون بده جوری میشه کارگردان القا میکنه طرف ادم منفوریه

3tare
‏۱۳۹۰-۱۰-۳۰‏, ۰۴:۱۲ بعد از ظهر
خب شما خودت در مورد الکل (یا هرچیزی) تحقیق کن ببین به نظر خودت خوبه یا بده!!
چیکار به هالیوود داری؟!!!!!
عقل واسه چیه؟ واسه تقلید؟ یا فکر کردن؟
خوب بود مصرف کن. خوب نبود مصرف نکن.

/\/!\/\/\-/
‏۱۳۹۰-۱۰-۳۰‏, ۰۵:۳۴ بعد از ظهر
مواد مخدرم فیلمایی هست که باعث میشه شما عاشقشون بشی!
نمونش شاهکار سینما که باعث شد توی صنعت فیلم سازی انقلاب بشه!
فیلم pulpfiction.
اگه این فیلمو ببینی توی صحنه هایی که جان تراولتا با هرویین نشه میکنه تمام مراحلش جوری نشون داده شده که حال میکنی بری همین حالا هرویین بزنی!
اما واقعا کار خوبی!!!!!!!!!!!!!؟
البته موضوع این فیلم تشویق نیستا اما چون گفتی نشنون نمیدن گفتم.
فیلم مرثیه برای یک رویا یا requiem for a dream این هم همینطوره اما اخرش نشون میده مواد مخدر چیجوری زندگی و انسانیت رو از ادم میگیره.یه خونواده و دو تا عاشق و صمیمی ترین دوسش.
بهتون پیشنهاد میکنم ببینید.
اما در مورد مشروب.
ضرراش روی هیچ کس پوشیده نیست اما خوب نمیشه دیگه.

love4ever
‏۱۳۹۰-۱۱-۰۴‏, ۱۰:۲۴ قبل از ظهر
عزیزان من مشروبی که در خارج از کشور ما سرو میشه الکلش کمتر و ملایم تره نسبت به مشروبات ما
ما ایرانی ها اگه بخوایم یه قوطی ویسکی رو یه ذره بخوریم باید یه عالمه روش مزه (چیپس و پفک و ماست موسیر و ...) بخوریم اما خارجی ها اونو خالی خالی میخورن پس تو اینجا تفاوت مشروب رو با مشروب میبینیم

gh0st
‏۱۳۹۰-۱۱-۰۴‏, ۰۱:۵۹ بعد از ظهر
عزیزان من مشروبی که در خارج از کشور ما سرو میشه الکلش کمتر و ملایم تره نسبت به مشروبات ما
ما ایرانی ها اگه بخوایم یه قوطی ویسکی رو یه ذره بخوریم باید یه عالمه روش مزه (چیپس و پفک و ماست موسیر و ...) بخوریم اما خارجی ها اونو خالی خالی میخورن پس تو اینجا تفاوت مشروب رو با مشروب میبینیم

مشروب یه درصدی الکل داره، اینجا و اونجا فرقی نمی کنه! آدم اگر عادت کنه می تونه خالی هم مصرف کنه.چیزی که شما بهش توجه نمی کنید مصرف مشروبات الکلی تو کشوری مثل کانادا به هیج وجه اون چیزی که فکر می کنید نیست، شراب مصرف رایجشونه ولی مشروبات درصد بالا اگر مصرف کنید به دید یک انسانی که مشکل روانی یا بیماری روانی و دیپرشن داره نگاه می کنن و اصلا پسندیده نیست(بر عکس چیزی که فکر می کنید)، جدا از همه ی این مسائل در بدن سازی مشروب به شدت مشکل داره :
جدا از کالری مشابه چربی(هر گرم 9 کالری) متابولیسم بدن رو بالا می بره ولی در همان حال فرآیند تبدیل چربی به انرژی رو کند می کنه، نهایتا چیزی که از دست می دید جدا شدن بافت عضلانی و مصرف بدن به عنوان سوخته که برای بدن سازی فاجعس.برای رخ ندادن باید هنگام نوشیدن از کربوهیدراتهای مفید استفاده کرد.
و نوشیدن زیااااااد آب که از دیهایدریشن جلوگیری بشه

love4ever
‏۱۳۹۰-۱۱-۰۴‏, ۰۷:۱۸ بعد از ظهر
نه داداش اینطوریا نیس چرا همین طوریاست ها ولی نه یه طور دیگه هم هست
شما یه قوطی 7000تومنی رو در نظر بگیر
وحالا یه شیشه ای 35000 تومنی
تفاوت الکلشو میبینی
تو ایران کیفیت مشروبات خ پایینه
میگن هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری
درسته من قبول دارم مشروب نه تنها برا بدنسازی بلکه برای همه چیز داره اما میزان ضررش بسته به کیفیتش داره گلم
ربط به عادتم داره ولی خ کم آدم پیدا میشه که مشروب رو بدون مزه راحت سر بکشه و تگری نزنه
با تشکر

arashekamandar007
‏۱۳۹۰-۱۱-۱۹‏, ۰۱:۲۲ قبل از ظهر
عزیزم نوشابه هم همه میدونن ضرر داره اما اونم همه مصرف میکنن...

HMB
‏۱۳۹۰-۱۱-۱۹‏, ۰۱:۰۱ بعد از ظهر
نه منظور من اینه در فیلمهای هالیودی نشون میده خانواده کنار هم میخورن حالا کاری به جزئیاتش ندارم ولی ایا نشون داده خانواده ای مواد مخدر بکشن کنار هم بزرگ و کوچک همیشه مواد مخدر منع شده حتی ستاد های مبارزه هم دارن
ولی خانواده کنار هم حتی سر سفره یه ذره میخورن ولی بخواد موادی مثل کراک رو نشون بده جوری میشه کارگردان القا میکنه طرف ادم منفوریه
اولا مصرف مشروب نه تنها توی هالیوود بلکه در سینمای تمامی کشور ها ممنوع پس چیزی که اونا میخورن مشرب الکل دار نیست این از این.مشربها از نظر درصد الکل رده بندی دارن،از اتانول 98 درصدی دارخانه بگیر تا آب جو 5 درصد الکل،پس مصرف الکل در خارج جدای از ادمای دائمالخمر اونای که مصرف میکن با یک درصد الکل زیر 10 درصد استفاده میکنن ولی در ایران یک مشرب که نمونه بارز ان عرق سگی یا به قولی دستی که بیش از 55 درصد الکل داره خیلی فرق میکنه (بنده تجربه شخصمیو میگم ما قبلا یا نمیخوردیم یا اگه میخوردیم یه چهار لیتری عرق کشمش میاوردن که معده خالی مصرف میشد که واقعا دیوانگی محض بود) پس دوستان جدای از حرام بودن ان دره بندی که داره برای عوارض رو بدن بخوصوص کبد کلیه داره جایگاه اول و داره(مواد مخدر گیاهی مثل تریاک 45 درصد بعد مواد مخدر صنعتی 65 درصد ولی دوستان الکل بیش از 78 درصد)و یک فکر غلط که در بین بدنسازانی استروئید مصرف میکنن مخصوصا شهر ما وجود داره این که میگن الکل برای پاکسازی کبد موثره دوستان کبد که بر اثر استروئید تا حدودی تحت فشار بوده حالا بخوایم بعداز دوره باتوجه به اون عوارضی که الکل داره بخوایم الکل مصرف کنیم.یه فاجه بزرگ.بنده یکی از دوستام بر سر این مسله الان حدود دو هفته اس تو بیمارستان بستریه.توصیه بنده این ورزشکار عزیز مصرف نکن اگه هم مصرف کردین درست و افرط نکنید. موفق باشید

mahyar_tisoon
‏۱۳۹۰-۱۱-۲۰‏, ۱۱:۱۱ قبل از ظهر
به نظرم اثرات روحی الکل خیلی مهم تره اعتیاد به الکل خیلی طول میکشه منظورم اینه شاید کسی یه سال مشروب بخوره اما معتادش نشه اما هر وقت به صورت یه عادت در بیاد خیلی مشکل ساز میشه اون موقع تفریح کردن با دوستان بودن یا هر فعالیت دیگه وقتی معنی پیدا میکنه و لذت بخشه که همراه الکل باشه اکثر کسایی که عادت به مصرف الکل دارن روز بعد از مصرفشون دچار سر درد و نا امیدی شدیدی میشن باید دو باره مصرف کنن تا از اون حالت در بیان در ضمن مثل خیلی جیزای دیگه تو کشور ما بدترین نو ع و به بدترین شکل مصرف میشه

jafaripur
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۲:۱۵ قبل از ظهر
این ها همش چرت هستش .
همه چیز برای انسان هستش ولی به اندازه کافی , نباید در هر کاری افراط کرد .
بدن به الکل هم نیاز داره .
الکل رو هیچ وفت با مواد مخدر مقایسه نکنید چون تو یه جا با هم راه نمی یان :پوزخند:
باور کنید الکل یه چیز معمولی هستش که مسلمونا اینقد گندش می کنند ...

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۷:۵۲ قبل از ظهر
سلام. من سالهاست که الکل مصرف نمیکنم، الان نیاز بدنم به الکل رو چطور متوجه بشم؟
یعنی علائم کمبود این ماده تو بدن من چیه؟ چه اثراتی میتونه برام دربر داشته باشه؟

3tare
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۱۰:۱۱ قبل از ظهر
این ها همش چرت هستش .
همه چیز برای انسان هستش ولی به اندازه کافی , نباید در هر کاری افراط کرد .
الکل رو هیچ وفت با مواد مخدر مقایسه نکنید چون تو یه جا با هم راه نمی یان :پوزخند:
باور کنید الکل یه چیز معمولی هستش که مسلمونا اینقد گندش می کنند ...

واقعا الکل انقد معمولیه؟؟؟؟؟؟؟ پس این همه عوارض چیه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :پوزخند:
لطفا دوستان اگه میخواید نظر بدید، علم رو وسط بکشید!!!!! نه نظر شخصی تون رو

T!rDaD
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۱۱:۲۱ قبل از ظهر
سلام به همه دوستان عزيز
اگر بخوايم اعتقدات مذهبي خودمون رو در نظر نگيريم علم پزشكي اثبات كرده كه ميزاني از الكل در هفته براي بدن لازمه كه اجازه بدين سر فرصت مقالات رو جمع كنم و اينجا بذارم
اما سوال اينجاست كه ميشه اعتدال رو حفظ كرد!!!؟
تجربه شخصي و تلخ من در يه دوره 5 ساله كه اعتياد كامل به الكل داشتم ميگه:
خيلي به ندرت
در كل به نظر من چيزي كه باعث بشه انسان اختيارتشو از دست بده و رفتار و كردارش كاملا در كنترل خودش نباشه چيز خوبي نيست
اما اگر بخوايم جنبه ورزشي موضوع رو در نظر بگيريم كلا براي ورزشكاران مضره
اول اينكه الكل به شدت باعث تجمع بافت هاي چربي ميشه
دوم اينكه ميزان سميت الكل براي كبد بالاست علي الخصوص انواعي كه به خاطر طعم و مزه تركيبات ديگه هم داره و به مرور زمان باعث سروزي شدن كبد (حالت تمشكي) و در مواقعي هم چرب شدن كبد ميشه
در نتيجه زماني كه شما هورمون هم استفاده ميكنيد خصوصا انواع خوراكي با نوشيدن الكل دارين در حق كبدتون جنايت ميكنيد
سوم اينكه اگر توجه كرده باشيد معمولا نوشيدن در ساعات پاياني روز انجام ميشه كه باعث تحريك شديد و كاذب اشتهاي ميشه
نتيجه اين ميشه كه شما يك وعده غذاي معمولا نامرغوب رو دارين در ساعات اخر شب ميل ميكنيد كه بازم باعث به هم خوردن ر‍‍يم غذايي شما ميشه
چهارم اينكه الكل ميزان چربي خون رو افزايش ميده و در مواردي حتي باعث بروز مرض قند ميشه
يه تصور غلطي هم وجود داره كه احتمالا شنيده باشين كه ميگه
الكل باعث پاك سازي كبد و بدن ميشه
درست اين موضوع اينه كه الكل باعث ميشه ميزان مواد مخدري ( مخصوصا آلكولوئيد هاي مشتق شده از ترياك) كه در خون وجود داره پايين بياد به همين دليل معمولا افراد معتاد به مواد افيوني تمايلي به الكل نشون نميدن چون فردا صبحش بيچاره ميشن:خنده:
اينا توضيحاتي خيلي ابتدايي بود و با اجازه دوستان سر فرصت يه سري مقالات رو در ارتباط با مصرف الكل و ورزشكاران جمع اوري ميكنم و تقديم دوستان ميكنم

3tare
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۱۱:۳۶ قبل از ظهر
در كل به نظر من چيزي كه باعث بشه انسان اختيارتشو از دست بده و رفتار و كردارش كاملا در كنترل خودش نباشه چيز خوبي نيست
شدیدا با این موضوع موافقم
.
.
.
الکل مضرات زیادی برای سیستم عصبی، کبد و قلب داره. که اثبات هم شده.... چرا به خودمون ضرر بزنیم پس؟؟؟؟؟!!!!!!!!
اما الکل توی علم پزشکی، جاهای مناسبی استفاده میشه!
یه نگاه به این بندازید:
از نظر داروشناسی، الکل تضعیف کننده سیستم اعصاب مرکزی است که جزء آرام بخش ها و سستی زاها طبقه بندی می شود.
در پزشکی مصارف زیادی دارد، از جمله می توان به مواردی چون افزایش خواب، گشاد کردن عروق، منبع انرژی زا، مسکن در دردهای بسیار شدید مانند دردهای سرطانی یا تخفیف گرفتگی های شدید عضلانی را نام برد.
از الکل به صورت بخار در ماسک های اکسیژن برای افرادی که دچار برخی ناراحتی های آسم، ریوی و اختلالات تنفسی هستند، استفاده می شود.
همراه با مرفین در اعمال جراحی باز و نیز در ضدعفونی و پانسمان جراحات مختلف پوست به کار می رود.
ولی به علت سوء استفاده در مصرف آن، مشکلاتی را در جامعه بشری ایجاد می کند.
منبع: تبیان دات نت

jafaripur
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۳:۴۲ بعد از ظهر
سلام. من سالهاست که الکل مصرف نمیکنم، الان نیاز بدنم به الکل رو چطور متوجه بشم؟
یعنی علائم کمبود این ماده تو بدن من چیه؟ چه اثراتی میتونه برام دربر داشته باشه؟

اگه افراط کنید همون طور که دوستان می گن برای کبد و برای ورزشکارا خوب نیست .
مطمئن باش به صورت معمولی استفاده کنی هیچ ضرری نداره .
بدن انسان به همه چی نیاز داره اما به میزان کم .
مثلاً به نیکوتین هم نیاز داره , می تونی تو بعضی از مالتی ویتامین ها پیدا کنی .
در کل مصرف الکل به میزان کم مضرر که نیست خوب هم هست .
شما از یه دکتر سوال کن تا یه آخوند بهتر متوجه می شی !

mahyar_tisoon
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۴:۵۸ بعد از ظهر
پسر خوب میخوای مشروب بخوری به خودت ربط داره اما با این حرف ها توجیه نکن کارتو واسه بقیه هم توصیه نکن اگه حتی یه نفر حرف تورو باور کنه ... مشروب حالت سر خوشی میده مثل مواد مخدر اکثر کسایی که این احساسو تجربه کنن بازم میخوان تکرار بشه پس نمیشه به راحتی گفت بخورید اما کم مصرف کنید

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۵:۳۱ بعد از ظهر

عذر میخوام جناب جعفری پور من به جوابم نرسیدم متاسفانه
شما حرف بقیه رو تکرار کردین فقط
میخوام بدونم نیاز بدن به الکل رو چطور میشه تشخیص داد؟
مثلا کلسیم کم میشه یا پروتئین کم به بدن برسه و یا حتی کم آبی یه علائمی داره
علائم کمبود الکل رو میخواستم برام شرح بدین.
وگرنه من به ضرر و زیانش کاری ندارم، به روحانی و دکترش هم کاری ندارم
میخوام بدونم شاید اصلا بدن من نیازی نداشته باشه. یا شاید الان کمبود این ماده در بدن من وجود داشته باشه
همونطور که خودت پذیرفتی و متوجه شدی این موضوع رو به من هم انتقالش بده.
سبب خیر میشه. آی قربون دستت

Mercenary
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۸:۱۱ بعد از ظهر
دوستانی که تو گل فروشی کار میکنن صبح ها برای اینکه رفتارشون با مشتری خوب شه مشروب میخورن
به نظر من هیچ اشکالی نداره
خودمم پا بده مصرف میکنم ولی فقط برای خوشی
به نظر من رابطه ی ***ی با الکل محشر میشه یا مثلا مهونی دور همه خودمونی باشه
بالاخره انسان نیاز با یه دل خوشی داره اونم تو این دوره زمونه
هر کی یه طور فکر میکونه یکی با نماز آروم میشه یکیم با این چیزا
اعتیاد به مشروب و.. بستگی به جنبه ی افراد داره
بعضیا شور همه چیو در میارن انقدر الکل میخوره که کار دست خودش میده

arashbandegan
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۸:۱۱ بعد از ظهر
بدن یک انسان سالم نیازی به الکل نداره بنا بر این کمبودی وجود نخواهد داشت، ربطی هم به روحانی و ... نداره، حتی اگه گاها دیده شده که تاثیرمثبت مواد تخمیری مثل شراب گزارش شده بیشتر به خاطر آنتی اکسید ها و مواد دیگرش هست نه الکلش.

/\/!\/\/\-/
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۸:۳۴ بعد از ظهر
به نظر من رابطه ی ***ی با الکل محشر میشه یا مثلا مهونی دور همه خودمونی باشه
خیلی ببخشید اولا اینجا جالب نیست اینجوری گفتن.:بیفایده:
اما چون حال کردی با مشروب تو روابطتت اینم بدون که اون رابطه اگر شیشه مصرف کنی خیلی خیلی خیلی خیلی بهتر میشه.:لبخند:
برای دوستان گل فروش هم یه پیشنهاد ویژه دارم!:صلح:
میدونستی حشیش و تریاک چقدر مهربون و خوش برخورد میکنن؟!:لبخند:
اصلا یه چیزه عجیبیه!
حالا بریم اینا رو مصرف کنیم؟:متفکر:
کسی اگه بیاد بگه مواد مخدر یا مشروب حال نمیده با ماشین از روش رد میشم!اما،به چه قیمتی؟تمام این چیزا به مرور زمان وقتی از حد بگذره که این اتفاق میفته(دیر یا زود داره اما سوخت و سوز نداره) آدم رو پست میکنه.ترسو میکنه.دیگه زندگیش میشه الکل یا جور کردن موادش!
من خودم مشروب میخورم.اما هیچوقت منکر ضرراش نمی شم.چرا عادت داریم خودمونو گول بزنیم؟!!
الانم به حداقل رسوندمش.چون ضرر داره.خوب نیست.
به قول جناب T!RDAD اینش که آدمو به شدت از خودش بی خود میکنه اصلا خوب نیست.

Mercenary
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۹:۰۹ بعد از ظهر
عزیزم مشروب چه ربطی به دراگ یا مواد داره؟
چرا همه چیو به هم ربط میدی
به هر حل نظر شما هم محترمه
ولی من پای حرفم هستم اگه به اندازه مصرف بشه خیلی هم خوبه
ولی به نکته هر چیزی میگیرید یا مصرف میکنید خوبشو مصرف کنید که ارزشش رو داشته باشه

Sen@toR
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۱‏, ۰۹:۲۱ بعد از ظهر
اینم از عوارض الکل ، حالا هر کی دوست داره مصرف کنه

http://howistoppeddrinking.org/wp-content/uploads/2008/04/cirrhosis-liver.jpg

jafaripur
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۲‏, ۰۲:۴۴ قبل از ظهر
http://fa.wikipedia.org/wiki/الکل (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%84)

برخی از کاربردهای الکل:
سوخت خودرو
حلال
کاربردهای پزشکی و گندزدایی
...

مصرف کنترل شده الکل و حتی مواد مخدر میتونه در مواقعی کاملا مفید باشه
ضمنا اونایی که میگن الکل فلان است و ضرر دارد و...
فراموش نکنند که در غرب اکثریت مردم الکلی هستند
به عنوان مثلا.در اینجا:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ion_per_capita (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_beer_consumption_per_capita)
میتوانید سرانه مصرف الکل در کشورهای مختلف رو ببینید
ده کشور اول در مصرف آبجو به شرح زیرند:
چک 158 لیتر
ایرلند 131
المان 110
اتریش 108
استرالیا 104
انگلستان 99
لهستان 95
دانمارک 89
فنلاند 85
لوکزامبورگ 84

ایران اصلا تو لیست نیست

و این هم امار کشور ها در مصرف مشروبات الکلی:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ol_consumption (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption)

ده کشور اول:
لوکزامبورگ 14 لیتر
ایرلند 14 لیتر
مجارستان 13 لیتر
مولداوی 13
چک 13
کرواسی 12
انگلستان 12
المان 11
دانمارک 11
اسپانیا 11

ایران تقریبا 0 و به همراه چند کشور عربی در انتهای لیست قرار داره

اما جالبه که همین کشورها از نظر شاخص بهداشت که با متوسط طول عمر سنجیده میشه جزو برترین ها هستند:
استرالیا رتبه 5 کشورهای دنیا در طول عمر رو داره
اتریش 16
آلمان و انگلستان مشترکا 20
فنلاند 25
ایرلند 29
لوکزامبورگ 31
دانمارک 36
لهستان 53

ایران 108

این یعنی اینکه هر استرالیایی سالی 115 لیتر مشروبات الکلی و آبجو استفاده میکنه و یا به عبارتی روزی تقریبا 0.3 لیتر که میشه روزی بیش از یک و نیم لیوان!!!!
ولی با اینحال جزو 5 کشور دارای طول عمر بالاست
و در ایرانی که امار مصرف الکل در اون تقریبا صفره
رتبه 108 رو داریم
اگر به اون امار ها نگاه بکنید میبینید هر استرالیایی عرق خور به طور متوسط 10 سال و 2 ماه و 12 روز بیشتر از یک ایرانی عرق نخور عمر میکنه!!!!
من به شخصه ترجیح میدم یک استرالیایی عرق مشروب خور باشم تا یک ایرانی که لب به مشروب نمیزنه

jafaripur
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۲‏, ۰۲:۴۹ قبل از ظهر
عذر میخوام جناب جعفری پور من به جوابم نرسیدم متاسفانه
شما حرف بقیه رو تکرار کردین فقط
میخوام بدونم نیاز بدن به الکل رو چطور میشه تشخیص داد؟
مثلا کلسیم کم میشه یا پروتئین کم به بدن برسه و یا حتی کم آبی یه علائمی داره
علائم کمبود الکل رو میخواستم برام شرح بدین.
وگرنه من به ضرر و زیانش کاری ندارم، به روحانی و دکترش هم کاری ندارم
میخوام بدونم شاید اصلا بدن من نیازی نداشته باشه. یا شاید الان کمبود این ماده در بدن من وجود داشته باشه
همونطور که خودت پذیرفتی و متوجه شدی این موضوع رو به من هم انتقالش بده.
سبب خیر میشه. آی قربون دستت

یکیش این هستش که انگل های روده رو از بین می بره .
من نمی گم ضرر نداره داره اما فوایدی هم داره به شرطی که به صورت مطلوب مصرف بشه .
و شما نمی دونستی که بیشتر میوه هایی که می خوری درصدی الکل دارن ؟ حتی نون ؟
نمی دونستی که بعضی از داروها ترکیبی از الکل توش داره ؟

jafaripur
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۲‏, ۰۲:۵۳ قبل از ظهر
به قول جناب T!RDAD اینش که آدمو به شدت از خودش بی خود میکنه اصلا خوب نیست.

خوب عزیز من کم بخور مجبوری زیاد بخوری و به قول خودت از خود بی خود شی ؟
من با این حرف هم مشکل دارم , آدم مست 100000 برابر حواسش نسبت به آدم نرمال جمع تر هستش چون زیاد تجربه کردم و دیدم اینا همش حرف هستش از خود بی خود شدن این کارا مال بی جنبه ها هستش که خودشون رو نشون بدن .

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۲‏, ۰۷:۴۱ قبل از ظهر
یکیش این هستش که انگل های روده رو از بین می بره .
من نمی گم ضرر نداره داره اما فوایدی هم داره به شرطی که به صورت مطلوب مصرف بشه .
و شما نمی دونستی که بیشتر میوه هایی که می خوری درصدی الکل دارن ؟ حتی نون ؟
نمی دونستی که بعضی از داروها ترکیبی از الکل توش داره ؟

یه حرفی زدی توش موندی نمیخوای هم قبول کنی
میگی برای انگل خوبه؟ آدم سالم رو مبنا قرار میدن نه کسی که مشکل اینچنینی داره
یعنی الان پزشک برای رفع این مشکل الکل تجویز میکنه؟
شنیدی میگن رو دندونی که درد میکنه روغن ترمز بذار یا خمیر دندون؟ اینا هم تجویز مثل مصرف الکل برای انگله!
پس بری دکتر اینجوری درمان میکنه؟
بازم از مضراتش گفتی؛پدر من....علائم کمبودش رو بگو تو بدن
بیشتر میوه ها؟ نه نمیدونستم الان از شما میشنوم. ولی بعید میدونم میوه تازه دارای الکل باشه. حداقل من نمیپذیرم این موضوع رو تا برام اثبات بشه. اونم نه از ویکی پدیا چون قابل ویرایشه
نون هم همینطور فقط از زبان شما شنیدم. درصد الکل نون بربری رو برام بگو
علم اینکه ترکیبات داروها رو هم بشناسم رو هم ندارم.
اصلا سوال من این بود؟ جرا با دقت نمیخونی سوال منو؟ من سوال کردم چون نمیدونم
واقعا نمیدونم. بعد شما میای مجدد از خودمن میپرسی که نمیدونی؟ خب اگه میدونستم مرض داشتم وقت شما و خودم رو بگیرم؟
شما یه فرد سالم و بدون هیچ مشکل رو در نظر بگیر. نیاز این فرد به الکل رو شرح بده.
اگر هم جوابی مثل قبل میخوای بدی که دستت درد نکنه. بیخیال

T!rDaD
‏۱۳۹۰-۱۲-۰۲‏, ۱۰:۱۰ قبل از ظهر
خوب عزیز من کم بخور مجبوری زیاد بخوری و به قول خودت از خود بی خود شی ؟
من با این حرف هم مشکل دارم , آدم مست 100000 برابر حواسش نسبت به آدم نرمال جمع تر هستش چون زیاد تجربه کردم و دیدم اینا همش حرف هستش از خود بی خود شدن این کارا مال بی جنبه ها هستش که خودشون رو نشون بدن .
دوست عزيزم
نميدونم چند سالتونه اما حدس ميزنم كه بايد تو سنين جواني باشيد چون خيلي پر شر و شور پست ميذارين
شما چه 1 استكان الكل مصرف كنيد و چه 1 شيشه الكل تاثيرش رو بر بدن شما ميذاره
ولي بسته به ميزاني كه مصرف شده و مقاومت بدني هر كس بروي اشخاص اثرات متفاوت ميذاره
اما در هر حال و هر صورت كنترل بر مغز نسبت به حالتي كه مصرف نشده پاينتر مياد و شما از حالت تعادل 100% خارج ميشي
اصلا اون حالت سرخوشي ناشي از مستي الكل به خاطر همين كم شدن اثر كنترل بر مغزه
پس كسي نميتونه ادعا كنه الكل رو من بي تاثيره
اما راجع به حواس جمعي 100000 برابر كه فرموديد
به نظر شما چرا مصرف الكل در حين رانندگي در همون جوامعي كه ميفرماييد طول عمرشون هم بر اثر مصرف بالاست اينقدر جرم سنگيني محسوب ميشه
چون طبق فرمايش شما بايد بهشون جايزه هم بدن و اصلا تشويق كنن به مصرف حين رانندگي چون حواس رو جمعتر ميكنه و سانحه كمتر ميشه!
اون احساس حواس جمعي بيشتر توهمي بيش نيست كه ناشي از مصرف الكله چرا كه كسي كه مسته براي اينكه به اطرافيانش نشون بده كه كاملا به خودش كنترل داره سعي ميكنه شمرده تر حرف بزنه و ارومتر رفتار كنه و خلاصه يه جوري به همه بگه :
ببنيد من مست نيستم
اما هست و خودش خبر نداره
چون اگه دقت كني نسبت به حالت عادي زبونش سنگينتر شده
شما كه اهل سرچ كردن هستي يه جستجوي كوچولو راجع به مكانيزم تاثير الكل بر مغز انسان بكن تا عوارض و علائمش رو بهتر متوجه بشي
حالا تمام اينا تاثيرات رفتاري بود و اصلا فرض بر اينكه رفتار شما هيچ تغيري با نوشيدن الكل نميكنيد اما اثراتي كه خصوصا در بلند مدت بر جسم شما ميذاره انكار ناپذيره

و باز هم جستجو كن و ببين همون كشورهايي كه نام بردي يكي از معضلات بزرگشون مصرف الكل گسترده در ميان جامعه و خصوصا قشر جوانه و به همين علت روز به روز قوانين سختگيرانه تري وضع ميكنن
ضمن اينكه اضافه كنم طول عمر بيشتر اونا نسبت به ما ارتباطي با مصرف الكل نداره بلكه به خاطر سطح بالاتر رفاه-اميد به زندگي- بهداشت و خيلي عوامل ديگه ست كه از حوصله اين بحث خارجه
شما ميتوني اون جوري كه دوست داري تصميم بگيري و در اختيار خودته اما باور كن چيز خوبي نيست و اينو از كسي كه تجربه شو داره قبول كن
يه پيشنهاد كوچيك هم دارم كه امتحانش ضرري نداره
احتمالا شما هم مثل خيلي هاي ديگه با جمعي از دوستان وقتي دور هم جمع ميشيد براي لذت بردن مشروب ميل ميكنيد
به نظرتون هم كلي خوش ميگذره و همه عادي هستند
حالا يه بار شما نخور و بذار فقط اونا بخورن و بعد منتظر بمون و به رفتارشون دقت كن
اونوقت قضاوت كن كه ايا اينا همشون عادي هستند و همون ادمهاي هميشگي هستند؟

Stateless Knight
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۵‏, ۰۲:۳۸ بعد از ظهر
تاثیر مصرف الکل بر رشد عضلات چیست؟
بدنسازان از رژیمهای غذایی سخت پیروی می کنند و به سختی تمرین میکنند و آب فراوان مصرف میکنند اما متاسفانه در پایان هفته یا در جشنها این رژیم را با مصرف زیاد مشروبات الکلی نادیده میگیرند.مصرف این مشروبات چه تاثیری در بدنسازی دارد؟

1- کالریهای بی ارزش

الکل مواد مغذی ندارد اما آنچه که بسیار دارد کالری است.حدود 7 کالری در هر گرم!!!!اگر شما در حال تلاش برای چربی سوزی هستید باید به این امر توجه داشته باشید که 1 بار نوشیدن بیش از حد مشروبات الکلی میتواند حدود 500 کالری به کالری دریافتی شما اضافه کند و این تقریبا به معنی یک چهارم کالری است که باید در طول روز دریافت کنید.و همین موضوع باعث میشود مصرف مواد غذایی کاهش یابد و این امر کمبود مواد مغذی مانند ویتامنها و مواد معدنی و همچنین کاهش توانایی جسمی در تمرین را در پی دارد

2-کم آبی

الکل یه ماده ادرار آور است و باعث تکرر ادرار در شخص مصرف کننده میشود همین امر باعث کم آب شدن بدن فرد و کاهش توانایی او در تمرین میشود همچنین تکرر ادرار باعث میشود مواد معدنی مانند آهن/منزیم/روی (این عنصر به ترشح هورمون تستسترون کمک میکند) کلسیم و پتاسیم(انقباض عضلات و آرامش) ... کم شده و باعث خستگی سریعتر و عملکرد ضعیفتر در باشگاه میشود

3-الکل باعث کاهش تسترون

مصرف بیش از حد الکل باعث کاهش تولید تسترون از سلولهای لیدیگ میشود و کاهش تسترون مساوی است با کاهش رشد عضلانی است.
الکل همچنین باعث میشود هورمون آندروژن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%86)( هورمونی شبیه تسترون که مهمترین عامل کنترل رشد موی سر انسان است) به استروژن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%86) تبدیل شود که این امر در مردان باعث افتادگی و حالت غیر طبیعی در عضلات سینه میشود.

4-سنتز پروتئین

سنتز پروتئین باعث رشد بهتر عضلات میشود.با مصرف بیش از حد مشروبات الکلی سنتز پروتئین 20 تا 40 درصد کم میشود زیرا کبد برای هضم الکل تلاش میکند و نمی تواند به خوبی به سنتز پرو تیین بپردازد.

پس بدنسازی و مصرف مشروبات الکلی با هم سازگار نیستند
عواقب مصرف الکل میتواند برای بدنسازان وخیم باشد.خوردن مشروبات الکلی به جای وعده های غذایی سالم باعث میشود رژیم شما خالی از ارزش غذایی باشد
:گل رز::گل رز::گل رز:

منبع:mrsupplement.com

مایکل جکسون
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۵‏, ۰۶:۰۱ بعد از ظهر
یه بار یکی از شبکه های ماهواره ای یه برنامه خارجی گذاشت که توش گفتن مصرف روزانه دو لیوان شراب قرمز برای سلامتی بدن و سلامتی قلب مفید هستش
یه بار هم فکر کنم بی بی سی یه چیز هایی در همین مورد میگفت که شراب قرمز واسه قلب و بدن انسان مفید هستش
من که حسابی گیج شدم:هیپنوتیزم:

Evra
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۵‏, ۰۶:۰۴ بعد از ظهر
یه بار یکی از شبکه های ماهواره ای یه برنامه خارجی گذاشت که توش گفتن مصرف روزانه دو لیوان شراب قرمز برای سلامتی بدن و سلامتی قلب مفید هستش
یه بار هم فکر کنم بی بی سی یه چیز هایی در همین مورد میگفت که شراب قرمز واسه قلب و بدن انسان مفید هستش
من که حسابی گیج شدم:هیپنوتیزم:

همینارو بنده هم شنیدم +اینکه میگفتن شراب قرمز برایه زیباییه پوستم خوبه:پوزخند:اینو از مردمم خیلی شنیدم
شراب ویتامین نداره؟؟اینکه همون انگوره دیگه بالاخره باید یه خواصی داشته باشه

مایکل جکسون
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۵‏, ۰۹:۰۰ بعد از ظهر
همینارو بنده هم شنیدم +اینکه میگفتن شراب قرمز برایه زیباییه پوستم خوبه:پوزخند:اینو از مردمم خیلی شنیدم
شاید شراب قرمز الکل نداره:متفکر:

/\/!\/\/\-/
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۵‏, ۰۹:۰۹ بعد از ظهر
شاید شراب قرمز الکل نداره:متفکر:
دوسته عزیز اگه الکل نداشته باشه که میشه سرکه نه شراب.
شراب الکل داره ولی خیلی کم.برا همین حسی که شراب میده رو اکثرا دوست دارن.
رنگش هم بخاطره میوه ایه که میگیرن.اگه از این انگور قرمزا باشه قرمز میشه.همین.

Stateless Knight
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۵‏, ۰۹:۲۴ بعد از ظهر
اونجا صحبت از الکل بود نه نوع مشروب خاصی. اما شراب قرمز درصد کربو و پروتئین بسیار ناچیز داره.ولی کالریش خیلی بالاست.فرد باید کالری که میگیره به همون اندازه از مواد معدنی و ویتامین ها هم استفاده کنه.

مواد مغذی در هر ۱۰۰ g (۳٫۵ oz)
شراب قرمز

انرژی (http://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C_%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%AA%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8%A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF)
۳۵۵ kJ (۸۵ kcal)

کربوهیدرات‌ها (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D9%88%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%AA)
۲٫۶ g

قندها
۰٫۶ g

چربی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C)
۰٫۰ g

پروتئین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%A6%DB%8C%D9%86)
۰٫۱ g

الکل (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%84)
۱۰٫۶ g

wikipedia
به گفته محققان، الكل نه تنها ارزش غذايي ندارد، بلكه بسياري از مواد غذايي و ويتامين‌ها را نيز نابود مي‌كند و پس از مدتي عوارض ناشي از كمبود اين ويتامين‌ها بيماري‌هاي متعددي را در بدن پديد مي‌آورد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران واحد علوم پزشكي تهران يافته‌هاي محققان علوم پزشكي حاكي از آن است مصرف الكل بر ويتامين B1، ويتامين B2 ، ويتامين B6 ، اسيد فوليك، ويتامين ث و قند تأثير منفي دارد.
همچنين اين يافته‌ها حكايت از وجود بيماري به نام ورنيكه در اكثر بيماران معتاد به الكل دارد كه همه اين بيماران گرفتار كمبود ويتامين B بوده و عوارضي مثل گيجي، تغيير جهت سريع مردمك چشم، ناهماهنگي عضلات و نامتعادل بودن حركت بدن را در پي دارد.
نحوه درمان اين بيماران در مرحله اول ترك كردن اعتياد و سپس مصرف ويتامين B به مدت 2 تا 4 هفته است
tebyan-zn.ir
:گل رز::گل رز::گل رز:

مایکل جکسون
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۵‏, ۱۰:۳۵ بعد از ظهر
دوسته عزیز اگه الکل نداشته باشه که میشه سرکه نه شراب.
راستش من زیاد تو این چیزا وارد نیستم:خجالت:
ممنون بابت توضیحتون دوست عزیز:گل رز:

Evra
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۶‏, ۰۳:۳۸ بعد از ظهر
یکی دیگه از مزیتایه مشروب اینه که میگن واسه سنگه کلیه خوبه و اینو دیگه از دهن دکترا شنیدم و پدر بزرگ و یکی دیگه از فامیلامون که سنگ کلیه داشتن رفته بودن پیشه دکتر بهشون گفته بود که روزی 1-2 تا آبجو بخورن

The Don
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۶‏, ۰۳:۵۴ بعد از ظهر
نه‌ بابا کی‌ میگه ضرر داره ؟ :پوزخند:
ما هر روز می‌ریزیم سرش ، هر روز هم سالم تر از دیروز :پوزخند:

N&F
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۶‏, ۰۸:۴۱ بعد از ظهر
شراب های صنعتی که در خارج تولید میشه الکل داره ولی شراب هایی که من دیدم با انگور درست میکنن بدونه الکله وطبیعیه

Evra
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۶‏, ۱۰:۳۴ بعد از ظهر
شراب های صنعتی که در خارج تولید میشه الکل داره ولی شراب هایی که من دیدم با انگور درست میکنن بدونه الکله وطبیعیه

مگه میشه شراب الکل نداشته باشه؟؟بعد چجوری مست میکنه؟؟؟
شراب اگه الکل نداشته باشه یا میشه آب انگور یا سرکه

Senior Manager
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۷‏, ۰۸:۰۴ قبل از ظهر
قند موجود در انگور بعد از تخمیر شدن بوسیله مخمر موجود در خود انگور به گاز اکسید کربن و الکل اتی‌لیک تبدیل می‌شه
ولی بعضیا خودشون هم بعدش مجدد بهش الکل اضافه میکنن. که البته با روش سنتی مغایرت داره و یجور من دراوردی محسوب میشه

مایکل جکسون
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۷‏, ۰۳:۰۶ بعد از ظهر
شراب قرمزی که به صورت سنتی تهیه شده باشه (الکل بهش اضافه نشده باشه) برای بدنسازی خوبه یا بد؟

3tare
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۷‏, ۰۳:۲۵ بعد از ظهر
شراب قرمزی که به صورت سنتی تهیه شده باشه (الکل بهش اضافه نشده باشه) برای بدنسازی خوبه یا بد؟

دوست عزیز شما یه لطفی کن پست های این تاپیک رو از اول بخون.:لبخند:
اگه به جوابت نرسیدی، سوالتو دوباره مطرح کن، دوستان جواب بدن!! :چشمک:

پيرانا
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۷‏, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
هر پيمانه شاب 7كالري انرژي آزاد ميكنه و الكل عموما" باعث ميشه در حالت معمولي بدون ورزش چربي ها آب بشن ولي در كبد جمع ميشن :گل رز:

مایکل جکسون
‏۱۳۹۱-۰۱-۲۸‏, ۱۲:۳۸ قبل از ظهر
دوست عزیز شما یه لطفی کن پست های این تاپیک رو از اول بخون.:لبخند:
اگه به جوابت نرسیدی، سوالتو دوباره مطرح کن، دوستان جواب بدن!! :چشمک:
والا من پست ها رو از اول خونده بودم ولی بازم از اول خوندم:لبخند:
شاید سوالم رو درست مطرح نکردم:نمیدونم:
ببینید همونطور که دوستان گفتن شراب قرمزی که به صورت سنتی تهیه شده باشه و بهش الکل اضافه نشده باشه درصد الکلش خیلی کم هستش و الکل هم برای بدنسازی خوب نیست و البته مصرف شراب قرمز دارای فوایدی برای سلامتی هستش
حالا من میخواستم ببینم آیا فواید شراب قرمز به اندازه ای هست که بشه از مضرات الکل ناچیزش چشم پوشی کرد؟

Evra
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۰‏, ۰۳:۴۶ بعد از ظهر
والا من پست ها رو از اول خونده بودم ولی بازم از اول خوندم:لبخند:
شاید سوالم رو درست مطرح نکردم:نمیدونم:
ببینید همونطور که دوستان گفتن شراب قرمزی که به صورت سنتی تهیه شده باشه و بهش الکل اضافه نشده باشه درصد الکلش خیلی کم هستش و الکل هم برای بدنسازی خوب نیست و البته مصرف شراب قرمز دارای فوایدی برای سلامتی هستش
حالا من میخواستم ببینم آیا فواید شراب قرمز به اندازه ای هست که بشه از مضرات الکل ناچیزش چشم پوشی کرد؟

شراب قرمز حیف نیست نخوریش ولی با اینکه الکل داره ولی باز فکر نکنم از نوشابه ضررش بیشتر باشه با این حال
ولی من شراب قرمز داشته باشم همیشه ورزشم ترک میکنم ولی فقط داشته باشمش:پوزخند::پوزخند::پوزخند:

mr.olympia
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۰‏, ۰۷:۱۱ بعد از ظهر
شراب قرمز حیف نیست نخوریش ولی با اینکه الکل داره ولی باز فکر نکنم از نوشابه ضررش بیشتر باشه با این حال
ولی من شراب قرمز داشته باشم همیشه ورزشم ترک میکنم ولی فقط داشته باشمش:پوزخند::پوزخند::پوزخند:

:بیفایده::منتظر:

Metropolis
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۰‏, ۱۱:۵۸ بعد از ظهر
ای بابا شما چه جوری نوشیدنی الکلی میخورید؟ من یه بار برا تجربه رفتم سراغش از به قول معروف ساقی شاکی شدم که چرا خسیس بازی در میاری لیوان رو پر نمی کنی , وقتی خوردمش فهمیدم چه زهر ماریه , صد رحمت به اون یه قُلُب بنزینی که هر وقت از ماشین میخواستم بکشم میخوردم ... شد برای اولین و آخرین بارم اصلا با اون حالت مثلا مستی که دچارش شدم حال نکردم , بعدش سر گیجه و سر درد:احمقانه‌:

mr.olympia
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۱‏, ۱۲:۲۴ قبل از ظهر
احتمالن اون درصداتانولش بالا بوده بدجورگرفتت:خنده:بدسوختی آره:صلح:ضمنن شراب یه چیزدیگست اون الکل نداره!!!مگرخودت اضافه کنی:صلح:خواستی بیا بگم بری چی بگیری حالشوببری:پوزخند:

Evra
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۱‏, ۱۲:۴۱ قبل از ظهر
احتمالن اون درصداتانولش بالا بوده بدجورگرفتت:خنده:بدسوختی آره:صلح:ضمنن شراب یه چیزدیگست اون الکل نداره!!!مگرخودت اضافه کنی:صلح:خواستی بیا بگم بری چی بگیری حالشوببری:پوزخند:

یعنی چی شراب الکل نداره؟؟؟؟من اینو فقط اینجا شنیدم مگه میشه الکل نداشته باشه و مست کنه؟؟:متفکر:میشه بگید ؟؟شاید بنده نمیدونم

mr.olympia
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۱‏, ۱۲:۵۸ قبل از ظهر
نه نداره:چشمک::چشمک:راحتبرو بخور:صلح:

mr.olympia
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۱‏, ۰۱:۰۳ قبل از ظهر
خوبه ازفردامیایم توسایت بحثهای الکلی و......مطرح میکنیم:بیفایده::بیفایده::بیفایده::منتظر::منتظر::منتظر:یعنی چی آخه اینجاجای این صحبت هاست میاین خاطرات الکلی تونو تعریف میکنید:بیفایده:هی من اشاره میکنم انگارنه انگار...ضرروزیان الکل برای بدن رو بگیدنه خاطرات جاهلیتونو....اااااااااااااااااااااااااااااا

Evra
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۱‏, ۰۱:۰۸ قبل از ظهر
من نمیدونم و واقعا گیج شدم مگه میشه شراب الکل نداشته باشه و مست کنه ؟؟؟:متفکر:تنها چیزی که آدمو مست میکنه الکل و اینکه میگید شراب الکل نداره خیلی عجیبه و آدمم مست میکنه:کف کرده:
یکی بیاد مارو روشن کنه تو رو خدا:کف کرده:

mr.olympia
‏۱۳۹۱-۰۱-۳۱‏, ۰۱:۱۳ قبل از ظهر
من نمیدونم و واقعا گیج شدم مگه میشه شراب الکل نداشته باشه و مست کنه ؟؟؟:متفکر:تنها چیزی که آدمو مست میکنه الکل و اینکه میگید شراب الکل نداره خیلی عجیبه و آدمم مست میکنه:کف کرده:
یکی بیاد مارو روشن کنه تو رو خدا:کف کرده:
هنوزقضیه رونگرفتی.. خیلی خرسندی:نمیبینم::صلح:

Evra
‏۱۳۹۱-۰۲-۰۱‏, ۰۵:۰۱ بعد از ظهر
هنوزقضیه رونگرفتی.. خیلی خرسندی:نمیبینم::صلح:

خب راهنماییمون کن :چشمک:

lokly
‏۱۳۹۱-۱۲-۰۲‏, ۰۶:۴۰ بعد از ظهر
سلام به دوستان
این باور درسته که الکل چربیهای بدن رو سفت میکنه و اب کردنش خیلی کار میبره؟

MASOUD . Ji
‏۱۳۹۱-۱۲-۰۲‏, ۰۷:۵۳ بعد از ظهر
سلام به دوستان

نه !
تا اونجایی که من میدونم الکل خاصیت یا مورد مفیدی نداره ! معده ، کبد ، عضلات ، .... رو از بین میبره !

Mr.LEO
‏۱۳۹۱-۱۲-۰۲‏, ۰۹:۰۲ بعد از ظهر
مصرف الکل باعث میشه عضلاتتون تحلیل بره

Dami
‏۱۳۹۱-۱۲-۰۳‏, ۰۸:۲۷ قبل از ظهر
در آخرین آزمایشی که داشتم دکتر فرمود پسرم چی می خوری که جیگرت سم تولید کرده. گفتم نمی دونم والا!
گفت الکل مصرف نکن ایشالا خوب بشی. درست که فکر کردم دیدم بله! راست می گه. فکر هم نکنین آدم باید دایم الخمر باشه که کبد و جگرش سمی شه. با یک ماه مصرف مداوم به این مرحله می رسید.
خلاصه که منع که نمی شه کرد ولی با دقت بیش تر مصرف شه به تره.

Arnold koochooloo
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۰‏, ۰۴:۳۸ بعد از ظهر
سلام به دوستان

چرا با این حرفا خودتونو گول میزنین و تبرعه میکنین آخه کدوم آدم... چنین حرفی زده/اصلا بهش فکرم نکنhttp://forum.bodybuilder.images/smilies/102.gifhttp://forum.bodybuilder.images/smilies/14.gifhttp://forum.bodybuilder.images/smilies/102.gifhttp://forum.bodybuilder.images/smilies/14.gif

سپنتا
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۰‏, ۰۶:۳۱ بعد از ظهر
متاسفانه یکی از دلایل اعتیاد باور های غلط درباره انواع مواد مخدر جهت تسکین و لاغری وجود داره که خیلی ها رو به کام مرگ و جنون کشونده.الکل هم یک ماده مخدر است

برای چربی سوزی علمی این همه مطالب تو سایته.

بازم جای شکر داره که قبلش سوال کردی

MASOUD . Ji
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۱‏, ۱۰:۲۱ قبل از ظهر
چرا با این حرفا خودتونو گول میزنین و تبرعه میکنین آخه کدوم آدم... چنین حرفی زده/اصلا بهش فکرم نکنhttp://forum.bodybuilder.images/smilies/102.gifhttp://forum.bodybuilder.images/smilies/14.gifhttp://forum.bodybuilder.images/smilies/102.gifhttp://forum.bodybuilder.images/smilies/14.gif

دوست عزیز هیچ کدوم از مردم عادی عالم مطلق نیست !
ایشون فقط سوال پرسیدن . ما همه اینجا جمع شدیم تا با دوستی و روی خوش ندانسته هامون رو از هم بپرسیم و از مطالب استفاده کنیم تا جواب سوالاتمون رو پیدا کنیم .
دوست عزیز بهتره یکم با آرامش برخورد کنید .
ممنونم .

Arnold koochooloo
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۷‏, ۰۸:۲۷ بعد از ظهر
دوست عزیز هیچ کدوم از مردم عادی عالم مطلق نیست !
ایشون فقط سوال پرسیدن . ما همه اینجا جمع شدیم تا با دوستی و روی خوش ندانسته هامون رو از هم بپرسیم و از مطالب استفاده کنیم تا جواب سوالاتمون رو پیدا کنیم .
دوست عزیز بهتره یکم با آرامش برخورد کنید .
ممنونم .

اولا اگه به کسی توهین شده غذر خواهی میکنم.دوما ببین دوست عزیز من به کسی توهین نکردم.فقط یه خورده با خوندن چنین مطالبی عصابم معمولا خراب میشه.بعدشم من مخاطبم اون دست عزیزمون نبود بلکه خطابم به کسی بود که این اراجیفو به این دوست ورزشکار گفته بود.به هر حال عذر می خوام.

the arrival
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۷‏, ۰۹:۲۱ بعد از ظهر
سلام
متاسفانه...ما عادت کردیم به چیزی برامون ضرر داره و آگاهیم که بدن،سلامتی و آینده خودمون رو از بین میبره
باز میایم توجیح میکنیم که نه الکل خوبه،ویسکی خوبه،عرق خوبه،دوای درد قلبیه،روزی یه قاشق چایخوری بخوری
قلبت مثل ساعت کار مکینه.
حالا بیا 1 روز،1 هفته،1 ماه،1 سال برا این بابا توضیح بده باز مگه توجیه میشه میره باز کار خودشو میکنه.
* وقتی الکل به هر شکلی مصرف بشه اولین ضربه ای میزنه به معده میزنه،بعد سلولهای مغزیه،بعد کبده (چون کبد تسویه خونه بدنه)،بعد کلیه ست،بعد مثانه و ....غیره.
-------------------------------------
ما که منظورخودمون رو رسوندیم دیگه میمونه خود طرف که میخواد ادامه بده یا اینکه نه بزاره کنار.
خداوند به انسان عقل داده که قبل از هر کاری تفکر کنه.
یاعلی

the arrival
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۷‏, ۱۰:۰۸ بعد از ظهر
الکل،نوشیدنی که بسیاری از جوانان و گاهآ الکل و ورزش بزرگسالان،متاسفانه رو به مصرف آن می آورند، بی آنکه از صدمات جبران ناپذیر آن درحال و آینده مطلع باشند.
تاثیرات الکل بر سیستم قلب و عروقاتانول و بیماری فشارخون :
یکی از عوامل ایجاد فشارخون در 11 درصدمردان مصرف نوشیدنی های حاوی الکل است .افرادی که بیش از دو drinksدرروز اتانول مصرف کرده اند نسبت به افراد همسن وهم*** غیر الکلی دو برابر ریسک فشار خون بیشتر است .این اثرات وابسته به دوز مصرفی بوده و غالبا در دوز بالای پنجdrinksدرروز دیده می شود.مکانیسم اصلی ایجاد فشار خون ناشی از اتانول نامشخص است .مصرف الکل سبب افزایش سطح پلاسمایی کاتکولامین ها و رنین وآلدوسترون می شود که همه این فاکتورها سبب انقباض عروق و افزایش حجم خون وافزایش فشار خون می شود.فشار خون ناشی از مصرف الکل با قطع مصرف آن بر طرفمی شود.
اتانول و متابولیسم لیپید :
مصرف الکل اکسیداسیون اسید های چرب آزاد درکبد را مهارکرده و سبب افزایش سنتز کبدی تری گلیسیرید و ترشح VLDL
میشود .بنابراین مصرف الکل سبب هیپرتری گلیسیرید می شود.هم چنین مصرف مقدار زیاد الکل سبب افزایش توتال کلسترول وکلسترول LDL می شود.مصرف منظم الکل سبب افزایش HDL می شود.در افراد مبتلا به افزایش چربی خون باید از مصرف الکلاجتناب نمایند.
اتانول و بیماری عروق کرونر :
مصرف مقادیر زیاد الکل همراه با افزایش ریسک بیماری آترواسکلروتیک عروق کرونر و افزایش مورتالیتی قلبی وعروقی می شود.حداقل بخشی از این افزایش ریسک ناشی از مصرف دوز بالای الکل است که همراه با بیماری پرفشاری خون– افزایش توده عضلانی بطن چپ که همراه با اختلال عملکرد سیستولیک و دیاستولیک بطن است-هیپرتری گلیسیریدمی است.
برعکس مصرف مقادیر کم الکل درافراد با ریسک پایین قلبی و عروقی همراه با کاهش خطر انفارکتوس و مرگ ومیر بوده است.اگرچه اغلب اعتقاد بر این است این خواص فقط ناشی از خاصیت آنتی اکسیدان و هموستاتیک شراب قرمز است.مطالعات متعددی نشان داده که مصرف کنندگان مقادیر متوسط الکل نسبت به کسانی که الکل مصرف نمی کنند یا مقادیرزیاد الکل مصرف کرده اندحدود 70 - 40 درصد علایم بیماری عروق کرونر یا سکته مغزی ایسکمیک را کمتر نشان داده اند.مکانیسم های احتمالی مطرح شده برای اثرات محافظتی مقادیر کم الکل بصورت مولتی فاکتوریال بوده و بعضی اثرات مفید شامل :افزیش چربی مفید خون و اپو لیپو پروتئین a1مهار تجمع پلاکتها – کاهش غلظت فیبرینوژن خون – افزایش فعالیت آنتی اکسیدان–اثرات ضد التهابی–بهبود فعالیت فیبرینولیتیک خون و...می باشد ولی اثرات محافظتی الکل بر سیستم قلب و عروق متفاوت است بیشترین اثر مفید در زنان در دوزهای کمتر از مردان است و بیشتر در سنین میانسالی است تا افراد جوان و افراد مسن .
اتانول و آریتمی قلبی :
الکل یکی از عوامل شایع اریتمی قلبی است. شایع ترین آریتمی ناشی از مصرف الکل فیبریلا سیون دهلیزی است که به holidayheart مرسوم است .ولی انواع آریتمی دهلیزی و بطنی می تواند رخ دهد مکانیسم احتمالی ایجاد آریتمی فاکتورهای همراه مثل استعمال دخانیات و اختلالات لکترولیتی و ابنور مالیتی متابولیک و فشار خون و یا آپنه خواب مطرح
شده اند.کاهش منزیوم و پتاسیم و فسفات خون و ایجاد دیورز و کاهش سدیم دیده شده است.کمبود تیامین عامل بسیاری از عوارضالکل است .
الکل و نارسایی قلب :
یکی از علل شایع و شناخته شده نارسایی قلب مصرف مقادیر زیاد الکل است.مکانیسم آسی مستقیم یا متابولیت های سمی الکل سبب فیبروز بین بافتی–هیپر تروفی بطنی–اختلال فونکشن اتونوم و ایجاد کاردیو میو پاتی است.در 50 درصد مصرف کنندگان مزمن بدون علامت الکل اختلال عملکرد عضله قلب دیده شده است .
اتانول و مرگ ناگهانی :
دربعضی مطالعات دیده شده مصرف مقادیر زیاد الکل بصورت مستقل از بیماری عروق کرونر سبب افزایش ریسک مرگ ناگهانی شده است این افزایش ریسک با افزایش سن و افزایش مقدار مصرفی الکل افزایش می یابد .برعکس مصرف مقادیر کم ا لکل در افراد بدون بیماری شناخته شده قلبی باعث کاهش مرگ ومیر قلبی و مرگ ناگهانی شده است .
منبع: پزشک آنلاین
----------------------------------------------
----------------------------------------------
اثرات مضر الکل برای ورزشکاران:1-الکل اثر آبزدایی دارد،الکل اثرات هورمون ضدادراری(ADH)را کاهش میدهد،این هورمون تولید ادرار را تنظیم میکندوبا غیرفعال شدن این هورمون ورزشکاران را در معرض کم آبی قرار میگیرند.
2-الکل سبب دفع تیامین که کوانزیم،آنزیم پیروات دهیدروژناز هست میشود و موجب آسیب به استقامت هوازی ورزشکاران میشود.
3-کاهش سرعت بهبود آسیب دیدگی،الکل موجب اتساع عروق شده و جریان خون را افزایش میدهد،که این امر خونریزی ناشی از آسیب را بیشتر کرده ومحل آسیب متورم ترمیشود.
4-هر گرم الکل 7 کیلوکالری انرژی آزاد میکند که میتواند چربی بدن را افزایش دهد .

علیرضا نادری - کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش

MAJ!D
‏۱۳۹۱-۱۲-۱۸‏, ۰۱:۲۳ قبل از ظهر
بررسی اجمالی برخی از زیانهای الكلسیم

زیان های فكری و روانی
دبیر كل كمیته ی مبارزه با الكل در بیست و چهارمین كنگره ی بین المللی مبارزه با الكل درباره ی تأثیر آن برروان و خرد چنین گفت:
«بیماری هشتاد درصد از دیوانگان و چهل از بیماران آمیزشی ، در نتیجه استعمال مشروبات الكلی، بوده است. طبق تحقیق دانشمندان انگلیسی ،‌ثابت شده است كه نود و پنج درصد از دیوانگان ، براثر استعمال مواد الكلی دیوانه شده اند!!!!!!

تأثیر الكل بر نسل :
تأثیر الكل چندان زیاد است كه تا هفت نسل از زیانهای آن در امان نیستند . اگر نطفه ی یك الكلی را در حال انعقاد جنین ، در رحم ، زیر میكروسكوپ بگذاریم می توانیم ببینیم كه براثر تحریك الكل، دچار تشنج شده است و به جای حركت عادی ، تند و سریع می چرخد !
الكل همانگونه كه بر مغز مادر اثر دارد، بر جنین هم اثر می گذارد، تأثیر زیانبار آن بر (ژنهای جنینی) به قدری است كه باید از زبان آمار شنید :
تنها یك درصد اطفال معتادان به الكل ، كاملاً تندرست و نود درصد دیگر، به انواع بیماریهای جسمی و روانی گرفتار بوده اند.
طبق آماری كه از بررسی وضع 353 كودكی كه در خانواده های الكلی پدید آمده اند، 142 نفر بیمار و ولگرد و مستند و 74 نفر علیل و ناتوان و 76 نفر تبهكار و 61 زن رقاصه بوده اند!
زنان آبستن باید بدانند كه علاوه بر زیانهایی كه خود از مصرف الكل خواهند برد ، كودكی كه در شكم دارند نیز در امان نمی ماند. حتی بچه ها را نباید به دایه ی الكلی سپرد زیرا شیری كه به او می دهد الكل دارد!
الكل اثر مستقیم و مطلوب براعضای تناسلی دارد و از این راه سلامتی نسلهای آینده را تهدید می كند كه ذكر یك رقم در زیر ،‌نمونه ای از این زیان است:
طبق یك آماری در سال 1961 تعداد 25000 كودك ناقص الخلقه در آمریكا تولد شده اند.
علاوه بر تأثیر مستقیم الكل، باید زیانهای روحی پرورش یافتن كودك در محیط ناسالم یك خانواده ی الكلی را نیز ، از نظر دور نداشت.

زیانهای جسمی:
به گواهی دانش گسترده امروزه الكل بر همه بدن به ویژه دستگاه گوارش ، زیان می رساند:
فشار خود را بالا می برد، ضربان قلب زیاد و تنفس را مشكل می كند . موجب بروز «گاستریت» كه سبب خونریزی شدید معده است، می گردد و هم باعث به وجود آمدن «سیروز » یا تشمع كبدی كه خطر مرگ را به همراه دارد، می گردد.(11)
الكل با بروز سل ارتباط زیادی دارد: آمار تلفات بیمارستان «كوت شیكاگو ، نشان می دهد كه از 3422 نفری كه به علت بیماری سل مرده اند ، 49% شرابخوار افراطی و 34 % معتاد به الكل بوده اند

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:
یكی از پادشاهان بنی اسرائیل، مردی را ناگزیر كرد كه به انتخاب و اختیار خویش باید یكی از این اعمال: شراب خواری، قتل، زنا، خوردن گوشت خوك را انجام دهد و گرنه او را خواهد كشت .
آن مرد شراب خوارگی را برگزید و چون مست شد، همه كارهای دیگر را نیز انجام داد.

دانشمندی به نام هیوگور Heuger در یك سخنرانی (به مناسب سالگرد تأسیس مجله ی علوم در 1956) آماری از جرائم مختلف ناشی از الكلیسم در فرانسه را به شرح زیر برشمرده است :
20 درصد از جرائم سرقت
30 درصد از جرائم ضد اخلاقی عمومی
60 درصد از قتل های عمد
80 درصد از آتش سوزی های عمدی
20 درصد از سوء قصدها
و سرانجام 75 درصد از نزاع های توأم با ضرب و جرح: ناشی از الكل و در حالت مستی بوده است

امام صادق علیه السلام از قول رسول خدا فرموده است :
« هر مست کننده ای حرام است .»
کسی پرسید : حتی یک جرعه ؟
فرمود : آری ، حتی یک جرعه از آن نیز حرام است .
و باز پیامبر ( ص ) فرمود : خداوند ، شراب را چه کم و چه زیاد حرام فرموده است همچنان که مردار و خون و گوشت خوک را

viyan
‏۱۳۹۲-۰۴-۲۴‏, ۰۸:۲۱ بعد از ظهر
8 دلیلی که الکل باعث چاق شدن شما می شود .

1 - الکل بدن را وادار به ترشح هورمون استروژن می کند
و استروژن سبب ذخیره بیشتر چربی می شود و نیز سطح تستسترون را کاهش میدهد .

2 - الکل باعث افزایش اشتها می شود .
هر چه بیشتر بخورید بیشتر چاق می شوید والکل باعث می شود که از غذاهای اماده و چرب بیشتر مصرف کنید .به همین دلیل است که در بسیاری از رستورانها ( البته نه در ایران ) قبل از صرف غذا سر میز الکل به شما پیشنهاد می شود .

3 - الکل باعث کاهش متابولیسم می شود .
کبد ناچار است الکل مصرف شده را تجزیه کرده وبه استات تبدیل کند ( نوعی اسید چرب ) و این اسید چرب به جای چربیهای بدن به منبع انرژی بدن تبدیل می شود . استات یعنی توقف چربی سوزی .
مطالعه ای اخیرا نشان داه که توانایی بدن برای چربی سوزی در 3 ساعت پس از مصرف یکی دو فنجان الکل تا 73% کاهش می یابد . مطالعه دیگری نشان می دهد نوشیدن بیشتر از یکی دو فنجان الکل می تواند توانایی چربی سوزی را تا3 4 روز کاهش دهد .

4 - الکل باعث افزایش کورتیزول می شود .
کورتیزول هورمونی است که به بزرگ سدن شکم کمک می کند

5 - الکل باعث خستگی می شود .
نوشیدن بیش از حد الکل باعث کم آب شدن بدن می شود که باعث خستگی و فرسودگی می شود چیزی که سبب می شود شما به خوبی قادر به تمرین نباشید . نوشیدن الکل باعث چین و چروک پوست و خشکی آن می شود .

6 - الکل اساسا شکر خالص است .
الکل اساسا آب میوه پالایش شده است چیزی که آن را به یک نوشیدنی خالص شکری تبدیل کرده و سبب چاقی می شود .

7 - الکل باعث کاهش املاح مهم بدن می شود .
الکل باعث از دست دادن املاح ضروری بدن می شود . املاحی مثل منیزیم و پتاسیم و کل که برای متابولیسم بدن ضروری هستند .

8 - الکل باعث کاهش انگیزه می شود .
الکل باعث کاهش انگیزه و پریشانی می شود چیزی که قبلا عامل افسردگی شناخته شده بود

ترجمه : خودم

coolio
‏۱۳۹۲-۱۰-۱۷‏, ۰۲:۱۷ بعد از ظهر
من قصد توهین یا رد نظر دوستان رو ندارم و فقط نظر خودمو میگم

من یه مدت المان زندگی کردم 2 سال هم اکراین بودم همزمان با درس ورزش جودو رو هم شروع کردم خیلیم توش موفق بودم ولی روزی نبود که من مشروب نخورم هیچ مشکلیم برام پیش نیومد نه چاق شدم نه کبدم خراب شد این عوارضی که بعضی از دوستان مطرح کردن بیشتر در صورت افراط در نوشیدن بوجود میاد مثل کراتین شما عوارضشو سرچ کن حسابی میترسی که اره این دیگه چیه ولی اگه علمی مصرف بشه عوارض که نداره هیچ منفت هم داره.

فواید مشروبو من توی عمل و زندگی توی فرهنگای دیگه فهمیدم نه توی کاغذو اینترنت بهترین مکمل روحه البته نظر شخصیه من اینه حالا چرا و چطور:

هر مشروبی برای یه زمانی ساخته شده

یه زمانی شما باید بری جلو 200 نفر پروفسورو دکترو استادو دانشجو از پایان نامت دفاع کنی از شدت استرس دستات به لرزش میفته دیگه صدات بماند حالا شما 3 تا ساچ ویسکی 20 دقیقه قبلش بخور اعتماد بنفست میشه خدا میری میترکونی

یه زمانی شما انفولانزا گرفتی کل بدنت درد میکنه گلوتم چرکیه کافیه چند تا پیک کنیاک گرم بخوری از این رو به اون رو میشی چرک گلوتم از بی میره

زمان خواب خوابت نمیبره حالا یا بخاطر اعصاب یا هر چیز دیگه یه لیوان شراب یا 2 ساچ ویسکی بخوری مثل خرس میخوابی

یا توی سرما,من اکراین که بودم دما تو زمستون تا -35 یا -40 میرسید شما هر چی بپوشی بازم سردته داروش ودکاست که بیشتر مردم توی جیبشونم دارن

بیشتر کسانی که بیماری قلبی دارن دکتر بهشون توصیه میکنه قبل از خواب یه پیک کنیاک بخورند(من علتشو نمی دونم ولی میخورن و واقعا هم تاثیر داره درصد ابتلا به بیماری قلبی اونجا خیلی کمتر از ایرانه اینجا که عامل اول مرگه :ناراحت:)

شراب انواع مختلف و خواص درمانیه زیادی داره,از اونا که بگذریم شراب بهترین نوشیدنی موقع خوردن غذاست مخصوصا اگه استیک یا کباب باشه :کف کرده: درصد الکلشم زیاد نیست معمولا روی 12 درصده

ابجو :قلب: انواع زیادی و خواص خیلی زیادی داره میتونید سرچ کنید ببینید درصد الکلشم بین 4 تا 10 متغییره بهترین نوشیدنی در فصل تابستان حسابی ادمو سر حال میاره

تکیلا بهترین مشروب برای جشن و میهمانی زمانی میخوای شاداب باشیو بترکونی ولی مست به نظر نیای :چشمک: حسابی به ادم انرزی میده

بخوام ادامه بدم اندازه یه کتاب میشه اینو به چشم ادعا نبینین ولی به جرات میتونم بگم کمتر مشروبی مونده که من نخورده باشم حتا مشروبی که فقط توی 3 تا کشور دنیا اجازه فروشش هست که با اصاره ماریجواناست به نام absinthe marihuana

اینارو نگفتم که بخوام ادعا کنم من خاک پایه همتونم ولی وقتی جایی فرهنگ مصرف چیزی تعریف نشده باشه این بیماریا پیش میاد از طرف دیگه مشروب توی ایران بیشتر دست سازه بدون هیچ نظارتی اصلا معلوم نیست از چی تهیه شده با چه دستگاهی تهیه شده تهیه کننده کی بوده کوچکترین اشتباه توی ساخت شاید محصول نهایی رو تبدیل به سم کنه قرار نیست شما میخوری همون موقع عوارضش حس کنی شاید 10 سال بعد فهمیدی

اگه مشروب تو این خراب شده ازاد بود کسی نمیرفت طرف مواد مخدر :ناراحت:

در اخر مشروب داروی خیلی از درداست ولی اگه بجاش و اندازه مصرف شه ورزشکارو غیر ورزشکارم نداره

این مشروبای کوچه بازاریم نخورین همشون قرصن مشروب مارک فقط کردستان گیر میاد

شاد باشید:لبخند:

siavash_73
‏۱۳۹۲-۱۰-۱۷‏, ۰۲:۳۵ بعد از ظهر
این انفلانزا و گلودرد رو خیلی قبول دارم تاثیر داره من پارسال زمستون حتی یک بار هم سرما نخوردم و هفتهای یکی دوبار به مدت سه ماه مشروب(اکثرا ویسکی و بعضی وقتا تکیلا) میخوردم ولی فکر نمیکنم واسه بدنسازی مفید باشه چون بدن دچار کم ابی شدید میشه واسه همین دیگه نمیخورم البته توی ایران هم اکثر شیشه های که میفروشن توی خود ایران پر میشه

coolio
‏۱۳۹۲-۱۰-۱۷‏, ۰۲:۴۹ بعد از ظهر
من قصد توهین ندارم ولی خیلی جالبه بعضی از کسانی که اینجا نظر دادن توی قسمت استروئدها دنبال دوره میگردن بعد میان اینجا از عوارض مشروب میگن :خنده:

اگه شما بشینی خودتو خفه کنی با مشروب اره کم ابی پیش میاد ولی در کل مصرف الکل تو بدنسازی توصیه نمیشه اونم بیشتر بخاطر چربیشه که به این راحتیا اب نمیشه