PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوماتروپين يا هورمون رشد

صفحه ها : [1] 2

shahi
‏۱۳۸۸-۰۱-۲۹‏, ۱۱:۵۰ بعد از ظهر
سلام این مقاله ی کوتاه پاسخ گویه سوالات من که نبود شما رو نمیدونم؟اگر از دوستان کسی مقالهایی اطلاعایی تجربه ایی درباره سوما دارن بگن تا استفاده کنیم.
________________________________:گل رز:_____________________________

بدنسازان به جهت پيشرفت بهتر و عضله سازی بيشتر از اين هورمون استفاده ميکنند

البته هورمون رشد به طور طبيعی در بدن ساخته ميشو د ولی با افزايش سن از ترشح آن کاسته ميشود در کشورهای مثل آمريکا اين هورمون غير مجاز و دوپينگ شناخته نميشود و جزء داروهای مفيد و در حالت اغراق آميز به اکسير جوانی نيز معروف است چون دراستفاده افراد پير بدن مجدادا شروع به عضله سازی و همچنين تقويت قوای ***ی شده است البته بدنسازان در سطح پيشرفته و در دوران تفکيک عضلانی از اين هورمون استفاده ميکنند چون اين هورمون علاوه بر عضله سازی خاصيت چربی سوزی نيز دارد به هر حال استفاده از آن به افراد مبتدی وافرادی که زير ۱۸ سال هستند توصيه نميشود چون به زبان ساده موجب اختلال در رشد طبيعی بدن ميشود و در افراد بالغ احتمال رشد عرضی استخوانها وجود دارد.البته بعيد به نظر ميرسد هورمونهای موجود در ايران اصل يا موثر باشد چون قيمت واقعی اين هورمون بسيار بالا است ضمناْ در زير توضيحاتی از جنبه پزشکی آورده ام:

موارد مصرف‌: سوماتروپين‌ در درمان‌كوتاه‌ قدي‌ ناشي‌ از كمبود هورمون‌ رشد ازجمله‌ در كوتاه‌ قدي‌ در سندروم‌ ترنر به‌كارمي‌رود.

مكانيسم‌ اثر: هورمون‌ رشد يكي‌ ازهورمونهاي‌ هيپوفيز قدامي‌ مي‌باشد.

پویا
‏۱۳۸۸-۰۱-۳۰‏, ۰۲:۳۴ بعد از ظهر
هورمون رشد چیست؟
بدن، هورمون رشد را براى كمك به تقویت رشد در كودكى مى سازد. هورمون رشد توسط غده هیپوفیز (مخاطى) در مغز كه به اندازه یك نخود است تولید مى شود. با افزایش سن مقدار تولید هورمون رشد كاهش پیدا مى كند.
كارآیى هورمون رشد چیست؟
این هورمون تنها باید توسط پزشك براى بیمار تجویز شود و براى افراد بزرگسالى كه داراى مقدار كافى از آن نیستند، توصیه مى شود. زیرا كاهش و فقدان این هورمون مى تواند باعث ایجاد تومورهاى غده هیپوفیز شود و درنهایت منجر به پرتودرمانى یا جراحى این غده شود.
این هورمون براى افراد ذیل نیز تجویز مى شود
۱) كودكان كوتاه قد ، ۲) كودكانى كه به بیمارى كلیه مبتلا هستند ، ۳) كودكان مبتلا به سندروم ترنر (مربوط به اختلالات ژنتیكى) ، ۴) كودكان مبتلا به سندروم پارادر _ ویلى (مربوط به اختلالات ژنتیكى) ، ۵) تضعیف ماهیچه اى در اثر بیماریهایى مثل ایدز و hiv
مطالعات بر روى افرادى كه با كمبود این هورمون مواجه هستند، نشان مى دهد تزریق هورمون رشد مى تواند:
۱) تراكم استخوان را افزایش دهد ، ۲) حجم ماهیچه را افزایش دهد ، ۳) چربى بدن را كاهش دهد ، ۴) توانایى قلب را براى انقباض تقویت كند ، ۵) باعث بهبود حوصله ، اعصاب و انگیزه شود ۶،) ظرفیت و توانایى افراد براى ورزش را افزایش دهد.
بنابراین برخى معتقدند هورمون رشد تركیبى مى تواند به سلامت افراد مسنى كه میزان هورمون رشد در بدن آنهاكاهش یافته كمك كند، تا جوانى و زنده دلى خود را دوباره به دست آورد.
«هورمون رشد براى سلامت افراد مسن چه كارى انجام مى دهد؟»
مطالعات بر روى افراد سالمندى كه از این هورمون استفاده كرده اند، نشان مى دهد، تزریق این هورمون باعث افزایش حجم ماهیچه ها و كاهش چربى بدن مى شود. البته استفاده از هورمون و افزایش حجم ماهیچه ها باعث قویتر شدن آنها نشده است. این در حالى است كه كارشناسان معتقدند: برنامه ورزشى قدرتى علاوه بر افزایش حجم ماهیچه ها باعث تقویت و قویتر شدن ماهیچه ها نیز مى شود و این راه، هم ارزانتر و هم مؤثرتر از تزریق هورمون رشد است.
خطرات استفاده از هورمون رشد
استفاده از هورمون رشد عوارضى نیز به دنبال دارد؛ ۱) عرق كردن بازوها و پاها، ۲) علائمى شبیه ورم مفاصل، ۳) علائم «تونل كارپل» . تونلى به نام كارپل در مچ دست وجود دارد، كه گاهى این تونل در اثر عواملى قطور مى شود و به اعصاب دست فشار وارد مى كند و باعث كاهش قدرت مچ دست مى شود، ۴) سردرد، ۵) نفخ، ۶) درد عضلانى، ۷) دیابت، ۸) رشد غیرطبیعى استخوانها و ارگانهاى داخلى بدن، ۹) سخت شدن و سفت شدن شریانها، ۱۰) افزایش فشارخون برخى از مطالعات نشان مى دهد، عوارض ناشى از هورمون رشد در افراد بالاى ۶۰سال خیلى بیشتر است.
«هورمون رشد به صورت قرص»
برخى از وب سایتها ادعا مى كنند كه قرص هورمون رشد نیز ساخته شده و وجود دارد و دقیقاً مى تواند همان كارى را انجام دهد كه تزریق هورمون رشد انجام مى دهد. اما این ادعا بى اساس است زیرا در حقیقت اگر هورمون رشد بلعیده شود، در اسید معده هضم مى شود و توسط بدن جذب نخواهد شد البته براى استفاده از هورمون رشد حتماً باید با پزشك مشورت كنید. زیرا پزشك به شما مى گوید كه بدن شما بدان احتیاج دارد یا نه و اگر احتیاج دارد چه مقدارى باید تجویز شود.

---
‏۱۳۸۸-۰۱-۳۰‏, ۰۴:۴۹ بعد از ظهر
سوماتروپين استروئيد نيست .
براي خواندن مشخصات امل سوما سوماتروپين (http://www.bodybuilder.ir/forum/showthread.php?t=50) را بخوانيد .

milad faridnia
‏۱۳۸۸-۰۱-۳۱‏, ۱۰:۳۳ قبل از ظهر
تنها محبوبيت سوما
در هيپر پلازي است كه در بدن رخ ميدهد
البته نكاته مثبت ديگر هم بسيار دارد كه افرادي هم
كه ورزش نميكنن تمايل به مصرف اين دارو دارند مثل خانمها
اما قدرت چربي سوزيش هم بايد جزو نكات خوب اين دارو به حساب بيايد

tavakkol23
‏۱۳۸۸-۰۲-۲۱‏, ۰۵:۲۸ بعد از ظهر
اطلاعاتی درباره اکسیر جوانی یا هورمون رشد (سوماتروپین)

درود
هورمون رشد انسان (HGH سوماتوتروپین) محتوی یک زنجیره پلی پپتیدی واحد متشکل از 191 آمینو اسید می‌باشد که توسط بخش پیشین غده هیپوفیز که یک غده درون‌ریز است ترشح می‌شود. هیپوتالاموس توسط هورمون آزادکننده GHRH (سوماتوکرینین) و هورمون مهار کننده SRLF (سوماتوستاتین) ترشح HGH را از هیپوفیز قدامی کنترل می‌کند.
ترشح غده هیپوفیز به عوامل زیادی بستگی دارد که از این قرارند:
الف) عوامل مؤثر(غیر داروئی):
عمده ترین عامل سن فرد است بعد از سن به ترتیب:
1- خواب
2- فعالیت بدنی(ورزش)
3- برخی از آمینو اسیدها بخصوص آرژنین (آرژنین آزادی HGH را از طریق مهار آزادی سوماتوستاتین تحریک می‌کند.)
4- قند خون پائین (هیپوگلیسمی)
5- عوامل استرس‌زا.
عوامل مؤثر داروئی:
1- آگونیست‌های آلفا- آدرنرژیک، مانند گاتاپرس، آزادی HGH را تا حدودی تحریک می‌کند.
2- داروهای پیشی سازودوپامین مانند Levodopa و بروموکریپتین سطح ترشح هورمون رشد را افزایش می‌دهند.
3- آگونیست‌های سروتونین نیز سطح ترشح HGH را افزایش می‌دهند.
ب) عوامل بازدارنده(غیر داروئی):
1- قند خون بالا (هیپوگلیسمی)
2- افزایش غلظت سری اسیدهای چرب آزاد، آزادی HGHرا کند می‌کند.
3- چاقی آزادی HGH را در پاسخ به بسیاری از محرک‌ها کم می‌کند که این مسئله با کاهش وزن حل‌شدنی است.
4- ناراحتی روحی.
عوامل بازدارنده داروئی:
داروهای مسدد آلفا آدرنرژیک مانند Yohimbine آزادی HGH را کاهش می‌دهد. همچنانکه احتمالا می‌دانید، افزایش بیش از حد هورمون رشد پیش از بسته شدن اپی فیزها (قسمت‌های قابل رشد استخوان‌ها) روی دهد، موجب رشد طولی بیش از اندازه استخوانها یا ژیگانتیسم gigantism) می‌شود و چنانچه این افزایش HGH بعد از بسته شدن اپی فیزها باشد (در نژاد ایرانی بین 16 الی 21 سال و در بعضی نژادها تا 25 سال) موجب رشد عرضی بیش از حد استخوانها یا آکرومگالی(acromegaly) می‌شود.
هورمون رشد بر روی تمام بدن و بر روی اغلب نسوج تأثیرگذار است که البته تأثیر HGH به طور مستقیم بر روی عملکرد بدن ناچیز بوده و در واقع HGH با تحریک ساخت فاکتورهای رشد با نام سوماتومدین‌ها(Sm) یا فاکتورهای رشد شبه انسولین(IGF) توسط کبد عضلات و بعضی بافت‌های دیگر باعث تحریک رشد در اغلب بافت‌های بدن می‌شود.
اثر هورمون رشد بر متابولیسم سه گروه عمده مواد غذائی (کربوهیدراتها، پروتئینها و چربی) و مواد معدنی:
1- تأثیر HGHبر متابولیسم کربو هیدراتها: هورمون رشد تجزیه گلیکوژن کبد و تشکیل گلوکز از ذخیره گلیکوژن کبد را افزایش داده و خوب گلوکز را نیز در اغلب بافتها کاهش می‌دهد. بدین جهت HGH یک آنتاگونیست انسولین به شمار می‌رود. چرا که همان طور که گفته شد قند خون را از طریق کاهش مصرف آن بالا می‌برد.
2- تأثیر HGH بر متابولیسم پروتئینها: هورمون رشد از طریق اثر بر روی سنتز RNA بر سنتز پروتئین تأثیر گذار است. این هورمون موجب افزایش سنتز انواع RNA می‌شود و در نتیجه RNA پیام آور افزایش یافته و سبب تحریک عمل پروتئین سازی می‌شود.HGH موجب احتباس ازت و به وجود آمدن تعادل (+) نیتروژن در بدن و افزایش ساخت پروتئین سلولی می‌شود و می‌توان گفت که HGH فعالیت آنابولیک انسولین روی جذب آمینو اسید را کامل می‌کند.
3- تأثیر HGH بر متابولیسم چربیها: هورمون رشد از طریق تجزیه تری گلیسریدها به اسیدهای چزب باعث افزایش اسیدهای چرب آزاد خون می‌شود. بدین ترتیب تأثیر HGH بر روی سوخت و ساز چربی‌ها باعث افزایش تولید ستون نیز می‌شود.
4- تأثیر HGH بر روی مواد معدنی: هورمون رشد با احتباس پتاسیم، فسفر و سدیم نیز موجب رشد سریع سلولی می‌شود. همان طور که می‌بینیم HGH با افزایش میزان قند و اسیدهای چرب خون، منبع انرژی جدیدی را در اختیار بافتهای بدن قرار می‌دهد. بنابراین موجب صرفه جویی در مصرف پروتئین بعنوان سوخت می‌شود و پروتئین برای وظیفه اصلی خود که نقش ساختمانی می‌باشد به کار می‌رود.
HGH از طریق هیپر تروفی hypertrophy موجب افزایش اندازه بافت عضلانی و همچنین از طریق هیپرپلاسیا hyperplasia باعث افزایش تعداد سلولهای عضلانی می‌شود که البته هیچ هورمون استروئیدی قادر به ازدیاد سلولهای عضلانی نمی‌باشد و استروئیدها فقط قادر به افزایش حجم سلولهای عضلانی هستند. پس در اینجا یک تفاوت عمده بین استروئیدها و HGH در افزایش کارائی عضلانی آشکار می‌شود. به همین دلیل است که هورمون رشد یک عمل عضلانی سازی مضاف نسبت به استروئیدها دارد و همین مسئله باعث اهمیت یافتن HGH به عنوان یک هورمون فوق‌العاده مؤثر آنابولیک می‌‌باشد چرا که با استفاده از آن حرفه‌ای‌ها می‌توانند حتی تا حدودی ضعفهای ژنتیکی عضلانی بدن خود را اگر ناشی از کم بودن تعداد سلولهای عضلانی باشد، البته تا حد کمی بر طرف کنند. داشتن خاصیت هیپرپلاسیا هورمون رشد، با وجود تدریجی بودن باعث دگرگونی بسیاری در بدن خواهد شد.
بدین ترتیب حد اکثر حجم و قدرت عضلانی ممکن به دست می‌آید. یعنی همان چیزی که در ورزشکاران حرفه‌ای می‌بینیم و در واقع هیچگاه حجم عضلانی که با این سیستم به دست می‌آید نه تنها با یک رژیم غذایی کامل بلکه حتی با سیستم‌های دیگر دارویی(که به طور مثال فقط در آنها از استروئیدها استفاده می‌شود) نیز می‌توان مقایسه کرد. چرا که نتایج به دست آمده بسیار چشمگیر می‌باشد. بعضی از ورزشکارانی که ادعا می‌کنند که HGH برای آنها در افزایش حجم عضلانی آنطور که باید مؤثر نبوده ورزشکارانی می‌باشند که HGH را به تنهایی و برای کاهش درصد چربی و کسب آمادگی قبل از مسابقات استفاده کرده‌اند. یعنی همان چیزی که بعضی از ورزشکاران در کشور ما انجام می‌دهند. همان طور که اشاره شد مصرف HGH بدون انسولین و هورمونهای تیروئیدها به دلایل ذکر شده تأثیر چندانی بر روند افزایش حجم عضلانی نخواهد داشت. همچنین از آنجایی که ممولا این ورزشکاران برای آمادگی در فصل مسابقات در رژیم نسبتا کم کالری و کم کربوهیدرات به سر می‌برند این مسئله نیز می‌تواند باعث پائین آمدن سطح ترشح انسولین و هورمون تیروئید خود بدن باشد. بنابراین این مسئله نیز می‌تواند باعث کاهش نتایج آنابولیک حاصل از مصرف هورمون رشد باشد. از طرفی ورزشکاران معمولا در فصل آماده سازی برای مسابقات ممکن است از داروهای مقلد سمپاتیک (آدرنرژیک) مثل یاکلن بوترول برای چربی سوزی بیشتر همراه HGH مصرف کنند.
خلاصه کل جملات بالا یعنی استفاده از این هورمون باعث تحریک کلیه قسمتهای بدن در جهت رشد می شود و فقط مختص ورزشکاران نیست و خیلی ها به راحتی ادعا می کنند که با استفاده از این هورمون چندین سال جوانتر شده و چین و چروک های صورتشان از بین رفته!!!!!! و بنظر من نیز اگر نوع واقعی این سوما گیر بیاد همین اتفاق خواهد افتاد. در ضمن باعث افزایش کمی در قد افراد نیز می شود. از نظر عرضی هم باعث رشد خوب و چشمگیر استخوانها می شود. ولی افسوس که اینجا ایرانه و هیچ چیز درست و حسابی توش گیر نمیاد.
پیدا کردن سوماتروپین در ایران کار ساده ای است ولی بنظر من اصلا اصل نیست و تاثیر مهمی ندارد. قیمت یک دوره استفاده سومای اصل (حدود 250 امپول در شش ماه ) در ایالات متحده با توجه به کیفیت ان که به درجه سه دو و یک تقسیم می شود بین 12 تا 36 هزار دلار است!!!!!! البته کیفیت این هورمون به قدری بالاست که در تبلیغ محصول اشاره به 10سال جوان تر شدن افراد میانسال می کنند.
حالا چطور ممکنه این امپول در ایران بین 8 تا 10 هزار تومن باشه!!!!!
با سپاس

tavakkol23
‏۱۳۸۸-۰۲-۲۱‏, ۰۵:۳۰ بعد از ظهر
اطلاعات تکمیلی درباره سوما یا HGH
بدنسازان به جهت پيشرفت بهتر و عضله سازی بيشتر از اين هورمون استفاده ميکنند
البته هورمون رشد به طور طبيعی در بدن ساخته ميشو د ولی با افزايش سن از ترشح آن کاسته ميشود در کشورهای مثل آمريکا اين هورمون غير مجاز و دوپينگ شناخته نميشود و جزء داروهای مفيد و در حالت اغراق آميز به اکسير جوانی نيز معروف است چون دراستفاده افراد پير بدن مجدادا شروع به عضله سازی و همچنين تقويت قوای ***ی شده است البته بدنسازان در سطح پيشرفته و در دوران تفکيک عضلانی از اين هورمون استفاده ميکنند چون اين هورمون علاوه بر عضله سازی خاصيت چربی سوزی نيز دارد به هر حال استفاده از آن به افراد مبتدی وافرادی که زير ۱۸ سال هستند توصيه نميشود چون به زبان ساده موجب اختلال در رشد طبيعی بدن ميشود و در افراد بالغ احتمال رشد عرضی استخوانها وجود دارد.البته بعيد به نظر ميرسد هورمونهای موجود در ايران اصل يا موثر باشد چون قيمت واقعی اين هورمون بسيار بالا است ضمناْ در زير توضيحاتی از جنبه پزشکی آورده ام:
موارد مصرف‌: سوماتروپين‌در درمان‌كوتاه‌قدي‌ناشي‌از كمبود هورمون‌رشد ازجمله‌در كوتاه‌قدي‌در سندروم‌ترنر به‌كارمي‌رود.
مكانيسم‌اثر: هورمون‌رشد يكي‌ازهورمونهاي‌هيپوفيز قدامي‌مي‌باشد.
فارماكوكينتيك‌: نيمه‌عمر مصرف‌دارو
به‌دنبال‌تزريق‌داخل‌وري دي‌20-30
دقيقه‌و پس‌از تزريق‌داخل‌عضلاني‌
يا زيرجلدي‌حدود 3-5 ساعت‌است‌. طول‌اثر دارو 12-48 ساعت‌است‌. متابوليسم‌دارو كبدي‌و دفع‌آن‌از طريق‌صفرامي‌باشد.
موارد منع‌مصرف‌: در هيپوتيروئيديسم‌درمان‌نشد ه‌يا تومورهاي‌بدخيم‌خصوصŠ تومور داخل‌جمجمه‌اي‌كه‌به‌طوï ½ فعال‌در 12 ماه‌گذشته‌رشدكرده‌باشد نبايد مصرف‌شود.
هشدارها: 1 ـ مصرف‌دارو تنها در بيماران‌با اپي‌فيز باز مجاز مي‌باشد.

عوارض‌جانبي‌: تشكيل‌آنتي‌بادي‌،واكنش‌ هاي‌ وضعي‌آلرژيك‌، درد و تورم‌در ناحيه‌تزريق‌و افزايش‌خوش‌خيم‌فشارداخلï ½ جمجم ه‌اي‌از عوارض‌جانبي‌داروهستند.
تداخل‌هاي‌دارويي‌: استفاده‌همزمان‌مقادير بالاي‌استروئيدهاي‌آنابول يك‌، ندروژنها، استروژنها و هورمونهاي‌تيروئيدي‌با اين‌دارو سبب‌تسريع‌بسته‌شدن‌اپي ¿ ½ فيزه مي‌شود. مصرف‌طولاني‌مدت‌مقادير درمان‌كورتيكوتروپين‌(ACTH) و مقادير بالاي‌خوراكي‌كورتيكواستر وئيده ا، سبب‌مهار پاسخ‌به‌هورمون‌رشد مي‌شود.
نكات‌قابل‌توصيه‌: 1 ـ قبل‌از به‌كار بردن‌اين‌فرآورده‌بايد حساسيت‌به‌هورمون‌رشدو مصرف‌همزمان‌ساير داروها خصوصŠكورتيكواستروئيدها و كورتيكوتروپين‌رادر نظر گرفت‌.

مقدار مصرف‌:
مقدار مصرف‌0/5-0/7units/kg (حداکثر مقدار مصرف‌به‌ units/kg 1افزايش‌مي‌يابد) در هر هفته‌مي‌باشد كه‌به‌-7 مقدار منقسم‌براي‌تزريق‌زيرجلدï ½ ‌تقسيم‌مي‌شود (يا به‌2-3 مقدار براي‌تزريق‌داخل‌عضلاني‌ ).
اشكال‌دارويي‌: 2 ـ در افراد مبتلا به‌ديابت‌ممكن‌است‌تنظيم ‌مقدار مصرف‌داروي‌ضد ديابت‌لازم‌باشد. 2 ـ دارو بايد به‌مقدار مناسب‌تجويز شده‌وميزان‌رشد به‌طور منظم‌توسط پزشك‌تعيين‌شود. 3 ـ در صورتي‌كه‌درمان‌با شكست‌مواجه‌شود، تست‌هاي‌سرولوژيك‌براي‌ت عيين ميزان‌آنتي‌بادي‌هورمون ‌رشد انجام‌گردد. 4 ـ سن‌استخوان‌طي‌درمان‌باي د هر سال‌تعيين‌شود. 5 ـ بررسي‌عملكرد تيروئيد و ارزيابي‌بروز ضايعات‌داخل‌جمجمه‌اي‌لا زم‌‌باشد. 6 ـ تزريق‌داخل‌عضلاني‌دارو بسياردردناك‌مي‌باشد.
توجه: بهترین دستورالعمل بروی پکیج امپول نوشته شده ولی توصیه می کنم دستور مصرف این هورمون مهم را از مربی درجه یک یا حداقل درجه دو بگیرید.(یعنی دارای مدرک مربی گری درجه یک یا دو باشه).

محمد چالش
‏۱۳۸۸-۰۵-۲۶‏, ۰۱:۵۰ بعد از ظهر
با سلام

برای رشد عضلات و قد سوما تاثیر داره؟

اگر داره مقدار مصرفش چنتا میباشد این که میگن 4 واحد یا 16 واحد منظور چیه؟

---
‏۱۳۸۸-۰۵-۲۶‏, ۰۴:۴۳ بعد از ظهر
با سلام

برای رشد عضلات و قد سوما تاثیر داره؟

اگر داره مقدار مصرفش چنتا میباشد این که میگن 4 واحد یا 16 واحد منظور چیه؟

بله هم براي رشد عضلات تاثير داره و هم قد . البته قد به شرطي كه صفحات رشدي بسته نشده باشد . دوز مصرفيش بستگي به بدن و مدت زمان مانده به مسابقات داره . اما به طور معمول روزي يك عدد بايد مصرف شه .
اينم كه ميگن 4 واحده و يا 16 واحده به اين معنيه كه توي هر تزريق شما 4 واحد ميزني . پس 16 واحده يعني 4 تا سوما در يي . يعني براي مصرف 4 شب .

moein.bb
‏۱۳۸۸-۰۶-۰۸‏, ۰۸:۰۵ قبل از ظهر
این سوماهای 16 واحدی از نظر کیفیت از 4 واحدی lg بهتر هست؟
من شنیدم که اگر کسی دارای تومور باشه یا اینکه یه بافت خطرناک داشته باشه چون سوما باعث افزایش تعداد سلول ها می شه(برخلاف استرویید که حجم سلول رو زیاد می کنه)ممکنه باعث وخیم تر شدن اون تومور یا سرطان بشه
حالا باید از کجا بدونیم که همچین توموری تو بدن ما هست یانه؟؟
غیر از این برای مصرف 200 واحد چه عوارضی ممکنه در آینده به وجود بیاد؟
برای حجم دهی می شه از داروهای دیابت نوع 2 مثل متفورمین و .... به همراه سوما استفاده کرد؟؟

---
‏۱۳۸۸-۰۶-۰۸‏, ۰۲:۳۶ بعد از ظهر
این سوماهای 16 واحدی از نظر کیفیت از 4 واحدی lg بهتر هست؟
من شنیدم که اگر کسی دارای تومور باشه یا اینکه یه بافت خطرناک داشته باشه چون سوما باعث افزایش تعداد سلول ها می شه(برخلاف استرویید که حجم سلول رو زیاد می کنه)ممکنه باعث وخیم تر شدن اون تومور یا سرطان بشه
حالا باید از کجا بدونیم که همچین توموری تو بدن ما هست یانه؟؟
غیر از این برای مصرف 200 واحد چه عوارضی ممکنه در آینده به وجود بیاد؟
برای حجم دهی می شه از داروهای دیابت نوع 2 مثل متفورمین و .... به همراه سوما استفاده کرد؟؟

سوماهاي 16 واحدي كيفيتش بهتره .
در مورد اين كه باعث رشد تومور ميشه بايد بگم كه بله . اگر شما توي بدنت تومور داشته باشي و قرار باشه اون تومور 2 سال ديگه اوت كنه با مصرف سوما ممكنه جاي 2 سال 1 ساله اوت كنه .
اما توموري كه قرار نباشه اوت كنه با مصرف سوما هم اوت نميكنه .
مصرف اصولي سوما هيچ عوارضي نداره . اينم كه ميگن فك بزرگ ميشه و .... آدم بايد به چيز هايي كه ميبينه باور كنه . آيا فك لي پريست بزرگه ؟
آيا فك مهران مديري بزرگ نيست ؟ مهران مديري اصلا مي دونه سوما چيه؟
حالا اگه اين بنده خدا بدنساز بود ميگفتن عوارض سوماست .
داروهاي ديابت اصلا توصيه نميشه .

moein.bb
‏۱۳۸۸-۰۶-۰۸‏, ۰۵:۵۶ بعد از ظهر
سوماهاي 16 واحدي كيفيتش بهتره .
در مورد اين كه باعث رشد تومور ميشه بايد بگم كه بله . اگر شما توي بدنت تومور داشته باشي و قرار باشه اون تومور 2 سال ديگه اوت كنه با مصرف سوما ممكنه جاي 2 سال 1 ساله اوت كنه .
اما توموري كه قرار نباشه اوت كنه با مصرف سوما هم اوت نميكنه .
مصرف اصولي سوما هيچ عوارضي نداره . اينم كه ميگن فك بزرگ ميشه و .... آدم بايد به چيز هايي كه ميبينه باور كنه . آيا فك لي پريست بزرگه ؟
آيا فك مهران مديري بزرگ نيست ؟ مهران مديري اصلا مي دونه سوما چيه؟
حالا اگه اين بنده خدا بدنساز بود ميگفتن عوارض سوماست .
داروهاي ديابت اصلا توصيه نميشه .
حالا من که خودم فکم کمی بزرگ و جلو هست ایا با مصرف سوما تغییر یابیشتر خواهد شد
در مورد آکرومگالی هم به نظرمن بهنام صمیمی خیلی فک و صورتش بیریخت شده.به نظرتون از عوارض هورومون رشد و igf-1 نیست؟

---
‏۱۳۸۸-۰۶-۰۸‏, ۰۷:۰۹ بعد از ظهر
حالا من که خودم فکم کمی بزرگ و جلو هست ایا با مصرف سوما تغییر یابیشتر خواهد شد
در مورد آکرومگالی هم به نظرمن بهنام صمیمی خیلی فک و صورتش بیریخت شده.به نظرتون از عوارض هورومون رشد و igf-1 نیست؟

نه . ببين دوست خوبم وقتي شما صفحه هاي رشدي بدنت بسته شه . ديگه استخوان چه فك و چه .... با مصرف سوما تغيير نميكنه .
تازه در زماني هم كه صفحات رشدي بسته نشده بيشتر تاثير سوما توي قده نه توي فك .

mochen
‏۱۳۸۹-۱۰-۰۳‏, ۱۲:۳۵ بعد از ظهر
سلام
من محسن هستم 29 سالمه 178 قد 82 وزن
متاهل هستم 2ساله دارم بدن سازي كار ميكنم (معمولا ساعت 8-10 شب)
مكمل زياد استفاده كردم براي براي اولين بار دارم از سوماتروپين (يوتروپين ال جي) استفاده ميكنم. بعد از 3 هفته و زدن 6 آمپول حالا زير گوشم و انتهاي فكم احساس درد ميكنم.شديدا از اين قضيه ميترسم امروز هم طبق برنامه تزريق بايد يكي ميزدم كه نزدم.
از قرص هاي كلنبوتورول و استانازول هم دارام استفاده ميكنم . ميترسم قيافم عوض شه .تورو خدا خواهش ميكنم اگه اطلاعات داريد كمكم كنيد. اصلا دارم درست فكر ميكنم يا نه. حتي اگه شده باهام تماس بگيريد.miss بندازيد خودم زنگ ميزينم.09122134684

مصطفی خانی
‏۱۳۸۹-۱۰-۰۳‏, ۰۱:۴۰ بعد از ظهر
سلام
من محسن هستم 29 سالمه 178 قد 82 وزن
متاهل هستم 2ساله دارم بدن سازي كار ميكنم (معمولا ساعت 8-10 شب)
مكمل زياد استفاده كردم براي براي اولين بار دارم از سوماتروپين (يوتروپين ال جي) استفاده ميكنم. بعد از 3 هفته و زدن 6 آمپول حالا زير گوشم و انتهاي فكم احساس درد ميكنم.شديدا از اين قضيه ميترسم امروز هم طبق برنامه تزريق بايد يكي ميزدم كه نزدم.
از قرص هاي كلنبوتورول و استانازول هم دارام استفاده ميكنم . ميترسم قيافم عوض شه .تورو خدا خواهش ميكنم اگه اطلاعات داريد كمكم كنيد. اصلا دارم درست فكر ميكنم يا نه. حتي اگه شده باهام تماس بگيريد.miss بندازيد خودم زنگ ميزينم.09122134684

دوست عزیز سوماتروپین هورمون رشد است و علائم شما نشان دهنده تاثیرپذیری آن در رشد فک و نقاط دیگر بدنتان است اما شما قبل از اینکه بخواهید سوما تزریق کنید باید با دکتر و مشاوران بدنسازی مشورت می کردید نه حالا که تزریق کردید و تهیه کردید . شما 2 تا راحل دارید :

1- قید سوما رو بزنی و تزریق رو متوقف کنی چون به هر صورت رشدت متوقف بشه .
2- قید قیافه الان خودت رو بزنی و به تزریق سوما ادامه بدی . البته این به این معنا نیست که زشت می شوید بلکه تغییر قیافه جزئ ی پیدا می کنید .

HELP
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۶‏, ۰۲:۰۳ قبل از ظهر
سلام، من در حدود ۲۰ تا LG مصرف کردم، با هر سری تزریق ۲ تا که میشه ۸ واحد مصرف کردم که منم مثل آقا محسن احساس درد در فکم کردم که Stop کردم، راستش این LG بد میسوزونه بد از تزریق، ۲ سال پیش که از نوع دانمارکی استفاده میکردم و از این نوع مشکلات نداشتم، حالا برای ادامه دوره ام میخام از نوع ایرانی HGH استفاده کنم، در ضمن من برای لاغری دارم روزی ۳ بار هر بار ۱ ساعت ورزش میکنم و کار با وزنه را سبک و تعداد بالا تریپل ست که کلش میشه ۱۳۰ تا تعدادهر ست میزنم، البته بستگی داره به کدوم قسمت از بدن واینو بگم که خوب عرق میکنم، برای چربی سوزی سوما رو نیم ساعت قبل از تمرین بزنید وبرای حجم قبل از خا بیدن، استفاده از یه سری مکمل ها مثل گلوتامین، پروتین Low Fat ، چربی سوز، آمینو، امگا - ۳ گیاهی (herbal) ، چای سبز، کافی اسپرسو، میوه جات ، سبزی جات، حبوبات، سینه مرغ، ماهی، عسل، و خرما باید مصرف کنید که بهترین جواب را در کوتاه ترین زمان برای چربی سوزی بگیرید. در ضمن نوشیدن آب به مقدار زیاد فراموش نشود. یادتون باشه که بد از لاغر شدن مهم اینه که نگزارید دوباره چاق شوید. امیدوارم که تونسته باشم کمکی به عزیزان کرده باشم.

arashbandegan
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۷‏, ۰۶:۲۶ بعد از ظهر
در صورتیکه هدف کاهش چربی باشد ۴ ای یو روزی دوزی مناسب هست اما اگر هدف عضله سازی به همراه مصرف استروئید باشد میتوان تا ۶ الی ۸ ای یو هم روزانه در دو نوبت مصرف کرد این مقدار موجب ساخت بافت جدید عضلانی میشود. به هر حال این دوزها باید بنا به پاسخ شخص تنظیم شود اما در حالت کلی استفاده از ۴ ای یو بیشتر روزی آوارز به همراه دارد

amir26
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۷‏, ۰۹:۱۳ بعد از ظهر
دوستان سوما واقعا چربی سوزی میکنه؟هر چی میخونم هر کی یه چیزی گفته.آیا چربی سوزی موضعی داره؟به نظرتون من میتونم استفاده کنم؟اگر بله چند تا لازمه؟

Store ManaGer
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۷‏, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
دوستان سوما واقعا چربی سوزی میکنه؟هر چی میخونم هر کی یه چیزی گفته.آیا چربی سوزی موضعی داره؟به نظرتون من میتونم استفاده کنم؟اگر بله چند تا لازمه؟
پست دکتر رو خوب بخونی جواب سوالات رو میگیری
در صورتیکه هدف (کاهش چربی) باشد ۴ ای یو روزانه دوزی مناسب هست .
به خاطر همین مزیت ( تاثیر موضعی ) طرفدارای زیادی داره .

dashul_khan
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۹‏, ۰۶:۵۸ بعد از ظهر
نمیدونم جای این حرف هست اینجا یا نه امـــــــــــــــــــا... :

حالا قیمت چند هست این سوما که انقدر اسم در کرده بین بدن سازا و اینا...؟؟؟ :متفکر::پوزخند:

Senior Manager
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۹‏, ۰۸:۱۵ بعد از ظهر
حدود 15-16 تومنه

amir26
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۹‏, ۰۸:۴۳ بعد از ظهر
ممنون روزی 4 EU یعنی روزی یه دونه مثلا از این همین ال جی؟
حداقل چندتا لازمه برای یکی مثل من؟( یک لایه حدود 2 سانتی دور ناف و پهلو)
چطوری مصرف بشه که بهترین تاثیرو داشته باشه.
ممنون از راهنماییتون

dashul_khan
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۹‏, ۱۱:۰۰ بعد از ظهر
حدود 15-16 تومنه

افشین جان ،نظر شخصیت راجع بهش چیه؟؟؟
تا حالا مصرف کردید خودتون؟؟؟

راستی اینکه میگید 15-16 تومن هر دونه ای اینقدره؟؟؟
چندتا مورد نیاز هست ؟؟؟
کلا چقدر باید هزینه بشه؟؟؟
در مورد عوارض این هورمون مطلبی تو سایت داریم آیا؟:متفکر:

Yakuza6236
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۹‏, ۱۱:۲۳ بعد از ظهر
عوارض سوما رو چندین بار تو همین تاپیک نوشتم !
کلا چیز مزخرفیه و برای کسی که رشته ی اصلیش بدنسازی نیست توصیه نمیشه ! (این نظر منه !)

سوما و هر زهر مار دیگه دیگه ای رو باید حتما زیر نظر یه مربی مجرب استفاده کنید ! درسته اینجا مشاروه میگیرین اما نباید تا یه مقاله خوندین برین و عملیش کنین ! یکی از چیزایی که جدیدا بین بدنسازها شایع شده استفاده سوما و انسولین با همه که سر خود میرن و این کار رو میکنن و یه روز صبح دیگه از خواب پا نمیشن !!!

====================
ویرایش : ببخشید اون یه تاپیک دیگه بود که از عوارض سوما نوشتم !
اول اینکه خیلی گرونه !
بعدش هم : دیابت ، سرگیجه ، رشد استخوان ها ، عدم ترشح طبیعی هورمون ، برامده شدن استخوان پیشانی ، بزرگ شدن اندام های داخلی بدن (این مورد باعث میشه هیچ وقت کمر باریک نشید !!! ) ، تهوع و ... .
سوم اینکه سومای خوراکی به نظر من دروغه ! یا تزریقی باید باشه یا این جدیدا که تنفسی ! به نظر من خوراکیش نمی تونه کاربرد داشته باشه ...

Store ManaGer
‏۱۳۸۹-۱۰-۲۹‏, ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
ممنون روزی 4 EU یعنی روزی یه دونه مثلا از این همین ال جی؟
حداقل چندتا لازمه برای یکی مثل من؟( یک لایه حدود 2 سانتی دور ناف و پهلو)
چطوری مصرف بشه که بهترین تاثیرو داشته باشه.
ممنون از راهنماییتون
روزی 4 ( iu ) ال جی ها معمولا خودشون 4 آی یو هستند .
سومای دانمارکی هست بهتره ولی گرونتر 16 iu هستند فکر کنم دور و ور 90 تومن باشه داروخونه ایش .
قاچاقش زیاد اطمینان نکن . گرما دیدست هیچ فایده نداره .
اینکه چقدر لازمه بستگی به میزان چربی بدنت داره ولی شما که دنبال اینی همون 2 سانت رو آب کنی هفتگی بگیر تا زمانی که نتیجه بگیری
معمولا 5 روز به 2 روز استراحت استفاده میشه . فکر نکنم با کمتر از 40 تا ال جی نتیجه بگیری .

Senior Manager
‏۱۳۸۹-۱۰-۳۰‏, ۰۷:۳۸ قبل از ظهر
کلا چیز مزخرفیه و برای کسی که رشته ی اصلیش بدنسازی نیست توصیه نمیشه ! (این نظر منه !)

سوما و هر زهر مار دیگه دیگه ای رو باید حتما زیر نظر یه مربی مجرب استفاده کنید ! درسته اینجا مشاروه میگیرین اما نباید تا یه مقاله خوندین برین و عملیش کنین ! یکی از چیزایی که جدیدا بین بدنسازها شایع شده استفاده سوما و انسولین با همه که سر خود میرن و این کار رو میکنن و یه روز صبح دیگه از خواب پا نمیشن !!!

====================
اول اینکه خیلی گرونه !
بعدش هم : دیابت ، سرگیجه ، رشد استخوان ها ، عدم ترشح طبیعی هورمون ، برامده شدن استخوان پیشانی ، بزرگ شدن اندام های داخلی بدن (این مورد باعث میشه هیچ وقت کمر باریک نشید !!! ) ، تهوع و ... .
سوم اینکه سومای خوراکی به نظر من دروغه ! یا تزریقی باید باشه یا این جدیدا که تنفسی ! به نظر من خوراکیش نمی تونه کاربرد داشته باشه ...

فقط تزریقی و تنفسی هم کشکه!!!

amir26
‏۱۳۸۹-۱۰-۳۰‏, ۱۰:۰۵ قبل از ظهر

====================
اول اینکه خیلی گرونه !

یاکوزا جان بابا ترسوندی منو حسابی که.
این عوارض برای چقدر مصرف هست؟
من اگر بخوام مثلا همون 40 تایی که حجت گفت استفاده کنم هم دچار این عوارض میشم!؟

Store ManaGer
‏۱۳۸۹-۱۰-۳۰‏, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
معمولا تزریق 4 واحد روزانه عوارضش در حد سردرد و تهوع هست . ولی اگه دوز مصرفی بالاتر باشه مثلا 8 یا 10 واحد روزانه عوارض بیشتری ممکنه داشته باشه . البته اگه زیر نظر یه مربی مجرب کار کنید شاید تا 16 واحد روزانه هم مشکلی برات پیش نیاد .
البته قبل از مصرف باید آزمایش قند خون بدی ببینی مشکل قند خون نداری چون اگه داشته باشی مصرف سوما اونو بدتر میکنه .
ولی توصیه میکنم یه چربی سوز درست و یه رژیم سفت و سخت رو داشته باشی با جون خودت بازی نکنی . سوما به درد مسابقه میخوره . پول حروم کردنه .
مثلا همین 40تاش میشه 600 هزار تومن، تازه اگه جواب بده مشکلی هم برات پیش نیاد .

amir26
‏۱۳۸۹-۱۱-۰۱‏, ۰۹:۳۲ بعد از ظهر
معمولا تزریق 4 واحد روزانه عوارضش در حد سردرد و تهوع هست . ولی اگه دوز مصرفی بالاتر باشه مثلا 8 یا 10 واحد روزانه عوارض بیشتری ممکنه داشته باشه . البته اگه زیر نظر یه مربی مجرب کار کنید شاید تا 16 واحد روزانه هم مشکلی برات پیش نیاد .
البته قبل از مصرف باید آزمایش قند خون بدی ببینی مشکل قند خون نداری چون اگه داشته باشی مصرف سوما اونو بدتر میکنه .
ولی توصیه میکنم یه چربی سوز درست و یه رژیم سفت و سخت رو داشته باشی با جون خودت بازی نکنی . سوما به درد مسابقه میخوره . پول حروم کردنه .
مثلا همین 40تاش میشه 600 هزار تومن، تازه اگه جواب بده مشکلی هم برات پیش نیاد .

بله ممنون حجت جان درست میگی بیخیالش شدم اصلا.:آغوش"

miladsadsad
‏۱۳۸۹-۱۱-۱۳‏, ۱۲:۱۰ بعد از ظهر
سلام
آيا واقعا مصرف سوما با انسولين عوارض شديدي داره؟
من قصد استفاده از سوما دارم به ميزان مصرف روزي 1 ميل
از مدل دانماركي يا امريكائي استفاده ميخوام بكنم همين 90 توماني ها چون ال جي شنيدم همش آبه
و در كنارش چه پروتئين هاي استفاده كنم اصلا نياز به مصرف مكل ديگر هم هست؟
يه قرصي هم بود اسمش يادم نيست كمك ميكرد به كشيدن آب بدن
ضمننا من سما را براي حذف چربيهاي دور شكم و چربيهاي سينه ام استفاده ميخوام بكنم
يعني چون سينه هاي پر چربي دارم مي خوام در زير پوست سينه تزريق كنم
ممنون ميشم اساتيد يه راهنمائي كوچولو كنند

Yakuza6236
‏۱۳۸۹-۱۱-۱۳‏, ۰۳:۵۲ بعد از ظهر
در مورد عوارض سوما صفحه ی 5 نوشتم ... .
سومایهای آبکی یه مزیتی که دارن اینه که کمتر قیافه ی آدم رو خراب میکنن :چشمک: !!!

miladsadsad
‏۱۳۸۹-۱۱-۱۷‏, ۰۸:۱۳ قبل از ظهر
آخه مگه با مصرف 10 تا سوماي خودكاري اينقدر آدم تغيير ميكنه؟ والا من خيلي تحقيق كردم روي تعداد بالاي 100 تا شنيدم روي صورت تاثير داره خيلي از دوستان رو ديدم استفاده ميكنند همينطوري فرت و فرت ميرند ميزندد تا بدنشان رو فرم باشه براي همين باز خواستم نظر دوستانم در اينجا رو بدانم

Yakuza6236
‏۱۳۸۹-۱۱-۱۷‏, ۰۴:۳۶ بعد از ظهر
اگه هدف فقط دور ریختن پول باشه خوب هیچ عوارضی نداره ! چون 10 تا دونه سوما میخواد چی کار کنه ؟! میخواد معجزه کنه ؟! به جز اینکه یه پولی خرج میشه !؟
شاید 10 تا دونه سوما این عوارض رو نداشته باشن اما فایده ای هم ندارن !

victor richards
‏۱۳۸۹-۱۲-۲۶‏, ۰۹:۲۹ قبل از ظهر
با سلام.دوستان اگه سوما نمونه دانمارکی اصلیش رو سراغ دارین لطفا راهنماییم کنین.ممنون

arashbandegan
‏۱۳۸۹-۱۲-۲۷‏, ۰۶:۵۰ قبل از ظهر
معمولا باید ۶ تا ۸ هفته و روزی ۳ یا ۴ ای یو استفاده کرد تا پاسخ دید اینه که دونه ای کار نکنید مگه سیب یا پرتقال میخورید که صحبت دونه میکنید!!!، دوزی صحبت کنید

victor richards
‏۱۳۸۹-۱۲-۲۹‏, ۱۰:۲۳ قبل از ظهر
با سلام.من اصفهانم.دنبال سوما دانمارکی اصل هستم.تعداد هم میخوام.چطوری و از کجا تهیه کنم که تو بار خراب نشه؟ممنون

david9
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۰‏, ۱۲:۱۷ قبل از ظهر
سلام.روزی 8 واحد سوما برا کسی(24 ساله) که استخوان بندی بسيار ريزی داره و igf1 بدنش پايين هست آيا باعث رشد مطلوب استخوان ها ميشه از نظر عرضی?

david9
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۱‏, ۰۱:۰۳ قبل از ظهر
اساتيد جواب؟؟؟؟

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۱‏, ۰۸:۰۶ قبل از ظهر
صبر کنید دیگه دوست عزیز
اگه بلد بودیم جواب میدادیم

arashbandegan
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۲‏, ۰۱:۲۹ قبل از ظهر
سلام.روزی 8 واحد سوما برا کسی(24 ساله) که استخوان بندی بسيار ريزی داره و igf1 بدنش پايين هست آيا باعث رشد مطلوب استخوان ها ميشه از نظر عرضی?

بله موجب رشد عرضی میشه اما چرا ۸ واحد، شما ۴ واحد هم استفاده کنی اینکار رو انجام میده و اوارز کمتری گریبانگیرت میشه، ای جی اف بدنت هم با همین هورمون رشد تنظیم میشه نیازی به استفاده جداگانه نیست. اما قبل از هر چیز باید به پزشک مراجعه کنید و عکس و آزمایشات خون رو انجام بدی و نوسخه بگیری، سر خود اینکار را نکنید

david9
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۲‏, ۰۴:۱۶ بعد از ظهر
سومای ال جی و ثامن کدوم بهتر هستن؟الان سوما دانمارکی گير مياد تو بازار؟

gorgali
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۳‏, ۰۷:۱۴ قبل از ظهر
سلام به همه ی اساتید

آقا میخوام یه مشورت ازتون بگیرم
26سالمه،قد174،وزن73و تو هفته 5روز تمرین میکنم،چربی بدنم زیاد نیست یه کم پهلو و زیرشکم دارم ،دو تا عضله ی بالایی شکمم معلومه.
الان حدود یک ماه ونیمه که برای تیکه کردن عضلات شکمم سوماتروپین (ال جی)استفاده میکنم. در کنار سوما، پروتیین وی 100% وBCAAهم میخورم ولی با اینکه رژیم غذایی هم گرفتمو خیلی تمرین میکنم، هنوز تغییر چندانی نکردم ،تا امروز 26 تا سوما زدم (تو هفته 5تا ،صبح روز تمرین)کلا 30 تا دارم .میخوام ببینم دوباره سوما بخرم یا نه؟ اگه ادامه بدم نتیجه میگیرم ؟
مربیم میگه اگه تو 30 تا نتیجه نگرفتی بی خیال شو پولتو دور نریز برو به جاش چربی سوز و آمینو 2222بخور!

اگه نظراتتونو بگین ممنون میشم.. ((((دیگه خسته شدم نمیره این زیرشکمه ))))

اینم بذارین بگم که به طور متوسط روزی 20 دقیقه هوازی میرم و تو 5روزیکه تمرین میکنم یه روز پهلو و روز بعدی شکم هر کدوم 20دقیقه
رژیم غذاییمم اینجورییکه کربو هیدرات تا 4بعد از ظهر،شبا هم بیشتر فیبر میخورم،قندو شکرو چربی و سرخ کردنی ام اصلا چن ساله نمیخورم.

ببخشیید خلاصه طولانی شد همچین

Ahoora
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۳‏, ۰۹:۴۹ قبل از ظهر
سلام به همه ی اساتید

آقا میخوام یه مشورت ازتون بگیرم
26سالمه،قد174،وزن73و تو هفته 5روز تمرین میکنم،چربی بدنم زیاد نیست یه کم پهلو و زیرشکم دارم ،دو تا عضله ی بالایی شکمم معلومه.
الان حدود یک ماه ونیمه که برای تیکه کردن عضلات شکمم سوماتروپین (ال جی)استفاده میکنم. در کنار سوما، پروتیین وی 100% وBCAAهم میخورم ولی با اینکه رژیم غذایی هم گرفتمو خیلی تمرین میکنم، هنوز تغییر چندانی نکردم ،تا امروز 26 تا سوما زدم (تو هفته 5تا ،صبح روز تمرین)کلا 30 تا دارم .میخوام ببینم دوباره سوما بخرم یا نه؟ اگه ادامه بدم نتیجه میگیرم ؟
مربیم میگه اگه تو 30 تا نتیجه نگرفتی بی خیال شو پولتو دور نریز برو به جاش چربی سوز و آمینو 2222بخور!

اگه نظراتتونو بگین ممنون میشم.. ((((دیگه خسته شدم نمیره این زیرشکمه ))))

اینم بذارین بگم که به طور متوسط روزی 20 دقیقه هوازی میرم و تو 5روزیکه تمرین میکنم یه روز پهلو و روز بعدی شکم هر کدوم 20دقیقه
رژیم غذاییمم اینجورییکه کربو هیدرات تا 4بعد از ظهر،شبا هم بیشتر فیبر میخورم،قندو شکرو چربی و سرخ کردنی ام اصلا چن ساله نمیخورم.

ببخشیید خلاصه طولانی شد همچین

دوست عزیز اضافه وزن نداری وزنت با قد جور در میاد مناسبی به نظر من بجای اینکه پول خرج داروهای جورباجور کنی یه برنامه غذایی خوب گیر بیار همون رو رعایت کن و با تمرینات هوازی و حرکتهای شکم که هم سالم تره بهتر نتیجه میگیری

gorgali
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۴‏, ۰۷:۴۰ قبل از ظهر
رفیق ممنونم ازت ، هوازی و شکم خیلی کار میکنم رژیمم دارم ولی اتفاقی نمی افته ه :ناراحت:

samim
‏۱۳۹۰-۰۱-۲۴‏, ۰۷:۵۵ قبل از ظهر
صبوری کن ، صبوری .. قرار نیست در مدت زمان کوتاهی اتفاقات عجیب بیفته.

رفیق ممنونم ازت ، هوازی و شکم خیلی کار میکنم رژیمم دارم ولی اتفاقی نمی افته ه :ناراحت:

mohsensun
‏۱۳۹۰-۰۳-۲۱‏, ۱۲:۴۲ بعد از ظهر
سلام بچه ها
من می خواستم بدونم برای من که لاغرم خیلی میتونه یه دوره سوما در حد 10 کلیو حجم بده که برگشت زیادی هم نداشته باشه یا نه
به طوری کلی برای کسایی که می خوان حجم و وزن داشته باشن سوما خوبه یا نه چون من شنیدم که برای کسایی که چربی سوزی می خوان بکنن خوبه
بدن من اصلا چربی نداره لاغر هم هستم می خوام بدونم سوماتروپین می تونه حجم بهده به طوری که برگشت نداشته باشه

godman757
‏۱۳۹۰-۰۳-۲۱‏, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
سلام
من یه زمانی خیلی چاق بودم الان مشکل اضافه وزن ندارم (قد 177 وزن 83 البته عرض شانه هام هم زیاده) در کل هیکل نرمالی زیر لباس دارم ولی یه مقدار چربی روی شکمم هست و بدتر از اون پشتم. تا الان هم چربی سوز استفاده نکردم به نظر شما اساتید بهتره اول چربی سوز استفاده کنم یا سوما.
عضله های شکمم رو که دست میزنم خوبه پک شده ولی چربی ها...

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۳-۲۱‏, ۱۰:۴۲ بعد از ظهر
رژیمت چطوره؟
هوازی چی؟چند ساعت در روز و در چه تایم و چه حرکاتی هست؟

godman757
‏۱۳۹۰-۰۳-۲۲‏, ۰۸:۴۱ قبل از ظهر
رژیمت چطوره؟
هوازی چی؟چند ساعت در روز و در چه تایم و چه حرکاتی هست؟

الان که رژیم ندارم هوازی رو در حد گرم کردن انجام میدم حدود 10 دقیقه, رژیم غذایی هم کنترل شده هست سرخ شده بسیار کم فست فود تقریبا اصلا مواد قندی نه ...
غیر هوازی هم تقریبا یک ساعت و سی تا دو ساعت

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۳-۲۲‏, ۰۹:۲۳ قبل از ظهر
ابتدا رژیم رو شروع کنید و هوازی رو در روز حداقل نیم ساعت انجام بدین
هوازی زیر نیم ساعت اصلا فایده نداره
تمرین با وزنه رو هم با استراحت کم مابین ستها انجام بدین
میشه 45 دقیقه وزنه و 45 دقیقه هوازی کار کنید که بهترین نتیجه حاصل بشه
موفق باشید

mohsensun
‏۱۳۹۰-۰۴-۰۵‏, ۰۷:۴۷ قبل از ظهر
سلام بچه ها
من می خواستم بدونم برای من که لاغرم خیلی میتونه یه دوره سوما در حد 10 کلیو حجم بده که برگشت زیادی هم نداشته باشه یا نه
به طوری کلی برای کسایی که می خوان حجم و وزن داشته باشن سوما خوبه یا نه چون من شنیدم که برای کسایی که چربی سوزی می خوان بکنن خوبه
بدن من اصلا چربی نداره لاغر هم هستم می خوام بدونم سوماتروپین می تونه حجم بهده به طوری که برگشت نداشته باشه

amircatalan
‏۱۳۹۰-۰۴-۰۵‏, ۱۱:۴۲ قبل از ظهر
این قرص های hgh هم همون سوماتروپینه ؟؟؟؟ همینایی که شرکت اکسیر وارد کرده و محصول ساترنه

arashbandegan
‏۱۳۹۰-۰۴-۰۸‏, ۰۵:۴۹ قبل از ظهر
سوماتروپین فقط تزریقی و آمپول هست و هر چیز دیگری کار نمیکنه یا تقلبیه

JohnAli
‏۱۳۹۰-۰۷-۱۹‏, ۱۱:۴۵ بعد از ظهر
سلام
مصرف چند عدد آمپول برای افراد 18 میتونه کمک کنه یا همون هم میتونه باعث سرطان بشه ؟؟
برای رشد قد منظورم بود

reza.com
‏۱۳۹۰-۰۷-۲۴‏, ۱۰:۳۱ بعد از ظهر
افشین جان سلام
عکس بدن منو در قسمت عکسهای اعضاء دیدید
یکی از دوستان من که مغازه مکمل فروشی داره بهم پیشنهاد استفاده از 15عدد هورمون سوما داده
میخواستم بدونم آیا این تعداد تاثیر روی عضلاتم میگذاره خصوصا تفکیک
آیا این تعداد ممکنه تاثیر روی صورت بگذاره
آیا بهد از مصرف عضلات ثابت میمونن یا ممکنه برگردند
ممنون

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۰۷-۲۴‏, ۱۱:۱۳ بعد از ظهر
نه زیاد رضا جان...باز دو برابرش رو میگفتی یه چیزی
پولت میره فقط

arashbandegan
‏۱۳۹۰-۰۸-۰۱‏, ۱۰:۵۵ بعد از ظهر
سلام
مصرف چند عدد آمپول برای افراد 18 میتونه کمک کنه یا همون هم میتونه باعث سرطان بشه ؟؟
برای رشد قد منظورم بود

اگر پیش زمینه سرطان داشته باشید یا در خانواده سابقه باشه میتونه موجب تسریع بشه در مورد قد به پزشک غدد مراجعه کنید.

pars30
‏۱۳۹۰-۱۲-۱۱‏, ۱۲:۴۳ بعد از ظهر
سلام به همگی 10 تا سوما بزنم تا اخر امسال برای شکمم خوبه چربی داره دور شکمم 90 هست اگه نه چند تا خوبه برای اب شدنش نه حالا که ماهیچه های شکمم بیرون بزنه

Senior Manager
‏۱۳۹۰-۱۲-۱۱‏, ۱۱:۰۳ بعد از ظهر
شما ورزش هم میکنی؟ رژیم هم داری ؟
سابقه تمرینتون چقدره؟ چند سالتونه؟

parsover
‏۱۳۹۰-۱۲-۱۱‏, ۱۱:۱۰ بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید من شکمم 6 تیکس فقط یک مقدار کمی زیر شکمم زیر ناف و بالای باسنم چربی داره احساس میکنم دیگه با چربی سوزو اینا آب نمیشه این یک زره تا حالا هیچ دوره تزریقی نرفتم فقط مکمل حوردم 4 سال هم سابقه تمرین دارم یکی میگه وین بزن یکی میگه 15 تا سوما بزن نظر شما چیه ممنون

pars30
‏۱۳۹۰-۱۲-۱۲‏, ۰۱:۳۲ قبل از ظهر
شما ورزش هم میکنی؟ رژیم هم داری ؟
سابقه تمرینتون چقدره؟ چند سالتونه؟
من10 ماه به طور مدام هر روز باشگاه میرم و رژیم دارم شکر و نوشابه و سس کلا 9 ماه نخوردم یک دوره lipo 6 black هم رفتم و الان خیلی وزنم خوب شده از 85 شدم 72 دور شکمم 98 بود شد 90
26 ساله هستم

akbar_s
‏۱۳۹۱-۰۱-۰۶‏, ۰۶:۱۵ بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز.دوستم مشهد زندگی میکنه.بهم زنگ زد گفت که از طریق دوستش که دکتره از داروخانه؟؟؟؟؟ مشهد 30 تا سوما دانمارکی خودکاری به دست آورده 20 تاش برای خودش میخواد 10 تاشو بفروشه.اگه دوستان قصد استفاده از سوما رو دارن حتما دانمارکی استفاده کنن.اگه خواستین من میتونم براتون تهیه کنم.قیمتش یکم گرونه (105 تومن) ولی ارزششو داره.
تا امشب خبرم کنید تا بهش زنگ بزنم برام نگه داره.
شماره تماسم هر کی خواست از طریق پیغام خصوصی سوال کنه

akbar_s
‏۱۳۹۱-۰۱-۰۷‏, ۱۱:۲۹ قبل از ظهر
سلام.شماره خودمو نوشته بودم.

Senior Manager
‏۱۳۹۱-۰۱-۰۷‏, ۱۱:۴۸ قبل از ظهر
خرید و فروش باید با کسب اجازه از مدیریت سایت ( آقا محسن ) انجام بشه
کسی بخواد به شما پیغام میده. علنی ممنوعه

میلاد حسنوندی
‏۱۳۹۱-۰۴-۱۱‏, ۱۱:۴۸ قبل از ظهر
با سلام خومت دوستان گلم و اساتید میخواستم ببینم که من الان 18 سالمه قدم 182 هستش آیا با این قد میتونم بدنساز موفقی بشم؟یا نه؟آیا هنوز به قدم اضافه میشه یا نه؟ممنون میشم اگر جواب بدید

lejeuner
‏۱۳۹۱-۰۴-۱۱‏, ۱۲:۰۳ بعد از ظهر
با سلام خومت دوستان گلم و اساتید میخواستم ببینم که من الان 18 سالمه قدم 182 هستش آیا با این قد میتونم بدنساز موفقی بشم؟یا نه؟آیا هنوز به قدم اضافه میشه یا نه؟ممنون میشم اگر جواب بدید
میلاد جان خوش اومدی.بله قدت عالیه خیلی از بدنساز های معروف و به نام دنیا بین 170 تا 180 قدشون بوده شما بهترین قد رو دارید و صد البته کمی دیرتر از یکی که هم زمان با شما شروع میکنه اما قدش کوتاه تره بدنت میاد روی فرم اما اگر بیاد بدن شما به خاطر قد بلندتر زیبا تره.

y.y
‏۱۳۹۱-۱۰-۱۳‏, ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
دوستان یه سوال برام پیش اومده
اینکه میگن استخوان فک رشد میکنه منظور کجاست؟
یعنی فک میاد جلو؟یا چانه پهن میشه؟یا ته فک(زیر گوش) پهن میشه؟

sasan69
‏۱۳۹۱-۱۰-۱۳‏, ۱۱:۱۲ بعد از ظهر
شایعه , زیاد جدی نگیر . بچه ها میزنن هیچ مشکل ظاهری پیدا نمی کنند

renger
‏۱۳۹۱-۱۰-۱۴‏, ۰۱:۵۲ قبل از ظهر
شایعه نیست دوست عزیز شما صورت جی کاتلر و آرنولد و خیلی دیگه از بدنسازا رو که ببینید فکشون جلو هست عکسش میذارم براتون .

http://sefiros.ir/Rasoul/Pic%20single/arnold%20plastic.jpg

http://sefiros.ir/Rasoul/Pic%20single/JayCutler.jpg

AGREEN
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۴‏, ۰۸:۰۰ بعد از ظهر
درود بر دوستان با سابقه این فروم .

سوالی داشتم از خدمتتون .

در حدود دو سال پیش تصمیم به لاغری گرفتم و و تونستم وزن خودم رو از 115 کیلو به 73 کیلو برسونم . در اون زمان به دلیل تحصیل مجبور شدم که یکسالی فقط ورزش کششی و هوازی انجام بدم و تمرین با وزنه نداشتم . که من تونستم وزن ثابت 75 رو بگیرم بعد از اون یک دوره 4 ماهه با وزنه کار کردم و البته از پروتیین وی و آمینو هم برا داشتن یک حجم خشک استفاده کردم . منتهی دوباره به دلیل مشکلات زندگی به اجبار یکسال بدنسازی رو کنار گذاشتم و رژیم خودم رو بسیار رعایت کردم به طوری که بدون ورزش رسیدم از 75 رسیدم به 72 .

دوباره بعد از پشت سر گذاشتن مشکلات الآن یکسالی هست که دارم به صورت مداوم قیتنس کار میکنم و خب بدنم تراش خورده هست ولی یک چیز بسیار اذیتم میکنه و اون هم پوستهایی هست که زیر شکم و پهلو از چاقی به لاغری هنوز مونده و اساتید هم میدونن که خیلی سخت جذب میشه . از مربیان زیادی سوال کردم و خب جواب های مختلفی هم شنیدم که جواب ها به این صورت بوده :
1-استفاده همزمان از 30 عدد سوما ال جی یا دانمارکی به این صورت که 2 واحد قبل صبحانه و دو واحد قبل تمرین تزریق بشه به همراه تزریق 50 میل کلن بوترول در ناحیه پهلو .

2- استفاده از 50 عدد سوما دانمارکی به صورت یک دوره 8 هفته ای با هفته ای 8 تا 16 واحد متغیر و سینوسی .

3- استفاده از 100 میل کلن بوترول .

4- استفاده از لیزر لیپو لیز .

5- عمل ساکشن

6- تغذیه و رژیم خوب .

این رو هم بگم که من واقعا رژیمم رو نگه میدارم و الآن یکسالی هست که توی رژیمم تا حدودی پوست ها رو کم کردم در اون ناحیه ولی دیگه از اینجا به بعدش واقعا سخت جذب میشه .

خواستم بپرسم که از راه های بالا کدوم یکی پیشنهاد میشه ؟؟؟؟

عکس هم اگر بخواهید از اون ناحیه قرار میدم .

Senior Manager
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۴‏, ۱۰:۴۲ بعد از ظهر
اینی که دارم خدمت شما عرض مکینم رو مربیه خودم استاد فرزین جباری هم تاکید دارن روش و آب پاکی رو بقول معروف میریزن روی دست کسانی که این مشکل رو دارن
چرا که پوست فرصت ریکاوری نداشته و بازسازی نشده و این سلولهای مرده دیگه بهمین شکل باقی میمونه.
فقط بایستی جراحی بشه. شماره 1و 2و 3 نقشه برای جیب شماست

AGREEN
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۱۰:۲۹ قبل از ظهر
بسیار ممنونم از شما . من خودم هم نظر روی جراهی دارم . چون سوما و کلن فکر نکنم تا اون مقدار بتونن جمع بکنن .

حالا سوال بعدیم ازتون اینه که کدوم یک از این راه ها رو پیشنهادمیکنید ؟؟؟؟ یعنی عمل ساکشن یا لیزر لیپو لیز ؟؟؟؟

بسیار تشکر .

Senior Manager
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۱۰:۵۲ قبل از ظهر
اساس کار سوما و کلن اصلا اون چیزی نیست که مربی نماها برای پر کردن جیب خودشون پیشنهاد میدن
من دوستی دارم که از 135 به 85 رسیده. روزی که به بنده مراجعه کرد تعداد سوما رو برای مشکلش خواست که بنده به تغییر رژیم و ....ایشون رو سوق دادمو الان هم خیلی راضیه
به ایشون هم 60 عدد سوما پیشنهاد داده بودن
.
.
علی ایحال...
چون زیر پوست شما چربی نیست، ساکشن که میره کنار. البته الان کسی ساکشن نمیکنه چون خطرات خودشو داره که شایع ترینش امبولی چربی هستش
بهعترین کار همون لیزر لیپولیز هستش. مبلغش هم به حجم کار و معروف بودن و متخصص بودن دکتر بستگی داره.:چشمک:

AGREEN
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۱۱:۱۰ قبل از ظهر
اساس کار سوما و کلن اصلا اون چیزی نیست که مربی نماها برای پر کردن جیب خودشون پیشنهاد میدن
من دوستی دارم که از 135 به 85 رسیده. روزی که به بنده مراجعه کرد تعداد سوما رو برای مشکلش خواست که بنده به تغییر رژیم و ....ایشون رو سوق دادمو الان هم خیلی راضیه
به ایشون هم 60 عدد سوما پیشنهاد داده بودن
.
.
علی ایحال...
چون زیر پوست شما چربی نیست، ساکشن که میره کنار. البته الان کسی ساکشن نمیکنه چون خطرات خودشو داره که شایع ترینش امبولی چربی هستش
بهعترین کار همون لیزر لیپولیز هستش. مبلغش هم به حجم کار و معروف بودن و متخصص بودن دکتر بستگی داره.:چشمک:
بسیار ممنونم از شما آقای کسائی .

به عنوان یک سوال دیگه اگر حجم کار یک توده پوست دور کمر و یک مقدار ناچیز زیر شکم باشه . مدت زماتی که طول میکشه تا این حالت برطرف بشه چقدر هست ؟؟؟؟

البته این سوال رو باید از دکتر متخصص پرسید ولی خب چون شما تجربه دار در امر فیتنس هستید گفتم شاید حدودی بتونید بگید .

با تشکر .

Senior Manager
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۱۱:۲۶ قبل از ظهر
خب باید بررسی بشه این پوست اضافی طی چه مدت کم کردن وزن ایجاد شده، گاها دیده شده با افزایش حجم در عضلات میان تنه درصد ناچیزی بهبودی دیده شده
اگه زمانی که وزن داره کم میشه و سایز کمتر میشه؛ به پوست فرصت بازسازی داده بشه ( منظور رعایت کردن کاهش سایز در ماه هستش )
این اتفاق نمیفته.

AGREEN
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۱۱:۴۴ قبل از ظهر
آقا افشین من این مقدار وزن رو در حدود 3 ماه کم کردم یعنی در حدود 3 ماه وزنم رو از 115 رسوندم به 73 و خب یک مقدار هم مشکل گوارشی در اثر کم خوری پیدا کردم که دکتر اجازه استفاده از مکمل رو به من تا 2 سال نداد و من الآن بعد دو سال دارم دوباره از آمینو و پروتیین و چربی سوز ها استفاده میکنم .

T!rDaD
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۰۱:۳۰ بعد از ظهر
آقا افشین من این مقدار وزن رو در حدود 3 ماه کم کردم یعنی در حدود 3 ماه وزنم رو از 115 رسوندم به 73 و خب یک مقدار هم مشکل گوارشی در اثر کم خوری پیدا کردم که دکتر اجازه استفاده از مکمل رو به من تا 2 سال نداد و من الآن بعد دو سال دارم دوباره از آمینو و پروتیین و چربی سوز ها استفاده میکنم .
سلام
شما معمولا در مدت 1 ماه تا 4 کیلو وزن مجاز هستین کم کنید که پوستتون اصطلاحا جا نمونه و فرصت تطبیق داشته باشه
یعنی تو 3 ماه 12 کیلو
اما خوب شما ظاهرا تو 3 ماه 42 کیلو کم کردین که خیلی زیاده و طبیعیه این اتفاق واسه پوست بیوفته
حرف افشین خان 100% تایید میشه چون منم با یه نمونه عینی سر و کار داشتم
اون بنده خدا هم وزنش رو از 125 به 80 رسونده بود و بعد دوباره رفته بود رو 100 کیلو منتهی تقریبا 100 کیلو عضله و تقریبا بدنش خشک و پر از رگ بود
اما قسمت زیر شکمش مقداری پوست اویزون مونده بود که هر کاری میکرد برطرف نمیشد
از سوما و کلن گرفته تا انواع پماد های مخصوص لیفت و امثالهم
در نهایت ناچار شد جراحی کنه
البته تو 2 مرحله که بار اول برای بریدن پوست و بار دوم جراحی زیبایی برای برطرف کردن جای عمل
جالبه که بدونید وقتی پوست رو برداشتن پر از رگهای خونی تغذیه کننده بوده که به قول دکتر این پوست اضافی خیال برطرف شدن نداشته
ایشون امسال تو مسابقات اسفند ماه شرکت کردن و تو وزن مثبت 100 کیلو به مقام سوم استان رسیدن

AGREEN
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۰۲:۲۲ بعد از ظهر
بسیار هم عالی . من هم فکر کنم بدنم تا حدودی شبیه به همین شاگرد شما باشه با این تفاوت که وزنم در حالت خشک کمتر هست . میخواستم ببینم که بدون جراهی مثلا با لیزر هم میشه برطرفش کرد ؟؟؟

به قول شما من وزن بسیار زیاد یعنی 3 برابر حالت معمولش کم کردم و ابته خب پوستمم آسیب دید . شاید در اون زمان اگر یک نفر به من خط میداد که چجور حرکت کنم دیگه این مشکلات پیش نمیومد .

T!rDaD
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۰۲:۴۳ بعد از ظهر
بسیار هم عالی . من هم فکر کنم بدنم تا حدودی شبیه به همین شاگرد شما باشه با این تفاوت که وزنم در حالت خشک کمتر هست . میخواستم ببینم که بدون جراهی مثلا با لیزر هم میشه برطرفش کرد ؟؟؟

به قول شما من وزن بسیار زیاد یعنی 3 برابر حالت معمولش کم کردم و ابته خب پوستمم آسیب دید . شاید در اون زمان اگر یک نفر به من خط میداد که چجور حرکت کنم دیگه این مشکلات پیش نمیومد .
سلام مجدد
من اول یه نکته ای رو عرض کنم که ایشون شاگرد من نبودن
بنده کار مربیگری انجام نمیدم
ایشون از دوستان بنده هستن که گاهی اوقات تو بعضی موارد در حد توانم بهشون مشاوره میدم
در مورد جراحی و لیزر
اونو دیگه باید پزشک تشخیص بده
این اقایی هم که عرض کردم 2 ماهی داشت تحقیق میکرد که بهترین کار و بهترین پزشک کدومه
چون تو این قضیه هم تا دلتون بخواد پزشک نما زیاده که فقط دنبال پول گرفتن از شما هستن و تخصص لازم رو ندارن
فقط واسه اینکه یه حدودی دستتون بیاد ایشون سرجمع نزدیک به 7 میلیون هزینه کردن البته اردیبهشت ماه 1391 که احتمالا الان مبلغ بیشتر شده

AGREEN
‏۱۳۹۱-۱۲-۲۵‏, ۰۹:۲۲ بعد از ظهر
سلام مجدد
من اول یه نکته ای رو عرض کنم که ایشون شاگرد من نبودن
بنده کار مربیگری انجام نمیدم
ایشون از دوستان بنده هستن که گاهی اوقات تو بعضی موارد در حد توانم بهشون مشاوره میدم
در مورد جراحی و لیزر
اونو دیگه باید پزشک تشخیص بده
این اقایی هم که عرض کردم 2 ماهی داشت تحقیق میکرد که بهترین کار و بهترین پزشک کدومه
چون تو این قضیه هم تا دلتون بخواد پزشک نما زیاده که فقط دنبال پول گرفتن از شما هستن و تخصص لازم رو ندارن
فقط واسه اینکه یه حدودی دستتون بیاد ایشون سرجمع نزدیک به 7 میلیون هزینه کردن البته اردیبهشت ماه 1391 که احتمالا الان مبلغ بیشتر شده
بسیار ممنونم از شما . در مورد سوالات دیگه بهتون پیغام خصوصی دادم .

با تشکر .

mr.4lir3z4
‏۱۳۹۲-۰۲-۱۲‏, ۰۳:۳۸ بعد از ظهر
سلام دوستان

کسی درباره این سوپا چیزی میدونه؟

15 تا خریدم 15 یونیت تاثیری داره؟

قدم بلند میشه عضله زیاد میده؟

0up.ir/do.php?imgf=136749635129511.jpg

mr.4lir3z4
‏۱۳۹۲-۰۲-۱۲‏, ۱۱:۱۵ بعد از ظهر
آقا کسی نیست جواب منو بده؟

این بهتره یا سوعدی 16 یونیت

تورو خدا یکی ملاحظه کنه

mr.4lir3z4
‏۱۳۹۲-۰۲-۱۵‏, ۰۳:۲۶ قبل از ظهر
دوستان عزیزان بزرگان با تجربه ها دستم به دامنتون قربونتون برم یه کمکی به من کنید:گریه::ناراحت:

_Amin_
‏۱۳۹۲-۰۲-۱۵‏, ۰۶:۴۹ قبل از ظهر
عزیز سوما معجزه گر نیست که!
شما اگر رژیم خوب بگیری کمی چربی سوزی میکنه براتون... اگر صفحات رشدتون بسته نشده باشه کمی رو قد ممکنه تاثیر بزاره و کمی هم عضله سازی میکنه...

اما اگر گرما دیده باشه هیچکودوم نمایان گر نخواهند شد چون سوما دیگه خراب شده...

شما اول ملاکت این باشه که سومات سلامت باشه... که نتیجه بده و پولتو دور نریخته باشی چون فوق العاده گرونه... دیگه خودت خریدی میدونی چجوریه قیمتش...

OLIVER KAHN
‏۱۳۹۲-۰۲-۱۷‏, ۱۰:۴۶ قبل از ظهر
آقا دورش چندتاس ؟
دونه ای چند ؟

Hooper
‏۱۳۹۲-۰۲-۱۷‏, ۱۱:۴۳ قبل از ظهر
آقا دورش چندتاس ؟
دونه ای چند ؟

دورش بستگی به هدفتون همینطور پولتون داره.ال جی هست که حدودا 20 تومن و سوما دانمارکی که ***ش خیلی بهتره هست حدودا دونه 30 تومن.

mamad matrix
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۴‏, ۰۷:۱۱ بعد از ظهر
سلام. دوستان سوما توازن چیزی رو تو بدن به هم میزنه؟ تا اونجایی که من میدونم به کبد هم فشار نمیاره .درست؟
مثلا استرویید توازن تست و استروزن و انزیم ها رو کلسترول و ... رو به هم میزنه. سوما چی؟؟

T!rDaD
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۴‏, ۰۷:۱۹ بعد از ظهر
سلام. دوستان سوما توازن چیزی رو تو بدن به هم میزنه؟ تا اونجایی که من میدونم به کبد هم فشار نمیاره .درست؟
مثلا استرویید توازن تست و استروزن و انزیم ها رو کلسترول و ... رو به هم میزنه. سوما چی؟؟
سوماتروپین پتانسیل اینو داره که کلهم اجمعین توازن همه چیز رو به هم بزنه
به این معنی که هورمون رشد باعث رشد همه سلول های بدن شما میشه و دیگه متوجه نمیشه که چون شما بدن ساز هستی فقط باید عضلات رو توسعه بده
در نتیجه امعا و احشا داخلی بدن و استخوان ها و و و رو هم رشد میده
اگر کسی مستعد سرطان باشه هم باعث رشد اون سلول های سرطانی میشه
اینایی که گفتم احتمالات ناشی از مصرف هست که ممکنه واسه یکی پیش بیاد و ممکنه واسه یکی اصلا پیش نیاد
ولی میتونیم بگیم چون جز داروهای جدید محسوب میشه هنوز خیلی چیزا در موردش نامشخصه

mamad matrix
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۴‏, ۰۷:۲۸ بعد از ظهر
یعنی سوما به نظرتون تست خون وو کبد هم به هم میزنه؟ بعید میدونم خودم . نظر دوستان چیه؟

BCAA
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۴‏, ۰۸:۵۶ بعد از ظهر
به نظرم کسی که استروئید مصرف میکنه و عوارضش رو قبول کرده دیگه از عوارض سوما ترسی نداشه باشه.
سوما تو عوارض شاگرد استروئید ها هم نمیشه

DOMENEG
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۴‏, ۰۹:۲۱ بعد از ظهر
یعنی سوما به نظرتون تست خون وو کبد هم به هم میزنه؟ بعید میدونم خودم . نظر دوستان چیه؟

ممد جان سوما واسه فشار خون و ضربان قلب خیلی بده
به تستوسترون ربطی نداره

Hooper
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۴‏, ۱۱:۱۴ بعد از ظهر
به نظرم کسی که استروئید مصرف میکنه و عوارضش رو قبول کرده دیگه از عوارض سوما ترسی نداشه باشه.
سوما تو عوارض شاگرد استروئید ها هم نمیشه

با کمال احترام به شما باید بگم یکی از افکار غلط و رایج در باشگاه های بدنسازی همینی هست که شما فرمودین.(سوما بی عوارضه) سوما فقط در صورتی که کنترل شده و حداقل دز ممکن استفاده بشه میتونه مفید باشه.اکثر عوارض استروییدها رو شما میتونید ازش آگاه بشین اما سوما عوارضش تا سالها در بدن پنهان میمونه.از عوارض سو مصرف سوماتروپین میشه به:اختلال بینایی-سردرد-افزایش فشار داخل مغز-تومورهای مغزی-رشدعرضی استخوان ها و...) و در طولانی مدت سکته مغزی رو بدنبال داره.پس اونقدرها هم بی عوارض نیست:گل رز:

BCAA
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۵‏, ۱۲:۱۲ بعد از ظهر
با کمال احترام به شما باید بگم یکی از افکار غلط و رایج در باشگاه های بدنسازی همینی هست که شما فرمودین.(سوما بی عوارضه) سوما فقط در صورتی که کنترل شده و حداقل دز ممکن استفاده بشه میتونه مفید باشه.اکثر عوارض استروییدها رو شما میتونید ازش آگاه بشین اما سوما عوارضش تا سالها در بدن پنهان میمونه.از عوارض سو مصرف سوماتروپین میشه به:اختلال بینایی-سردرد-افزایش فشار داخل مغز-تومورهای مغزی-رشدعرضی استخوان ها و...) و در طولانی مدت سکته مغزی رو بدنبال داره.پس اونقدرها هم بی عوارض نیست:گل رز:

فکر می کنم منظور منو بد برداشت کردید
ببینید کسی که با آگاهی از عوارض استروئید شروع به مصرف میکنه یعنی عوارضش رو قبول کرده.
حالا با تنظیم دقیق دوره میاد این عوارض رو تا حد امکان کاهش میده.اما چه بخواد چه نخواد عوارضی دچارش میشه که تعدادیش رو حس میکنه یا با آزمایش بررسی میکنه و 100% عوارضی هم هست که ما بهشون علم نداریم و اگر در آینده کشف بشن ممکنه استفاده از استرویید ها به کل منسوخ بشه!

حالا سوماتروپین هم همین شرایط رو داره اما فکر می کنم همه قبول داشته باشیم که عوارضش به مراتب از استروئید ها کمتر هست.البته همون جور که خودتون هم گفتید اگر با دوز مناسب استفاده بشه.

بنده هم منظورم این بود که کسی که عوارض استروئید ها رو قبول کرده حتما با عوارض سوما هم کنار میاد.همون جور که خودتون هم می بینید اکثر بدنسازایی که استروئید مصرف می کنند سوما رو راحت تر از استروئید میزن.

T!rDaD
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۵‏, ۰۵:۱۰ بعد از ظهر
حالا سوماتروپین هم همین شرایط رو داره اما فکر می کنم همه قبول داشته باشیم که عوارضش به مراتب از استروئید ها کمتر هست.البته همون جور که خودتون هم گفتید اگر با دوز مناسب استفاده بشه.
.سلام
اشکال کار دقیقا همونجاییه که قرمز کردم
عموم فکر میکنن عوارض سوما از استروئیدها کمتره
چرا؟
چون وقتی سوما مصرف میکنی برخلاف استروئیدها از ریزش مو-جوش-لک و آکنه-تورم نوک سینه خبری نیست
به همین دلیل اکثر ورزشکارا چون این عوارض ظاهری رو که فورا ظاهر میشه رو نمیبینن راجع به سوما مثبت تر فکر میکنن
در صورتی که مصرف سوماتروپین عوارضی داره که در دراز مدت ظاهر میشه مثل همونایی که تو پست قبلی گفتم یا اونایی که اون دوستمون گفت و شما پستش رو نقل کردین

mamad matrix
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۵‏, ۰۵:۲۶ بعد از ظهر
مصرف سوما با یک گینر برای حجم کاربرد داره؟

T!rDaD
‏۱۳۹۲-۰۳-۰۵‏, ۰۵:۳۹ بعد از ظهر
مصرف سوما با یک گینر برای حجم کاربرد داره؟
سلام
من اسم سوماتروپین رو گذاشتم هورمون باشعور
به این علت که با توجه به رژیمی که داری و نوع تمرینت همون کاریه رو میکنه که میخوای
یعنی
اگه داری کات میکنی اونم واست کات میکنه
اگه تو دوره عضله سازی هستی اونم همین کارو میکنه
اگه تو دوره حجمی اونم بهت حجم میده
برخلاف استروئید ها که اکثرا کار خودشون رو میکنن و مثلا تو دروه کات دیانابول مصرف کنی اول آخرش آبدار میشی
مسلمه که اگه تو دوره سوما شما دنبال حجم باشی و برنامه تغذیه و مکملت (گینر) تو این راستا تنظیم شده باشه اونم بهت حجم میده
یه نکته جالبی که من تو سوما دیدم اینه که واقعا فیزیک افراد رو تغیر میده (البته تو مصرف 100 تا بالا دیدم)
اونی که لاغر اندام بود و سوما مصرف کرد حتی سالها بعد از مصرف یا حتی قطع تمرین بازم بدنش حجیم بود(حجیم به معنی گنده تر از قبل و نه الزاما بدن عضلانی) و دیگه به اون حالت لاغر برنگشت

parsboyr
‏۱۳۹۲-۰۳-۲۸‏, ۰۹:۱۹ بعد از ظهر
سلام
یه سوال داشتم
با مصرف سوما مگه پشت بدن(شونه ها - کتف) جوش میزنه ؟ (دونه های قرمز مثل دونه های استروئیدی اما قرمز)
_البته میدونم که بدنها متفاوت هست و اینجور چیزا !!_

Reeza
‏۱۳۹۲-۰۳-۳۰‏, ۱۲:۵۳ قبل از ظهر
دوستان سوماتروپین ال جی بهتر هست یا دانمارکی؟
32 واحد سوما دانمارکی بهتر هست یا 30 تا ال جی؟
راهنمایی کنید لطفا !

peptid
‏۱۳۹۲-۰۳-۳۰‏, ۰۸:۱۶ قبل از ظهر
دانمارکی بهتره
ولی نه تو ایران
تو ایران تمام دانمارکی ها از دم گرما دیده هستن
از داروخونه معتبر سوما الجی تهیه کن

Mr.wicked
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۲‏, ۰۲:۴۶ قبل از ظهر
دوستان خیلی رک میگم که من 600 تومن پول دارمو گذاشتمش واسه سوما ، چه مدل سوما (منظورم ال جی یا ... ) و چندتا ازش بخرم بهتر اثر میکنه ؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدید

ehsaniran
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۲‏, ۱۰:۱۹ قبل از ظهر
پسر دایی من حواله ای گرفت دونه 25 تومن ال جی ثامن مشهد هم 18 تومن بود تا 22
اما اینا مهم نیست چیزی که مهم هست اینه گرما نخورده باشه
و فکر نمکنم با 600 تومن اوم چیزی که تو فکرت هست جواب بده
من پسر داییم60 گرفته بود مربیش بهش گفته بود کمه
من خیلی مبتدی هستم فقط چیزی که واسم اتفاق افتاده بود گفتم شاید کمکی کرده باشم

Mr.wicked
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۳‏, ۰۳:۰۶ بعد از ظهر
شرمنده دوستان یه سوال دیگه هم داشتم ، از کجا میشه فهمید سوما گرما دیدست یا نه ؟

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۳‏, ۰۷:۱۳ بعد از ظهر
والا فکر نکنم بشه تشخیص داد. من خودم 32 واحدی گرفتم یبار، وقتی داشت تموم میشد فهمیدم اثر نداشت!!:لبخند:
در عوض بعد اون از داروخانه گرفتم طی 2 هفته تاثیر محسوسی مشاهده شد

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۵‏, ۱۱:۲۸ قبل از ظهر
بچه ها بهترین زمان مصرف سوما چه موقعیه؟
بعضی میگن اگه یه وعده میخواین بزنین قبل خواب، اگه 2 وعده قبل خواب و ساعت 5 صبح، اگه 3 وعده قبل خواب ، 5 صبح و قبل تمرین
بعضیا میگن اگه یه وعده قبل خواب، 2 وعده قبل خواب و قبل تمرین اگه 3 وعده قبل خواب قبل تمرین و صبح که از خواب پا میشیم
بعضیام میگن قبل خواب خوده بدن هورمون رشد ترشح میکنه نیازی نیست اولویت قبل تمرین و صبح که بیدار میشیم
بعدش هم یه سوال دیگه: اینکه میگن مثلا 3 تا 4 تزریق 2 واحدی در روز ایده آل هستش ، خوب مثلا سوما ال جی که 1 میل 4 واحدی هستش چه جوری میشه 2 تا زد؟ 2 واحدش تو سرنگ بمونه تا تزریق بعدی خراب نمیشه؟

AGREEN
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۵‏, ۰۲:۱۸ بعد از ظهر
درود

ما که استفاده نکردیم . اما بهترین زمان طبق گفته دوستان . شب قبل از خواب یک وعده کامل هست .

البته هر ویال ال جی رو میتونیم به دو قسمت تقسیم کنیم مثلا 2 واحد رو قبل تمرین بزنیم . و 2 واحد رو هم شب قبل خواب .

تاثیر چربی سوزیش صبح قبل صبحانه هم بسیار سودمند هست .

samymartik
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۵‏, ۰۲:۵۴ بعد از ظهر
سلام خسته نباشید
من 17 سالمه و 5 ساله بسکتبال بازی میکنم قدم 170 و وزنم 53 هست
قبلا 40 تا سوما دانمارکی زیر نظر پزشک واسه افزایش قد زدم و خدا رو شکر مشکلی تا الان نداشتم و تاثیر هم داشته
ولی امروز که رفتم داروخونه ویژه که بتونم سوما دانمارکی به صورت ازاد بگیرم گفتن نیست و بجاش مارک ال جی (یوتروپین) داشتن منم گرفتم 4 واحدی هم هست
میخواستم بدونم با توجه به سنم این تاثیر داره؟عوارضش چیه؟
در ضمن این سوما از کجا میفهمه که من میخوام قدم بلند شه یا دارم واسه کاهش چربی میزنم؟
ممنون میشم جواب بدید

AGREEN
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۵‏, ۰۷:۲۳ بعد از ظهر
سلام خسته نباشید
من 17 سالمه و 5 ساله بسکتبال بازی میکنم قدم 170 و وزنم 53 هست
قبلا 40 تا سوما دانمارکی زیر نظر پزشک واسه افزایش قد زدم و خدا رو شکر مشکلی تا الان نداشتم و تاثیر هم داشته
ولی امروز که رفتم داروخونه ویژه که بتونم سوما دانمارکی به صورت ازاد بگیرم گفتن نیست و بجاش مارک ال جی (یوتروپین) داشتن منم گرفتم 4 واحدی هم هست
میخواستم بدونم با توجه به سنم این تاثیر داره؟عوارضش چیه؟
در ضمن این سوما از کجا میفهمه که من میخوام قدم بلند شه یا دارم واسه کاهش چربی میزنم؟
ممنون میشم جواب بدید
درود . اصولا شما در سن رشد هستید و دارید میگید که قبلا سوما دانمارکی استفاده کردید و جواب داده .

من جای شما بودم تو سن رشد این کار رو نمیکردم . چون صفحات رشد بسته میشه .

الآن هم که میگید تزریق کردید و مشکلی ندارید . این 4 واحدی ها هم مثل قبل تزریق میشن و چون در سن روش هستید مطئنا اثر رشد قد رو به همراه داره .

باتشکر .

mrpa
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۵‏, ۰۹:۲۰ بعد از ظهر
دوستان اثر سوما روی بدن را از چه تعداد به بد میشه متوجه شد یعنی مشهود هست ؟
با تزریق هر شب چهار واحد ، شبی 1 عدد ؟

AGREEN
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۵‏, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
دوستان اثر سوما روی بدن را از چه تعداد به بد میشه متوجه شد یعنی مشهود هست ؟
با تزریق هر شب چهار واحد ، شبی 1 عدد ؟
درود .

ما که نزدیم . ولی دوستانی که زن میگن که از آمپول 12 به بعد اثر گذاریه خودشو شروع میکنه . که دیگه بسته به تعدادی که در یک دوره هست اثرش آخر دوره کامل میشه .

samymartik
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۶‏, ۱۰:۴۱ قبل از ظهر
سلام خسته نباشید
کسی میدونه چه مقدار افزایش قد به همراه داره؟
مثلا یکی 50 تا 4 واحدی بزنه

Bbehnam
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۶‏, ۰۳:۵۳ بعد از ظهر
سلام خسته نباشید
کسی میدونه چه مقدار افزایش قد به همراه داره؟
مثلا یکی 50 تا 4 واحدی بزنه
اگه صفحات رشدتون بسته نشده باشه تا 4 سانت شنیدم میتونه باعث افزایش قد بشه . تشخیص متخصص غدد مهم هست

samymartik
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۶‏, ۰۴:۴۰ بعد از ظهر
اگه صفحات رشدتون بسته نشده باشه تا 4 سانت شنیدم میتونه باعث افزایش قد بشه . تشخیص متخصص غدد مهم هست
من وقتی 13 14 سالم بود 40 تا سوما دانمارکی زدم توی همون سال 10 سانت رشد کردم
الان 17 سالمه و صفحه رشدم هم بازه خدا کنه جواب بده

Mr.wicked
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۷‏, ۱۲:۵۶ قبل از ظهر
سوما ال جی زیر 30 تا فایده نداره ؟ حتی یه ذره تغییر هم نمیکنه بدن ؟

Bbehnam
‏۱۳۹۲-۰۴-۰۷‏, ۰۱:۰۹ قبل از ظهر
من وقتی 13 14 سالم بود 40 تا سوما دانمارکی زدم توی همون سال 10 سانت رشد کردم
الان 17 سالمه و صفحه رشدم هم بازه خدا کنه جواب بده

شما تو سن رشد و بلوغ بودی و مقداری از افزایش قدت واسه بلوغت بوده و هورمون رشد فقط افزایش قد نمیده ! شکل صورت (فک و پیشونی) هم بزرگتر میشه !

pars30
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۵‏, ۱۲:۳۰ بعد از ظهر
سلام به همگی
من 30 تا سوما گرفتم صبح ها ساعت 9 تمرین میکنم چند تا سئوال داشتم:
1- چه موقع سوما بزنم
2-یا سوما چی بزنم وین خوبه
3-برای ترشح تستسترون بدنم دی اسپارتیک اسید بخورم

Fardin
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۵‏, ۰۲:۵۳ بعد از ظهر
سلام,آقا سوما از چند تا به بالا باید بزنیم تا اثر روی استخوان بندی داشته باشه؟
:متفکر:

mr.4lir3z4
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۵‏, ۰۳:۱۳ بعد از ظهر
سلام دوستام

من تازه اومدم ايران و ميخاستم سوما بگيرم

٢٠ روز وقت دارم مربيم گفت ١٠ تا سوما ١٦ واحدي امريكايي بگير

اقا ببخشين اصلا سوما ١٦ واحدي امريكايي هست؟

قيمتش چنده؟

اصليه يا تقلبي؟

اقا تورو خدا جواب بديت من عجله دارم

T!rDaD
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۵‏, ۰۵:۵۲ بعد از ظهر
سلام دوستام

من تازه اومدم ايران و ميخاستم سوما بگيرم

٢٠ روز وقت دارم مربيم گفت ١٠ تا سوما ١٦ واحدي امريكايي بگير

اقا ببخشين اصلا سوما ١٦ واحدي امريكايي هست؟

قيمتش چنده؟

اصليه يا تقلبي؟

اقا تورو خدا جواب بديت من عجله دارم
سلام
تو ایران فقط سوماتروپین 16 واحدی و 32 واحدی دانمارکی گیر میاد
اونم باید خیلی از فروشنده مطمئن باشین یا اینکه کانالی داشته باشید که از داروخانه تهیه کنید اونم نه هر داروخانه ای چون بعضیاشون یاد گرفتن و از بازار آزاد ج ن س میخرن تحویل ملت میدن

mhpersia
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۵‏, ۰۵:۵۶ بعد از ظهر
سلام دوستان. قبل از مصرف سوما چه آزمایشاتی باید انجام بشه؟
تو طول دوره چه چیزایی از نظر پزشکی باید چک بشه؟
و مهمتر از همه اینکه اگه عوارضی مشاهده بشه، با توقف تزریق، عوارضشم متوقف میشه یا اینکه راه خودشو میره؟
با تشکر از همه بامعرفتا:گل رز:

reza.k
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۵‏, ۰۷:۵۲ بعد از ظهر
شما تو سن رشد و بلوغ بودی و مقداری از افزایش قدت واسه بلوغت بوده و هورمون رشد فقط افزایش قد نمیده ! شکل صورت (فک و پیشونی) هم بزرگتر میشه !

داداش خوب تا حالا استفاده کردی چرا یه چیزی رو الکی میگی!!!این چیزی که شما میگی در بعضی افراد ودرصورت استفاده دوز بالا اتفاق میفته راسی اینم اضافه کنم در صورت استعداد توموری ویا داشتن تومور خوشخیم در سر از استفاده سوما بپرهیزید.

reza.k
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۵‏, ۰۷:۵۵ بعد از ظهر
سلام دوستان. قبل از مصرف سوما چه آزمایشاتی باید انجام بشه؟
تو طول دوره چه چیزایی از نظر پزشکی باید چک بشه؟
و مهمتر از همه اینکه اگه عوارضی مشاهده بشه، با توقف تزریق، عوارضشم متوقف میشه یا اینکه راه خودشو میره؟
با تشکر از همه بامعرفتا:گل رز:
اگه عوارض تومور ودیابت نداری وبدنت سالمه نیاز خاصی نیس اینهمه بزرگش نکن بزن بره درضمن ازش انتظار معجزه هم نداشته باشی.

mhpersia
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۶‏, ۰۵:۴۶ بعد از ظهر
مرسی رضا جان. انتظار معجزه ندارم.
نمیخوام استرویید مصرف کنم.هر چقد سوما تاثیر بزاره راضیم.
فقط یه سؤال اینکه اون مقدار رشد عضلانی که سوما میده، بعد از پایان دوره و قطع کامل مصرف از دستشون نمیدی؟یه کم توضیح از هر یک از دوستان که علم یا تجربشو داره.
بازم مرسی.:بوس:

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۷‏, ۰۹:۱۰ قبل از ظهر
مرسی رضا جان. انتظار معجزه ندارم.
نمیخوام استرویید مصرف کنم.هر چقد سوما تاثیر بزاره راضیم.
فقط یه سؤال اینکه اون مقدار رشد عضلانی که سوما میده، بعد از پایان دوره و قطع کامل مصرف از دستشون نمیدی؟یه کم توضیح از هر یک از دوستان که علم یا تجربشو داره.
بازم مرسی.:بوس:

سوما مثل استروئیدها حجم نمیده به جاش تارهای عضلانی رو بیشتر می کنه و نه بعد از قطع مصرف سایزت کم نمیشه به شرطی که اون مقدار مواد غذایی که باید به عصلات برسه واسه نگهداری به بدن برسونی

pars30
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۷‏, ۱۰:۴۷ قبل از ظهر
سلام به همگی
1- چه موقع سوما بزنم

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۷‏, ۱۱:۵۵ قبل از ظهر
سلام به همگی
1- چه موقع سوما بزنم

قبل خواب بزن آره وین خوبه

mhpersia
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۷‏, ۱۱:۲۸ بعد از ظهر
سوما با چی تزریق بشه بهتره؟
هم واسه جوابگیری بهتر هم واسه تثبیت بیشتر بعد از توقف تزریق؟

mamad matrix
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۸‏, ۱۲:۳۲ قبل از ظهر

واسه کات وینسترول عالیه . واسه حجم با دیانابول و تست خوبه. ولی در کل وین بهتره با سوما

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۴-۱۸‏, ۰۸:۰۴ قبل از ظهر

میخوای وحشتناک نتیجه بگیری؟ سوما و پارابولان و وین بزن وای وای وای وای
سعی کن کنار سوما کلن هم مصرف کنی حجم بیشتری میگیری و البته خشک تر

mhpersia
‏۱۳۹۲-۰۴-۲۴‏, ۱۱:۲۴ قبل از ظهر
دوستان حرفه ای که تجربه مصرف سوما دارند از تجربشون بگن.
آیا راضی بودن یا نتیجه خاصی نگرفتن
یا اینکه دورشون چجوری بوده
ویا اینکه بعد از کنار گذاشتن سوما و یا حتی ورزش تاثیراتش موندگار بوده یا نبوده
و یا...
هرکی تجربشو داره بگه بقیه استفاده کنن.با سپاس فراوان:بوس:

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۰۴-۲۴‏, ۱۲:۰۹ بعد از ظهر
حرفه ای تو این سایت نداریم دوست خوبم
حرفه ای های ایران وقت سر خاروندن ندارن. چه برسه بیان تو سایت و ...
و اما بنده با 15 سال سابقه و بعنوان کارشناس و مربی ورزشی خدمت شما عرض کنم که
سوماتروپین خوب بود. اما عوارضی هم طبعا دلشت. مثل سردرد و تورم برخی نقاط در صورت
دوره من توی حجم با دکا و پریموبولان بوده. تو کات هم یه خط در میون با مسترون زدم. چون هزینش بالا بود
در کل نیازی به تائید من یا امثال من نداره. جواب میده. اما عوارضم داره

mhpersia
‏۱۳۹۲-۰۴-۲۴‏, ۰۷:۴۷ بعد از ظهر
افشین جان من سایتهای بدنسازی زیادی رو دیدم ولی همه دنبال منافع خودشونن و از صداقت و اخلاق در گفتار خبری نیست.
توخودت حرفه ای هستی اخلاقتم بارها نشون دادی که ورزشی و صادقانه است.
همیشه از دانش و تجربت استفاده کردیم.
از طرف همه بچه های سایت:گل رز:

mhpersia
‏۱۳۹۲-۰۴-۲۵‏, ۰۸:۰۰ بعد از ظهر
بجز عوارض کمتر مهمترین مزیت تاثیرات سوما نسبت به استروییدها چیه؟

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۰۴-۲۵‏, ۰۹:۱۳ بعد از ظهر
عدم ورم عضلانی و احتباس آب (در اکثر استروئیدها ) . خاصیت همزمان عضله سازی و چربی سوزی

samymartik
‏۱۳۹۲-۰۴-۳۱‏, ۰۴:۴۵ بعد از ظهر
سلام خسته نباشید
چه تعداد سوما 4 واحدی برای افزایش قد لازمه؟
من 17 سالمه

T!rDaD
‏۱۳۹۲-۰۴-۳۱‏, ۰۵:۳۰ بعد از ظهر
سلام خسته نباشید
چه تعداد سوما 4 واحدی برای افزایش قد لازمه؟
من 17 سالمه
سلام
اینجا دنبال پاسخ سوالت نگرد عزیزم
جواب شما رو یه پزشک متخصص میتونه بده ولاغیر
تو سن شما مصرف خودسرانه هورمون با تجویز آدمهای غیر متخصص میتونه عاقبت خیلی بدی داشته باشه

samymartik
‏۱۳۹۲-۰۵-۰۹‏, ۰۲:۵۰ بعد از ظهر
سلام خسته نباشید
محل تزریق رو میشه بگید به من گفتن روی بازو دو دست و دو تا رون پا
ولی جای دقیقش رو نگفتن همچنین گفتن زیر جلدی تزریق بشه

HamidRezaa
‏۱۳۹۲-۰۵-۰۹‏, ۰۳:۵۶ بعد از ظهر
سلام خسته نباشید
محل تزریق رو میشه بگید به من گفتن روی بازو دو دست و دو تا رون پا
ولی جای دقیقش رو نگفتن همچنین گفتن زیر جلدی تزریق بشه

محل تزریق هرجای بدن میتونه باشه
ولی معمولا درحوالی شکمو ناف تزریق میکنن بخاطر اینکه چربی انباشته شده تو اون قسمت زیاده
طوری که سرنگ زیر پوست بره عمقی نباشه

samymartik
‏۱۳۹۲-۰۵-۱۲‏, ۰۹:۱۰ بعد از ظهر
محل تزریق هرجای بدن میتونه باشه
ولی معمولا درحوالی شکمو ناف تزریق میکنن بخاطر اینکه چربی انباشته شده تو اون قسمت زیاده
طوری که سرنگ زیر پوست بره عمقی نباشه

یعنی کسی تو دست و پا نمیزنه ؟
من شنیدم سر زانو هم میزنن
در کل واسه افزایش قد کدوم پیشنهاد میشه؟

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۰۵-۱۲‏, ۰۹:۴۲ بعد از ظهر
اگه دکتر براتون نوشته که از خودش سوال کنید
اگر سرخود داری مصرف میکنی که هرچی شنیدی همون!

pars30
‏۱۳۹۲-۰۵-۲۰‏, ۰۵:۵۷ بعد از ظهر
دوستان یک دوره همراه سوما چی برم وینسترول خوبه !

^Mohammad^
‏۱۳۹۲-۰۵-۲۰‏, ۰۶:۱۳ بعد از ظهر
دوستان یک دوره همراه سوما چی برم وینسترول خوبه !

سوما باید حداقل 3 ماه استفاده بشه تا جواب مد نظر برسید حداقل!!!!
بستگی به هدفتون باید استک واسه هرمون رشد و رgیم مهمترین چیز فرق باید بکنه..

pars30
‏۱۳۹۲-۰۵-۲۰‏, ۰۸:۰۱ بعد از ظهر
سوما باید حداقل 3 ماه استفاده بشه تا جواب مد نظر برسید حداقل!!!!
بستگی به هدفتون باید استک واسه هرمون رشد و رgیم مهمترین چیز فرق باید بکنه..
برا حجم خشک میخوام و چربی کم شکمم راستی همراه دوره سوما ارژنین بخورم

^Mohammad^
‏۱۳۹۲-۰۵-۲۷‏, ۰۱:۴۶ بعد از ظهر
برا حجم خشک میخوام و چربی کم شکمم راستی همراه دوره سوما ارژنین بخورم

اگه واسه چربی سوزی می خوای
فکر کنم سوما با t3 همزمان خوب جوابی بده

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۵-۲۸‏, ۱۰:۳۳ قبل از ظهر
یجا خوندم که به جای اینکه 4 واحد سوما قبل خواب بزنی و 4 واحد حالا بعضیا میگن 5 صبح بعضیام میگن قبل تمرین تقسیمش کنی به 2 واحد هر 6 ساعت یبار خیلی بهتر نتیجه میگیری
یعنی حساب کردم یجورایی 2 واحد 11 شب ( قبل خواب) 2 واحد 5 صبح ، 2 واحد 11 صبح و 2 واحد 5 عصر
نظر شما دوستان چیه؟
البته انگار یجورایی با عقل جور در میاد که بدن به طور منظم و دقیق دوز مناسبی بهش میرسه:متفکر::متفکر:

samymartik
‏۱۳۹۲-۰۶-۰۷‏, ۰۹:۲۴ بعد از ظهر
سلام
چند تا باید بزنی تا جواب بده واسه افزایش قد؟
چقد طول میکشه جواب بده؟

^Mohammad^
‏۱۳۹۲-۰۶-۰۷‏, ۰۹:۲۵ بعد از ظهر
سلام
چند تا باید بزنی تا جواب بده واسه افزایش قد؟
چقد طول میکشه جواب بده؟
به متخصص غدد مراجعه کنید

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۶-۰۷‏, ۰۹:۴۸ بعد از ظهر
یجا خوندم که به جای اینکه 4 واحد سوما قبل خواب بزنی و 4 واحد حالا بعضیا میگن 5 صبح بعضیام میگن قبل تمرین تقسیمش کنی به 2 واحد هر 6 ساعت یبار خیلی بهتر نتیجه میگیری
یعنی حساب کردم یجورایی 2 واحد 11 شب ( قبل خواب) 2 واحد 5 صبح ، 2 واحد 11 صبح و 2 واحد 5 عصر
نظر شما دوستان چیه؟
البته انگار یجورایی با عقل جور در میاد که بدن به طور منظم و دقیق دوز مناسبی بهش میرسه:متفکر::متفکر:

من اين نمونه برنامه تزريقو داخله رژيم قبل از مسابقه دوستان ديدم.فكر كنم بيشتر به خاطر جلوگيري از ريزش(تخريب) عضلات باشه
چون تو برنامشون هوازي زياد بود

peptid
‏۱۳۹۲-۰۶-۰۷‏, ۱۰:۳۶ بعد از ظهر
اگه دانمارکی باشه آره میشه به این روش استفاده کرد(که الانم 99% دانمارکی های حتی داروخونه گرما دیدیس)
ا الجی که اصلا فکرشم نکن

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۰‏, ۱۲:۴۴ بعد از ظهر
چرا حتي داروخونه؟:پوزخند:

hami1368
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۰‏, ۰۱:۱۳ بعد از ظهر
سلام دوستان
یه راهنمایی میخواستم
من دو سال پیش وزنم 150 کیلو بود و قدم 190 و الان حدود دو سال ورزش میکنم
الان 24 سالمه وزنم 125 کیلوه (تقریباً 25 کیلو کم کردم) میخوام یه 10 تا دیگه بیام پایین
بنظرتون سوما بزنم یا از همین چربی سوز های توی بازار استفاده کنم ضررش کمتره؟؟؟
اگه با سوما موافقید چه مارکی و چند تا ؟؟؟
اصلاً به عوارضش می ارزه که بزنم یا نه؟؟؟

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۰‏, ۰۱:۲۶ بعد از ظهر
سلام.اگه هدفت كم كردن باشه و عجله هم نداري ميتوني با رژيم غذايي ساده و تمرينات بدن سازي+هوازي +اندكي صبر و پشتكار خيلي راحت كم كني بدون عوارض
توصيه ميكنم سومارو فقط به خاطر كم كردن وزن مصرف نكني چون سوما اگه در كنارش رژيم مناسبي نباشه نتيجه نميگيري پولتو هدر دادي:گل رز:

peptid
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۰‏, ۰۳:۲۹ بعد از ظهر
سلام دوستان
یه راهنمایی میخواستم
الان 24 سالمه وزنم 125 کیلوه (تقریباً 25 کیلو کم کردم) میخوام یه 10 تا دیگه بیام پایین

واسه این هدفت باید از پیپتاید فرگمنت استفاده کنی

parsboyr
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۰‏, ۰۷:۳۷ بعد از ظهر
سلام دوستان
یه راهنمایی میخواستم

وزن میخوای کم کنی هم واسه خوش تیپی و هم واسه سلامتی دیگه؟؟!!! مگه اینطور نیست؟؟
سوما ، پپتید ، ... همشون عوارض دارند!
به نظر من رژیم + تمرین + مکملهای چربی سوز آمینو کراتین ... اینجور چیزا استفاده کن جای سوما و دارو ....:گل رز:

^Mohammad^
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۰‏, ۰۸:۲۴ بعد از ظهر
سلام دوستان
یه راهنمایی میخواستم

اگه اصرار به مصرف دارید سوما +T3

hami1368
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۰‏, ۱۰:۵۰ بعد از ظهر
وزن میخوای کم کنی هم واسه خوش تیپی و هم واسه سلامتی دیگه؟؟!!! مگه اینطور نیست؟؟
سوما ، پپتید ، ... همشون عوارض دارند!
به نظر من رژیم + تمرین + مکملهای چربی سوز آمینو کراتین ... اینجور چیزا استفاده کن جای سوما و دارو ....:گل رز:

ممنون از راهنماییت دوست عزیز

راسیتش دو سه تا از بچه ها رو توی باشگاه دیدم سوما زدن و وزن خوبی کم کردن همشون هم میگین اصلاً عوارض نداره من که گیج شدم ....
نظر خودم هم بیشتر روی مصرف supplement هاست مثل چربی سوز و ال-کارنتین ، پمپ و ... (تا حالا استروئید مصرف نکردم)
البته قصد من فقط وزن کم کردن نیست ، میخوام هم زمان عضله سازی هم داشته باشم مخصوصاً (بازو )
یه سوال دیگه همراه با چربی سوز ، پروتئین وی 100% یا کازئین بخورم مشکلی ایجاد میشه یعنی مانع کم کردن وزن میشه یا میتونم مصرف کنم؟؟
به نظر شما بهترن برای پک مکمل برای چربی سوزی و عضله سازی واسه بدن من چیه (اگه برند معرفی کنید ممنون میشم)
باز هم منون که وقت میزارید و جواب میدید

parsboyr
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۸:۱۳ قبل از ظهر
ممنون از راهنماییت دوست عزیز

راسیتش دو سه تا از بچه ها رو توی باشگاه دیدم سوما زدن و وزن خوبی کم کردن همشون هم میگین اصلاً عوارض نداره من که گیج شدم ....
نظر خودم هم بیشتر روی مصرف supplement هاست مثل چربی سوز و ال-کارنتین ، پمپ و ... (تا حالا استروئید مصرف نکردم)
البته قصد من فقط وزن کم کردن نیست ، میخوام هم زمان عضله سازی هم داشته باشم مخصوصاً (بازو )
یه سوال دیگه همراه با چربی سوز ، پروتئین وی 100% یا کازئین بخورم مشکلی ایجاد میشه یعنی مانع کم کردن وزن میشه یا میتونم مصرف کنم؟؟
به نظر شما بهترن برای پک مکمل برای چربی سوزی و عضله سازی واسه بدن من چیه (اگه برند معرفی کنید ممنون میشم)
باز هم منون که وقت میزارید و جواب میدید

سوما، استروئید ... همشون عوارض دارن!!
مکمل میخوای مصرف کنی چربی سوز: لیپو6بلک یا هیدروکسی کات هاردکور ؛ آمینو میتونی یونیورسال استفاده کنی(اگه اصل گیر بیاری) یا آمینوی اپتیمم و... ، پروتئین میتونی اپتیمم یا کمبت ام پی استفاده کنی(به نظر من اگه آمینو داری مصرف میکنی دیگه پروتئین استفاده نکن به صرفه تره ازلحاظ قیمت) کراتین هم میتونی الیمپ یا اپتیمم(ترکیبیه) و... استفاده کنی!! پمپ هم بگیری خوبه . به طور کلی این برند ها خوبن!

این مکمل ها(آمینو ، بی سی ای ای ، کراتین ، پروتئین، چربی سوز ...) به طور کلی هست برای دقیق تر باید پیش یه مربی خوب بری مشورت کنی!!
از آقا افشین کسایی ( senior manager ) کمک بگیری خیلی به نفعته ! مربی بدنسازیه !:گل رز:

peptid
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۱۰:۳۵ قبل از ظهر
سوما درصورتی عوارض داره که بخوای نادرست و بی رویه مصرفش کنی
یا مثلا سابقه دیابت داشته باشی و مصرفش کنی
وگرنه میتونم بپرسم دوستانی که میگن عوارض داره چیاس؟:گل رز:

mehdi.master
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۱۱:۰۲ قبل از ظهر
درورد به همه دوستان. من میخوام سوما کنار تغذیه خوب استفاده کنم(60 عدد). مچ دستها و پاها خیلی ضعیف و لاغر هستش( از نظر استخوانی نه عضله ای)

سوالم از دوستان گل اینه که: این دوره ممکنه که مچ ها رو هم تقویت کنه( از نظر بافت استخوانی)؟

parsboyr
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۱:۲۶ بعد از ظهر
درورد به همه دوستان. من میخوام سوما کنار تغذیه خوب استفاده کنم(60 عدد). مچ دستها و پاها خیلی ضعیف و لاغر هستش( از نظر استخوانی نه عضله ای)

سوالم از دوستان گل اینه که: این دوره ممکنه که مچ ها رو هم تقویت کنه( از نظر بافت استخوانی)؟

چند سالتونه؟؟
من شنیدم اگه تو سن رشد باشید تاثیر میذاره!!! :گل رز:

DOMENEG
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۱:۵۵ بعد از ظهر
یا مثلا سابقه دیابت داشته باشی و مصرفش کنی
وگرنه میتونم بپرسم دوستانی که میگن عوارض داره چیاس؟:گل رز:

میتونه عوارضی مث رشد بی رویه سلول ها که نتیجه ش سرطان میشه رو داشته باشه
سرطان بر اثر بهم خوردن تقسیم سلولی به وجود میاد که اگه هورمون رشد به طور غیر معمول وارد بدن بشه میتونه این تقسیم رو از حالت طبیعی خارج کنه
امیدوارم بیشتر مطالعه کنید:گل رز:

peptid
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۳:۰۷ بعد از ظهر
سرطان بر اثر بهم خوردن تقسیم سلولی به وجود میاد که اگه هورمون رشد به طور غیر معمول وارد بدن بشه میتونه این تقسیم رو از حالت طبیعی خارج کنه

کاشکی به جای اینکه فقط قست پاسخگویی داشته باشید اول کمی به نوشتم دقت میکردید
امیدوارم شما بیشتر مطالعه کنید
زمین و زمان دارن سوما اسفاده میکنند نه ایران بلکه تو همه ی کشور ها شما چند مورد پیدا کن که سرطان رو به دلیل تزریق سوما گرفه باشن
مگر اینکه تو خانواده یا فامیلاشون کسی سابقه سرطان داشته باشه که اینم طرف باید خودش زمانی که در مورد سوما تحقیق میکنه مثل نداشتن دیابت و قند خون بالا مد نظر بگیره
شما قرص سرما خوردگی هم که میخری پشتش 1 صفحه در مرد عوارضش فقط نوشته

DOMENEG
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۳:۱۶ بعد از ظهر
زمین و زمان دارن سوما اسفاده میکنند نه ایران بلکه تو همه ی کشور ها شما چند مورد پیدا کن که سرطان رو به دلیل تزریق سوما گرفه باشن
مگر اینکه تو خانواده یا فامیلاشون کسی سابقه سرطان داشته باشه که اینم طرف باید خودش زمانی که در مورد سوما تحقیق میکنه مثل نداشتن دیابت و قند خون بالا مد نظر بگیره

عزیز سوما هنوز کاملا شناخته شده نیست اثراتش، پس شما نمیتونی بگی فقط در صورتی عوارض داره که بی رویه مصرف شه
الان تو بدن من و شما کلی سلول سرطانی ممکنه وجود داشته باشه که با تحریک شدن شروع به تقسیم میکنن

بازم تاکید میکنم عوارض هورمون های پپتیدی هنوز کاملا مشخص نشده پس مصرفش هرچقد هم روی برنامه باشه اشتباهه و بازی با سلامتیه

parsboyr
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۳:۲۷ بعد از ظهر

من در این مورد مطالعه کردم دوست عزیز!
در مورد سرطان : اگه سابقه ی سرطان در خانواده داشته باشه یا تومور خفیف داشته باشه این هورمون، رشد تومور رو تسریع میبخشه و وخیمتر میکنه اوضاع رو!!!! این چیزی بود که من از جا های مختلف خوندم یا شنیدم!!:گل رز:

parsboyr
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۳:۳۳ بعد از ظهر
عزیز سوما هنوز کاملا شناخته شده نیست اثراتش، پس شما نمیتونی بگی فقط در صورتی عوارض داره که بی رویه مصرف شه
الان تو بدن من و شما کلی سلول سرطانی ممکنه وجود داشته باشه که با تحریک شدن شروع به تقسیم میکنن

بازم تاکید میکنم عوارض هورمون های پپتیدی هنوز کاملا مشخص نشده پس مصرفش هرچقد هم روی برنامه باشه اشتباهه و بازی با سلامتیه

در دنیا حرفه ای ها(کسانی که واسه قهرمانی کار میکنند) مسئله ی عوارض حل شده هست! و فرد فقط و فقط هدفش رسیدن به قهرمانیه!!
یه مثال واستون میزنم: به مرحوم نامجو(وزنه بردار المپیکی گیلانی) گفتند اگه تمرین رو ادامه بدی شاید دیگه نتونی راه بری اما گفت واسم مهم نیست دوست دارم قهرمان بشم فقط!!
قهرمان هم شد اما دیگه نتونست راه بره و رو ویلچر بود دیگه!! اما راضی از کارش بود !!!
این بحث عوارض و سودش هم همینطور هست ! الان توی اردو های تیم ملی خیلی رشته ها استروئید ها و هورمون ها مثل نقل و نبات هست!!
چون هدف روشن و مشخص هست => قهرمانی !!:گل رز:

DOMENEG
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۳:۵۵ بعد از ظهر
دوست گلم منم همین دوتا پست شمارو گفتم ، کافیه فقط یه سلول غیر طبیعی وجود داشته باشه که سوما میتونه تحریکش کنه و یه فاجعه به بار بیاد

..:: Ali ::..
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۴:۵۶ بعد از ظهر

کاملا در اشتباهید همون قسمتی رو که رنگی کردید رو میگم.
فکر کنم دقت نکردید سوما قبل از هر چیز یه هورمونه.تو پزشکی یه بحثی هست به نام توازن هورمونی بدن.نمیدونم چقدر باید رو مهم بودنش تاکید کنم.دقیق ترین عملکردای بدن تو این بخش نمود پیدا میکنه.کوچکترین اختلالی در این قسمت باعث تغییرات چشم گیر میشه
همون کل دنیایی که میفرمایید تمام تلاششونو برای حفظ این انجام میدن.حتی مواد غذایی رو که باعث ترشح بیش از حد یه هورمون خاص میشه رو هم کنترل میکنن حالا میفرمایید مستقیم هورمون وارد بدن میکنن:متفکر:فکر کنم موارد مصرف درمانی رو با موارد استفاده برای بدنسازی اشتباه گرفتید.
بدن خودش مکانیزم های تنظیم کننده داره و اضافه کردن بی مورد هر هورمونی به بدن سالم قطعا عارضه به دنبال داره
اینکه میبینید تحت نظر پزشک تزریق میکنن نه اینکه عوارض هیچی به هیچی.صرفا به حداقل میرسونن یا مدت بروز عوارض رو افزایش میدن یا شدتشو کم میکنن

در دنیا حرفه ای ها(کسانی که واسه قهرمانی کار میکنند) مسئله ی عوارض حل شده هست! و فرد فقط و فقط هدفش رسیدن به قهرمانیه!!
یه مثال واستون میزنم: به مرحوم نامجو(وزنه بردار المپیکی گیلانی) گفتند اگه تمرین رو ادامه بدی شاید دیگه نتونی راه بری اما گفت واسم مهم نیست دوست دارم قهرمان بشم فقط!!
قهرمان هم شد اما دیگه نتونست راه بره و رو ویلچر بود دیگه!! اما راضی از کارش بود !!!
این بحث عوارض و سودش هم همینطور هست ! الان توی اردو های تیم ملی خیلی رشته ها استروئید ها و هورمون ها مثل نقل و نبات هست!!
چون هدف روشن و مشخص هست => قهرمانی !!:گل رز:
من اسمشو حل شدن نمیذارم
اسمشو کنار اومدن میذارم.یعنی ارزش سلامتیش براش نسبت به قهرمانی کمتره.

peptid
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۶:۲۹ بعد از ظهر
شمایی که اسمش رو کنار اومدن میزارید
همین بیت ... عباسپور مگه سوما نزده؟اونم تعداد بالا؟
مگه استروئید استفاده نکرده؟
پس حتما یا سرطان گرفته یا یه چیزیش هست که به ماها نمیگه
نه اتفاقا سالمه سالمه
اصلا بیت ... نه این هم قهرمان دیگه
بدن انسان این توانایی رو داره که تو هر شرایطی خودش رو وقف به
داییم تو آمریکا زندگی میکنه همیشه ازش درمورد باشگاه هایی بدنسازی اونجا میپرسم
میگه سوما اینهو نقل و نبات تو باشگاه ها ریخته افراد مسن برای حفظ سلامتی و ورزشکارا به هدف بدنسازی ازش استفاده میکنند
مشکلی هم پیش نیاد
منم نمیگم کسی که هنوز کمتر از 2-3 سال سابقه تمرینی داره یا هدف مشخصی نداره بره سوما بزنه چون اصلا پولش حروم میشه

..:: Ali ::..
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۱‏, ۰۸:۲۱ بعد از ظهر
مشکل اینه که شما فکر میکنید اگه کسی چیزی مصرف کرد و چیزیش نشد ضرر نداره.
کی منکر اینه که برای قهرمانی نباید دارو مصرف کرد؟کی گفته قهرمانا مصرف نکردن؟اگه قرار بود الان چیزیش میشد که نقش دکتر و ازمایش و بقیه ی موارد چیه؟مطمئن باشید خودشون میدونن (و بعضا توسط مراقب توجیه شدن)که در ازای چیزی که الان بدست میارن چه هزینه ای بعدا باید بدن.یعنی خودشون حق انتخاب دارن و این مسیرو انتخاب کردن.(حتی یکی از نزدیکان برای افزایش قد میخواست اقدام کنه دکتر اول براش عوارضو در اینده توضیح داد و اشنای ما هم قبول کرد)
همین وفق دادن بدن فکر میکنید بدون فشار و هزینس؟بدن یه گنجایش داره.هر روز دارم میبینم ادامایی رو که بیست سال یه چی مصرف کرده الان جگرش از کار افتاده.به محض اینکه یه قسمت از کار بیفته روند از پا افتادگی سرعت میگیره چون بقیه قسمتا فشار 2چندان متحمل میشن.
شما فکر میکنید همین بیتو (که خودمم خیلی دوسش دارم)به مرگ طبیعی میمیره؟به نظرت چندسال عمر میکنه؟مثل همه ی قهرمانای دیگه...
بله اصلن هدف اولیه همین سوماتروپین برای درمان سالمندان(اونم برای کسایی که زیاد امیدی بهشون نیست)برای چند ماه عمر بیشتر استفاده میشه.مثل همه ی دارو های دیگه که اول هدف درمانی داشتن بعد وارد رشته های نامرطبت شدن.
یه سوال دیگه:برا چی میگن هنوز مثلا عواضی برای داروهای پپتیدی گزارش نشده؟چون مصرف گستردش تازه رواج پیدا کرده هنوز بدنا خودشون رو وفق:چشمک:میدن تا مدتی بگذره تازه عوارض خودشون رو دونه دونه نشون بدن.

mehdi.master
‏۱۳۹۲-۰۶-۱۳‏, ۰۸:۲۹ بعد از ظهر
چند سالتونه؟؟
من شنیدم اگه تو سن رشد باشید تاثیر میذاره!!! :گل رز:

32 سالمه دوست عزیز با 1.5 سال سابقه تمرین.:گل رز:

RyA
‏۱۳۹۲-۰۷-۱۶‏, ۰۱:۴۳ قبل از ظهر
سلام دوستان ده عدد نوردیتروپین دانمارکی 16واحدی با تاریخ انقضا 14/3 , پلمب با هولوگرام داروخانه 29فروردین ک با نسخه برای مصرف درمانی گرفته شده موجود هست کسی هستش که نیاز داشته باشه؟

zakhar
‏۱۳۹۲-۰۷-۱۶‏, ۰۸:۵۱ قبل از ظهر
خرید و فروش دارو تو این سایت ممنوع هست .

teiger
‏۱۳۹۲-۰۷-۱۶‏, ۰۷:۵۱ بعد از ظهر
سلام
دوستان مصرف سوما به مبتدیها توصیه میشه یا حتما باید سابقه چند ساله بدنسازی داشته باشین ؟!

hamidreza.
‏۱۳۹۲-۰۷-۱۶‏, ۰۹:۰۵ بعد از ظهر
سلام
دوستان مصرف سوما به مبتدیها توصیه میشه یا حتما باید سابقه چند ساله بدنسازی داشته باشین ؟!
سلام
1چرخی تو سایت بزنی دستت میاد:گل رز:

*BABAK KH*
‏۱۳۹۲-۰۷-۱۷‏, ۰۱:۵۴ بعد از ظهر
سلام

شما هنوز می تونی با تغذیه و مکمل بدنت رو بالا بیاری.
عجله نکن.:چشمک:

Omidelec
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۰‏, ۰۷:۴۵ بعد از ظهر
خوب حالا دوستان آدرس دکتر خوب هورمون و رشد . ... واسه قضیه سوما سراغ دارین بدین ؟ ممنون میشم

*BABAK KH*
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۰‏, ۱۱:۱۵ بعد از ظهر
چند میل سوما در هفته میتونه مفید باشه؟

milad_96
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۰‏, ۱۱:۵۴ بعد از ظهر
دوز مصرفی سوما برای گرفتن ی نتیجه ای که راضیت کنه روزانه 4 واحد هست که معمولا باید تا 6 هفته ادامه پیدا کنه :لبخند: .

*BABAK KH*
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۱‏, ۰۲:۴۹ بعد از ظهر
هر 4 واحدش چند میل میشه؟

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۱‏, ۰۳:۲۷ بعد از ظهر
1 میل
کل سرنگ انسولین رو جا میگیره

Binam
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۱‏, ۰۳:۳۰ بعد از ظهر
قیمتاشون چجوریاس؟

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۱‏, ۰۳:۳۵ بعد از ظهر
سوماتوپین 4 واحدی قابل تهیه از داروخانه هر عدد 35 هزار تومان
مابقی که 16 و32 واحدی هستن و بیشتر تو بازار سیاه به فروش میرسن رو نه قبول دارم و نه قیمتش رو میدونم

vahid.ncd
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۱‏, ۱۰:۱۴ بعد از ظهر
من شنیدم سومای خالی اونقدر نتیجه نمیده حتما باید همراه با استروئید باشه که خوب نتیجه بده حقیقت داره همچین چیزی؟

M_i_M
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۱‏, ۱۱:۱۶ بعد از ظهر
من شنیدم سومای خالی اونقدر نتیجه نمیده حتما باید همراه با استروئید باشه که خوب نتیجه بده حقیقت داره همچین چیزی؟

بستگی به هدفت داره

vahid.ncd
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۱‏, ۱۱:۴۴ بعد از ظهر
بستگی به هدفت داره
هدف افزایش عضله هستش, بکار نمیاد؟!

M_i_M
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۱‏, ۱۱:۵۴ بعد از ظهر
هدف افزایش عضله هستش, بکار نمیاد؟!

بی تاثیر که نیست ولی خوب برای افزایش حجم عضله معمولا با استروئید استفاده میشه شما اگه میخوای واقعا استفاده کنی با اقا افشین مشورت کن چون استفاده سر خودش اصلا کار جالبی نیست

Amir_zoha
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۲‏, ۱۲:۱۵ قبل از ظهر
داداش خود اقای کسایی یه جا گفتن به نفته نگیری بعد یکم تحقیق کردم دیدم بیشتر سوما خالی برای کات کردنه و اگه برای حجم میخوای حتما باید کنارش یه استرویید خوب به کار ببری

powergol
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۸‏, ۰۸:۳۶ بعد از ظهر
آقا یه سوال: راسته اگه سوماتروپین بزنی ممکن فک یا انگشت هات دراز بشه (من17 سالمه فقط مثلا 10 یا 15 تا میخوام بزنم)

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۸‏, ۰۹:۰۵ بعد از ظهر
آقا یه سوال: راسته اگه سوماتروپین بزنی ممکن فک یا انگشت هات دراز بشه (من17 سالمه فقط مثلا 10 یا 15 تا میخوام بزنم)

10 یا 15 تا بزنی که چی بشه؟

secretservice
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۹‏, ۰۳:۰۹ بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم :

من از 16 سالگی به مدت 7 سال بدنسازی کار میکردم در طول این دوران خیلی از چربی سوزا رو مصرف کردم همیشه هم تو رژیم های سنگین بودم ولی تا حالا استروئید مصرف نکردم الان به مدت 3 ساله که تمرین نکردم فرم سرشونه هام و سینه هام هنوز تقریبا حفظ شده ولی پهلو و شکمم خیلی بزرگ شده الان می خوام دوباره ورزش رو شروع کنم به نظرتون با سوما شروع کنم یا با چربی سوز؟ تا حالا سوما مصرف نکردم از لحاظ هزینه ای هم مشکلی ندارم ولی نمی خوام برام مشکل ساز بشه لطف بکنید راهنمایی بکنید.
قد :170 وزن: 85 استخوان بندی : درشت سن 26

*BABAK KH*
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۹‏, ۰۴:۴۹ بعد از ظهر
هوازی کار می کنید؟:متفکر:

secretservice
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۹‏, ۰۶:۱۵ بعد از ظهر
اگه تمرین شروع کنم معمولا صبحها ساعت 5-6میرم پارک میدوم من پارسال 2ماه رفتم باشگاه چربی سوز هیدروکسیکات مشکی گرفتم با رژیم کربوهیدرات صفر کلا 3 کیلو کم کردم روزی 45 دقیقه هوازی 45 دقیقه وزنه کار میکردم کلا بدنم خیلی به رژیم و چربی سوز مقاوم شده برای همین میگم می خوام با یه قوی شروع کنم تازه قسمت اعصاب خوردیش اینه یک هفته بعد از تموم شدن رژیمم با اینکه باز نا پرهیزی نمی کردم یه شب رفتم بیرون تو رودربایسی افتادم یه پیتزا خوردم صبحش رفتم رو وزنه دیدم 3 کیلو برگشت :ناراحت:

parsboyr
‏۱۳۹۲-۰۷-۲۹‏, ۰۹:۵۱ بعد از ظهر
درباره ی دوره ی سوما و استک هاش با وینسترول یا آی جی اف دوستان اگر اطلاعاتی دارن در اختیار ما بزارن ممنون:گل رز:

secretservice
‏۱۳۹۲-۰۷-۳۰‏, ۰۸:۵۰ بعد از ظهر
یکی نبود جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

T!rDaD
‏۱۳۹۲-۰۷-۳۰‏, ۰۸:۵۸ بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم :

من از 16 سالگی به مدت 7 سال بدنسازی کار میکردم در طول این دوران خیلی از چربی سوزا رو مصرف کردم همیشه هم تو رژیم های سنگین بودم ولی تا حالا استروئید مصرف نکردم الان به مدت 3 ساله که تمرین نکردم فرم سرشونه هام و سینه هام هنوز تقریبا حفظ شده ولی پهلو و شکمم خیلی بزرگ شده الان می خوام دوباره ورزش رو شروع کنم به نظرتون با سوما شروع کنم یا با چربی سوز؟ تا حالا سوما مصرف نکردم از لحاظ هزینه ای هم مشکلی ندارم ولی نمی خوام برام مشکل ساز بشه لطف بکنید راهنمایی بکنید.
قد :170 وزن: 85 استخوان بندی : درشت سن 26

اگه تمرین شروع کنم معمولا صبحها ساعت 5-6میرم پارک میدوم من پارسال 2ماه رفتم باشگاه چربی سوز هیدروکسیکات مشکی گرفتم با رژیم کربوهیدرات صفر کلا 3 کیلو کم کردم روزی 45 دقیقه هوازی 45 دقیقه وزنه کار میکردم کلا بدنم خیلی به رژیم و چربی سوز مقاوم شده برای همین میگم می خوام با یه قوی شروع کنم تازه قسمت اعصاب خوردیش اینه یک هفته بعد از تموم شدن رژیمم با اینکه باز نا پرهیزی نمی کردم یه شب رفتم بیرون تو رودربایسی افتادم یه پیتزا خوردم صبحش رفتم رو وزنه دیدم 3 کیلو برگشت :ناراحت:

یکی نبود جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
اینجوری که من متوجه شدم شما هنوز تمرین رو شروع نکردین
به نظر من که حداقل تا 3 ماه اول به هیچ مکمل یا دارویی نیاز ندارین
فقط و فقط تمرین و رژیم درست غذایی
بعد از 3 سال تمرین نکردن و با توجه به اون چند سال سابقه تمرینی مطمئن باشید که بدنتون واکنش خوبی نشون میده
پس از این 3 ماه از تغیرات بدنی میشه فهمید که به چه چیزی نیاز داره

secretservice
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۱‏, ۱۲:۵۹ قبل از ظهر
چندتا سوال دیگه الان چربی سوز قوی چی پیشنهاد میکنید؟ نظرتون با افدرین چیه؟ سوماتروپین برند ثامن بهتره یا ال جی؟

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۱‏, ۱۰:۱۰ قبل از ظهر
چندتا سوال دیگه الان چربی سوز قوی چی پیشنهاد میکنید؟ نظرتون با افدرین چیه؟ سوماتروپین برند ثامن بهتره یا ال جی؟

الان دیگه کسی از سوما استفاده نمی کنه
شما هم بهتره یه مدت با رژیم شروع کنین بعد مکمل و دارو اگه خواستین اضافه کنین

*BABAK KH*
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۱‏, ۱۱:۴۴ قبل از ظهر

از سوما اومدی به چربی سوز
هوازی کار می کنی؟

-LEO-
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۱‏, ۰۱:۵۶ بعد از ظهر
از سوما اومدی به چربی سوز
هوازی کار می کنی؟

یه سوال
سوما مصرف کردی؟
در مورد دوره های استروئیدی چیزی میدونی؟

secretservice
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۱‏, ۰۲:۴۸ بعد از ظهر
می خوام یک ماهی اول رو با یه چربی سوز قوی شروع کنم بعد سوما فقط چون یه چند وقتیه ورزش نکردم آمار مکمل ها و چربی سوزا رو نمی دونم که چیا اومده و چیا خوبه

secretservice
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۱‏, ۰۳:۰۳ بعد از ظهر
یه سوال
سوما مصرف کردی؟
در مورد دوره های استروئیدی چیزی میدونی؟

نه تاحالا سوما مصرف نکردم در مورد استروئید میدونم ولی خودم مصرف نکردم چون هیچ موقع احتیاج به افزایش حجم نداشتم بدن من طوریه که فقط با رژیم غذایی می تونم تا هفته ای 5 کیلو بیام بالا در مورد هوازی هم صبحا ساعت 5-6 تو پارک می دوم البته موقع هایی که تو رژیم باشم

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۲‏, ۱۱:۵۳ قبل از ظهر
یجا نوشته بودین رژیم کربوهیدرات 0
خب این صحیح نیست. تو دوران لاغری و چربی سوزی کربو کم میشه اما هیچجوقت به 0 نمیرسه! حتی چربی های سالم هم قطع نمیشن
ببین عزیزم شما تغذیت مشکل داره. نوع تمرینت هم بایستی مناسب باشه با هدفت و فیزیکت.
از بین مکملها هم هستن ممکلهایی که تو این مسیر به کمکت بیان. ( مثل کارنیتین و cla و امینو اسیدهای ضروری و ...)دنبال داروهایی مثل سوماتروپین نباش
این هورمون ، هورمون رشده که مقداری هم خاصیت چربی سوزی داره. بهت اسیب میرسونه و مقرون به صرفه هم نیست
اگه قابل دونستین میتونم شما رو به هدفتون برسونم. به مرکز مشاوره من سر بزنید (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?7708-%D9%85%D9%80%D9%80%D9%80%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D9%80%D9%80%D9%80%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4)

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۷‏, ۱۰:۰۷ بعد از ظهر
از دوستان كسي سوما مصرف داشته؟:پوزخند:

gameover
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۷‏, ۱۱:۵۶ بعد از ظهر
بله عزیز من داشتم

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۸‏, ۱۱:۲۸ قبل از ظهر
چه مدل سومايي مصرف داشتي؟و چه زماني تزريق ميكردي؟و چند واحد؟

*BABAK KH*
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۸‏, ۱۲:۱۱ بعد از ظهر
از دوستان كسي سوما مصرف داشته؟:پوزخند:

سید رفتی تو کار پرس و پاسخ.:چشمک:
فقط شبی 35 تومن پیاده میشی.:پوزخند:

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۸-۰۸‏, ۱۱:۰۱ بعد از ظهر
اره بابك اخه سوما زمان هاي مختلفي واسه مصرفش هست ميخواستم ببينم دوستان كدوم زمان نتيجه بهتري گرفتن
4 تومن كم گفتي سوما ال جي الان شده 39 تومن:پوزخند:

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۸-۲۰‏, ۰۶:۳۶ بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز
من 1ماه هست وارد 22 سالگی شدم قدم 166 وزنم 58 بدنم از لحاظ ماهیچه ای خوبه تاحالا باشگاه بدنسازی نرفتم اما خوب تو خونه صبح ورزش میکنم بدنم محکم و خوبه
اما مشکل قد دارم برای همین تصمیم دارم سوما مصرف کنم الانم یکی دامارکی 32 واحدی گرفتم اما مصرف نکردم هنوز
من باید کلا چند واحد مصرف کنم؟ روزی چند واحد ؟ استراحت نیاز نیست؟
یک عدد چند سال پیش تستسترون استفاده کردم
خواهش میکنم راهنمایی کنید به شدت منتظر پاسخ هستم
با نهایت تشکر

ببخشید یادم رفت بگم که از لحاظ بلوغ من مثل یک پسر 17-18ساله هستم!

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۸-۲۰‏, ۰۹:۴۳ بعد از ظهر
با توجه به سنتون تقريبا ديگه رشد قدي چشمگيري نخواهيد داشت حتي با سوما!
ضمن اينكه زدن سوما زير 200 واحد فقط ادمو قلقلك ميده:پوزخند:
اگه واسه چربي سوزي و افزايش حجم قرار بود مصرف كنيد ميشد راهنمايي كرد اما چون واسه اقزايش قد هست در مرحله اول پيشنهاد به يك پزشك غدد هست:چشمک:

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۸-۲۲‏, ۱۲:۴۹ بعد از ظهر
با توجه به سنتون تقريبا ديگه رشد قدي چشمگيري نخواهيد داشت حتي با سوما!
ضمن اينكه زدن سوما زير 200 واحد فقط ادمو قلقلك ميده:پوزخند:
اگه واسه چربي سوزي و افزايش حجم قرار بود مصرف كنيد ميشد راهنمايي كرد اما چون واسه اقزايش قد هست در مرحله اول پيشنهاد به يك پزشك غدد هست:چشمک:

دوست عزیز ممنون از پاسختون اما خوب من دیدم کسانی که تو این سن سوما استفاده کردن و جواب گرفتم ضمن اینکه من از مچ دستم عکس گرفتم صفحات رشت بازه !!! دلیل اینکه تا این سن صفحات رشدم باز مونده تیروئید هست !! من مشکل تیروئید داشتم (پرکار) به همیندلیل از رشتم جلوگیری میشد اما خوب همین امر باعث میشه صفحات رشد دیرتر بسته بشن !!!
دکتور غدد خوب تو تهران کسی سراغ نداره ؟؟؟

یادم رفت بگم یکی از دوستان من تو سن 22 سالگی 30 واحد سوما استفاده کرد الان 24 سالشه 8سانت بلندتر شده !!! فکر نکنم برای افزایش قد نیاز به 200 واحد باشه !! ماشالا شما بدنسازی بدنتون درشته خوب 30 واحد سوما بدن شمارو قلقلک نمیده !!! کسی که به دلیل افزایش قد سوما مصرف میکنه فکر نکنم بیشتر از 50 واحد نیاز باشه چون دکتور های غدد معمولا زیر 30 واحد تجویز میکنن!!!

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۸-۲۲‏, ۰۲:۲۳ بعد از ظهر
ضمنا من یک سوما دامارکی 32 واحدی تهیه کردم کارتونش پلمپ بود اما توش سوزن نداره !! خود آمپول هست و دفترچه راهنما سوزن نداره! از داخلش برش داشتن یا هیچ کدومشون نداره و باید جدا بخرم؟ از کجا تهیه کنم ؟ همه دارو خانه ها دارن ؟ بگم چه سوزندی بدن ؟ سوزن سرنگ خودکاری؟ آیا اندازه هم باید بدم ؟ آخه سوما میترسم ببرم بیرون خرابشه !
ممنون میشم راهنمایی کنید

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۸-۲۲‏, ۰۴:۰۲ بعد از ظهر
بگو نیدل (niddle) انسولین خودکاری میخوام

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۸-۲۶‏, ۱۰:۳۳ بعد از ظهر
قيمت نيدل شده 3 برابره يه سرنگ معمولي چه خبره اخه:پوزخند:
تازه بعد از هر بار تزريق بايد سر سوزن رو بندازي دور:منتظر:

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۱‏, ۱۱:۰۷ قبل از ظهر
قيمت نيدل شده 3 برابره يه سرنگ معمولي چه خبره اخه:پوزخند:
تازه بعد از هر بار تزريق بايد سر سوزن رو بندازي دور:منتظر:
یعنی امکان این وجود نداره که از یک نیدل 8 بار در مدت 8 روز استفاده کرد ؟ البته با رعایت تمام نکات بهداشتی
قیمت نیدل الان 800 تومنه!

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۱‏, ۰۸:۴۴ بعد از ظهر
نه دیگه چه خبره نهایتش ۲بار تزریق با یه نیدل اونم تو ۱ روز به شرطی ک مواد بهداشتی رعایت کنی و تو یخچال بمونه

^Mohammad^
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۱‏, ۰۸:۵۵ بعد از ظهر
کسی که 37 تومن پول سوما 4 واحدی میده دیگه مشکلش با800 تومن چیه ؟:پوزخند:

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۳‏, ۰۶:۵۰ بعد از ظهر
دوستان یک سوال دیگه
من برای تنظیم و آماده سازی جهت تزریق 4 واحد (دامارکی/خودکاری) باید 4تا تیک بچرخونم دیگه بیوفته رو عدد 4 درسته؟

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۴‏, ۰۶:۱۳ بعد از ظهر
دوستان خواهشا یکی کمک کنه عجله من برای اینه که شروع کردم باید دقیق 4 واحد تزریق کنم ! سر خودکارو چهار تا تیک میچرخونم میاد رو عدد 4 اما خیلی کم تزریق میکنه اینطوری میشه تا 20بار تزریق کرد !
32 واحد رو 8بار 4 واحدی میشه زد اما من 4 بار زدم باید نصف شده باشه اما نصف نصف هم نشده!!!
لطفا کمک کنید دکتور گفت حتما 4 واحد تزریق کن هربار نه بیشتر ن کمتر اما ظاهرا کمتر تزریق میکنم!

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۴‏, ۰۷:۱۰ بعد از ظهر
دوستان خواهشا یکی کمک کنه عجله من برای اینه که شروع کردم باید دقیق 4 واحد تزریق کنم ! سر خودکارو چهار تا تیک میچرخونم میاد رو عدد 4 اما خیلی کم تزریق میکنه اینطوری میشه تا 20بار تزریق کرد !
32 واحد رو 8بار 4 واحدی میشه زد اما من 4 بار زدم باید نصف شده باشه اما نصف نصف هم نشده!!!
لطفا کمک کنید دکتور گفت حتما 4 واحد تزریق کن هربار نه بیشتر ن کمتر اما ظاهرا کمتر تزریق میکنم!

ببین دوست عزیز اولا ک همه به اشتباه میگن 16 واحدی و 32 واحدی در واقع دانمارکیا همش 15 واحد و 30 واحد و 45 واحدی
حالا روش نوشته 10 میلی گرم پس در 3 ضرب کنی میشه واحد، اگه میخوای 4 واحد تزریق کنی باید بچرخونیش تا بیاد رو 1.3 که میشه 3.9 واحد:چشمک:

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۴‏, ۱۰:۵۷ بعد از ظهر

اگه روش سعيد رو متوجه شدي كه خوبه استفاده كن روشي كه گفت اگه نه تو پ خ بپرس بهت ميگم 4 واحد چند تا تيك ميشه:چشمک:

nasser4
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۵‏, ۰۲:۵۹ بعد از ظهر
دوستان عزیز کسی میتون راهنمایی کنه امپول pd poitin یا اریترو پروتئین در بدنسازی برای چه خوب هس خواهش میکنم کسی ک اطلاعات داره راهنمایی کنند تشکر

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۵‏, ۰۳:۲۷ بعد از ظهر
ببین دوست عزیز اولا ک همه به اشتباه میگن 16 واحدی و 32 واحدی در واقع دانمارکیا همش 15 واحد و 30 واحد و 45 واحدی
حالا روش نوشته 10 میلی گرم پس در 3 ضرب کنی میشه واحد، اگه میخوای 4 واحد تزریق کنی باید بچرخونیش تا بیاد رو 1.3 که میشه 3.9 واحد:چشمک:
بله درسته دامارکی خودکاری روش زده 10 میلی گرم وقتیم میچرخونم ته خودکار میاد بیرون تا 30تا تیک هست نه 32 تا !!!!
خوب این 30 تا تیک چی هست؟ هر 1تیک مگه 1 واحد نمیشه؟ شما فرمودی بچرخون تا بیاد رو عدد 1.3 آخه همچین عدیدی رو سرنگ من نیست
سر خودکار از 0 تا 4 هست تهشم که مثل خدکش اندازه گزاری شده هر 5 تیک رو یک علامت گزاشتن عداد 5 ، 10، 15، 20، 25 داره !

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۵‏, ۰۳:۳۶ بعد از ظهر
اگه روش سعيد رو متوجه شدي كه خوبه استفاده كن روشي كه گفت اگه نه تو پ خ بپرس بهت ميگم 4 واحد چند تا تيك ميشه:چشمک:
دوست عزیز منظور آقا سعیدو متوجه نشدم و به همین منظور پیام خصوصی جهت درخواست راهنمایی ارسال کردم
ولی فکر کنم وقتی آقا سعید میگن بیار رو 1.3 یعنی یک دور کامل بچرخون بعد بیار رو عدد 3 درسته؟ هر دور یک تیک هست تیکی که موقع چرخوندن صدا میده منظورمه
هر دور کامل 5 تیک صدا میده (1.3)برابر با 3+5 که میشه 8 این با عقل جور در میاد که نزدیک به 8 بار مصرف میشه اما من وقتی 4 تیک میزاشتم یعنی نصف این مقدار باید 16 بار مصرف کنم !

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۵‏, ۰۳:۵۹ بعد از ظهر
دوستان کلا باید 8 کیلیک بچرخونم؟

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۵‏, ۰۴:۳۲ بعد از ظهر
آره تقریبا 8 تا 9 تا تیک میشه ولی من از نزدیک ندیدم که درجه بندیش جچوریه فقط همینه میدونم که 1.3 میلی گرم میشه 3.9 واحد که تقریبا همون 4 واحد خودمونه

Capitan Black
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۵‏, ۰۵:۰۵ بعد از ظهر
سعيد داره به ميلي گرم ميگه كه درسته يعني داره از رو ته خودكار ميگه.
تو يادداشت بهت گفتم چند تيك ميشه.من از سر خودكار گفتم

hedayat
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۷‏, ۰۱:۰۴ قبل از ظهر
سلام.من 30 سالمه و 89 کیلو بیشتر از دو سال تمرین مداوم.مشکلی دارم اونم اینه که موقعی که پرس سینه وزنه سنگین نزدیک به رکوردم میزنم (البته چند ست گرم میکنم)145 یا 150 کیلو موقع پایین آوردن هالتر درد زیادی توی هر دو بازوم احساس میکنم به همین خاطر نمیتونم با سرعت معمولی وزنه رو بیارم پایین بلکه خیلی خیلی آهسته میارم پایین. در ضمن استخوان بندیم خیلی ضعیفه حتی استخوان مچ دستم اندازه ی خیلی کوچیک و ضعیفی داره.قبلا یک دوره استرویید زیر نظر آقای کسایی رفتم.الان میترسم رکوردم بالاتر بره زیر فشار وزنه استخوانم بشکنه یا دچارپارگی عضله بازو بشم.چند نفر گفتن سوما مصرف کن استخوان بندیت قویتر میشه.
همچین موردی کسی داشته؟چکار کنم ؟سوما میتونه کمکم کنه؟
ببخشید اگه جای سوالم اینجا نبود.ممنون

M.Hassan
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۷‏, ۰۱:۴۶ قبل از ظهر
من نزدیک ۱۹ سال سن دارم قدم هم ۱۷۷ سانته وزنمم ۸۰ کیلو هستش حدود دو ماه دارم بدن سازی کار میکنم ولی میخواستم بدونم استفاده از سوماتروپین در افزایش قدم تاثیر داره ؟
همچنین خطرات ناشی از استفاده آن چی میتواند باشد آیا ضرری برای بدن داره یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید

_Amin_
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۷‏, ۰۵:۳۶ قبل از ظهر
باید تشریف ببرید از استخوان هاتون عکس بگیرید زیر نظر پزشک تا تشخیص بدن صفحات رشدتون بازه یا خیر...
اما تاثیر آنچنانی برای شما نخواهد داشت
حتماً عوارض داره... همین تاپیک رو از اول چند صفحه مطالعه کنید مضرات مشاهده شدش رو نوشتن...

hedayat
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۷‏, ۰۷:۲۷ بعد از ظهر
سلام.من 30 سالمه و 89 کیلو بیشتر از دو سال تمرین مداوم.مشکلی دارم اونم اینه که موقعی که پرس سینه وزنه سنگین نزدیک به رکوردم میزنم (البته چند ست گرم میکنم)145 یا 150 کیلو موقع پایین آوردن هالتر درد زیادی توی هر دو بازوم احساس میکنم به همین خاطر نمیتونم با سرعت معمولی وزنه رو بیارم پایین بلکه خیلی خیلی آهسته میارم پایین. در ضمن استخوان بندیم خیلی ضعیفه حتی استخوان مچ دستم اندازه ی خیلی کوچیک و ضعیفی داره.قبلا یک دوره استرویید زیر نظر آقای کسایی رفتم.الان میترسم رکوردم بالاتر بره زیر فشار وزنه استخوانم بشکنه یا دچارپارگی عضله بازو بشم.چند نفر گفتن سوما مصرف کن استخوان بندیت قویتر میشه.
همچین موردی کسی داشته؟چکار کنم ؟سوما میتونه کمکم کنه؟
ببخشید اگه جای سوالم اینجا نبود.ممنون

کسی جواب نمیده؟

Bbehnam
‏۱۳۹۲-۰۹-۰۷‏, ۰۷:۳۶ بعد از ظهر
کسی جواب نمیده؟

ارتباطی بین مصرف سوما و تقویت مفاصلتون و کاهش دردتون نیست ! عضلات کمکی پشت بازو هستن .. و دردتون ممکنه کشیدگی تاندون باشه . و باید mri بدید

^Mohammad^
‏۱۳۹۲-۰۹-۱۱‏, ۰۸:۳۸ بعد از ظهر
ولی هرمون رشد می تونه خیلی به بهبود اسیب دیدگی کمک کنه

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۱۴‏, ۱۱:۱۱ قبل از ظهر
سلام دوستان من دارم سوما مصرف میکنم، آیا میتونم حجامت کنم؟ مشکلی نداره؟ تاثیرشو کمتر نمیکنه؟ چون زیر پوست تزریق میکنم گفتم شاید تیغ کی روی پوست میندازن تاثیرشو کم کنه!
دلیل حجامت کردنم اینه که میگن خیلی رو افزایش ترشح هرمون رشد کمک میکنه ! (دکتر های طب سنتی میگن)

Mr.LEO
‏۱۳۹۲-۰۹-۱۴‏, ۰۸:۵۹ بعد از ظهر
سلام دوستان من دارم سوما مصرف میکنم، آیا میتونم حجامت کنم؟ مشکلی نداره؟ تاثیرشو کمتر نمیکنه؟ چون زیر پوست تزریق میکنم گفتم شاید تیغ کی روی پوست میندازن تاثیرشو کم کنه!
دلیل حجامت کردنم اینه که میگن خیلی رو افزایش ترشح هرمون رشد کمک میکنه ! (دکتر های طب سنتی میگن)

نه اقا راحت مصرف کن ربطی به هم ندارند

حجامت کلا چیز بیخودی هست والا از این حجامتیا و پزشک های سنتی هرچی بپرسی میگند اره حجامت درست میکنه
اخه خون تو کمر چه ربطی به هورمون رشد داره ؟ خنده دار نیست؟
میخوای حجامت کنی برو خون بده هم سالم تر هست هم به درد چند نفر میخوره

forx
‏۱۳۹۲-۰۹-۱۵‏, ۱۱:۲۷ قبل از ظهر
سلامن علیکم
سوما میتونه کمی استخوان بندی ما رو درشت تر کنه؟:متفکر: من قدم 173 وزن 50 از اینجا گینر گرفتم ببینم چطور میشه ! و اینکه میگن سوما لاغر هم میکنه
سوالم اینجاست الان همراه گینر استفاده کنم بهتره یا بزارم بعد از مصرف گینره؟تو حالت دوم هر چی کشیدیم نمی پره؟http://blackmice.com/my/public/style_emoticons/default/costum/150fs127095.gif
استدلالم اینه که الان دیگه از این لاغر تر نمیتونه کنهhttp://blackmice.com/my/public/style_emoticons/default/costum/DrHessam.gif

بعد سوما روی نمره چشم هم تاثیر داشته؟چون من میخام عمل لیزیک چشم هم کنم .اطلاعی دارید در این مورد؟
پیشاپیش تشکر

samymartik
‏۱۳۹۲-۰۹-۲۱‏, ۰۸:۵۲ قبل از ظهر
سلام خسته نباشید
سوما واسه افزایش قد باید تو زانو زده بشه؟ کجای زانو؟
بعد من شنیدم میگن جوریه که بعدش نمیشه راه بری؟

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۲۴‏, ۰۶:۰۰ بعد از ظهر
سلام مجدد خدمت دوستان
یک سوای آمریکایی (با برند بی کی یو فارماسی) خریدم، 100 واحده و یک ماه تاریخ مصرفش مونده که من 20 روزه مصرف میکنم
. قیمت 500 هزار خریدم
اینم سایت شرکت سازندش
http://www.bqpharmacy.com (http://www.bqpharmacy.com/)
این خوبه یا دامارکی؟
تاریخش مشکل ساز نمیشه یعنی اینکه چون 1ماه تاریخ داره تاثیرشم کم شده باشه؟
قیمتش خوب گرفتم؟ تاریخدارش چنده؟
اینم چند تصویر

http://www.bqpharmacy.com/52-128-thickbox/nordictropin.jpg

http://www.bqpharmacy.com/52-129-thickbox/nordictropin.jpg
http://www.bqpharmacy.com/52-120-large/nordictropin.jpg

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۲۴‏, ۰۷:۰۶ بعد از ظهر
یک سوال دیگه در مورد نحوه آماده سازی و ترکیب با آب مقطر دارم، چون من قبلا از خودکاری استفاده میکردم این دردسرارو نداشتم!
این تصویر سرنگیه که استفاده میکنم
http://www.gabric.ir/files/pages/1aa.gifحالا اینکه چه میزان آب مقطر بریزم مهمه!!!
چه میزان آب مقطر بریزم تا بتونم برای 2بار مصرف کنم ؟
من اول با همین سرنگ آب مقطر کشیدم روی عدد 50 اومد ریختم تو شیشه اما سوماتروپین سفیدرنگ داخل شیشه کامل حل نشد! فکر کردم شاید آب مقطرش کمه واسه همین 50 تا دیگه ریختم (کلا یک سرنگ انسلین پر) این دفعه کامل حل شد و برای تزریق 60 تا کشیدم و تزریق کردم
درست انجام دادم ؟ آب مقطر زیاد نریختم؟ به میزان کافی برای تزریق کشیدم؟
راستی آب مقطر 1/3 هم استفاده نشد امکان داره نگه دارمش و برای دفعات بعدی استفاده کنم ؟
خواهش میکنم به طور کامل به سوالاتم جواب بدین و اگر نکته ای چیزی وجود داره حتما اطلاع بدین تا به مشکل نخورم
راستی 1 سوال خیلی مهم دارم
من 1دونه خودکاری تزریق کردم و الان درد چشمگیری در مفاصل دارم بخصوص در آرنج دست و زانوم، آیا شما هم همین دردو بعد از چند روز تزریق دارین؟ آیا دلیلش افزایش قد میتونه باشه؟ آخه دلیل استفاده سوما برای من افزایش قد هست (به تجویز پزشک)

Amir.Na3eR
‏۱۳۹۲-۰۹-۲۴‏, ۰۹:۳۱ بعد از ظهر
تجویز من اینه که خودتون تزریق نکنید چیزه خطر ناکیه

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۲۵‏, ۰۸:۲۲ قبل از ظهر
تجویز من اینه که خودتون تزریق نکنید چیزه خطر ناکیه
فکر نکنم خطری داشته باشه؟!!! من فقط مشکلم با سوالات بالاست اینارو بدونم تزریق خیلی راحته !

ramin021
‏۱۳۹۲-۰۹-۲۵‏, ۰۹:۵۸ قبل از ظهر
دوستان رو جعبه سوماتروپین خودکاری دامارکی نوشته norditropin 10 mg/ 1.5 ml nordilet
و رو جعبه سوماتروپین آمریکایی که در پست های قبلی توضیحات و تصاویرشو گزاشته
10Iu (4 g) of somatropin
خوب کدومش قویتره ؟
ب توضیحم در این رابطه بدین لطفا

erfan123ssx
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۲‏, ۰۱:۴۵ بعد از ظهر
سلام دوستان من 23 سالم هست..میخوام دوره سوما برم..قبل هر هورمونی که بگین روی بدنم امتحان کردم..ولی چند وقته باشگاه ترک کردم و سه ماه دوباره شروع کردم..بدنم نابود شده و به 71 کیلو رسیدم..قد 188 سانتی دارم که وقتی به وزن 85 به بالا میرسم تازه یه چیزهای نمایان میشه..

حالا سوما ال جی کره خوب هست؟دوره اش چند تا هست؟ایا به انزیم های کبد هم ربط داره که خوب جواب بده؟در کنارش چه مکمل یا هورمون های دیگه باید مصرف کرد؟بعضی ها میگن واسه کسی که حجم بدنش بالاس و میخواد کات کنه..بدن من هم اصلن چربی نداره و میخوان بدونم ایا از همین ابتدا واسم عضله سازی میکنه/؟

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۲‏, ۰۵:۰۸ بعد از ظهر
دوستان رو جعبه سوماتروپین خودکاری دامارکی نوشته norditropin 10 mg/ 1.5 ml nordilet
و رو جعبه سوماتروپین آمریکایی که در پست های قبلی توضیحات و تصاویرشو گزاشته
10Iu (4 g) of somatropin
خوب کدومش قویتره ؟
ب توضیحم در این رابطه بدین لطفا

برای سومای 4 واحدی ( همون داروخانه ای ) 1 میل اب مقطر میزنن. حالا این 10 واحده. یه سرنگ 2و نیم باید اب مقطر قاطی کنی برای هر کدومش

Senior Manager
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۲‏, ۰۵:۱۰ بعد از ظهر
سلام دوستان من 23 سالم هست..میخوام دوره سوما برم..قبل هر هورمونی که بگین روی بدنم امتحان کردم..ولی چند وقته باشگاه ترک کردم و سه ماه دوباره شروع کردم..بدنم نابود شده و به 71 کیلو رسیدم..قد 188 سانتی دارم که وقتی به وزن 85 به بالا میرسم تازه یه چیزهای نمایان میشه..

حالا سوما ال جی کره خوب هست؟دوره اش چند تا هست؟ایا به انزیم های کبد هم ربط داره که خوب جواب بده؟در کنارش چه مکمل یا هورمون های دیگه باید مصرف کرد؟بعضی ها میگن واسه کسی که حجم بدنش بالاس و میخواد کات کنه..بدن من هم اصلن چربی نداره و میخوان بدونم ایا از همین ابتدا واسم عضله سازی میکنه/؟

استروئید متفاوته با سوماتروپین که همورمون رشد انسانی باشه.
برای بازگشت به شرایط ایده ال گذشته نیاز به مصرفش نیست. شما با 23 سال سن و این قد و وزن داری راه رو اشتباه میری
چه بسا که سابقه تمرینی منظمی هم نداشتی. بنظر من از برنامه غذایی و مکملی پیروی کن تا اثرات داروهای زودگذر

erfan123ssx
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۲‏, ۰۶:۳۱ بعد از ظهر
خوب دوست من اسم شریفتم نمیدونم..اخه من شنیدم ولی مطمن نیستم و گفتم از کسایی سوالم بپرسم که تجربه دارن..
اخه میگن بدنی که سوما مصرف کنه دیگه افت نمیکنه..دوست من بالای 60 تا سوما زده همراه با هورمون دیگه که اسمش یادم نیست..4 ماه باشگاه نمیره به دلایلی و بدنش همون جور مونده..

samymartik
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۳‏, ۱۱:۲۹ قبل از ظهر
سلام خسته نباشید
من یه سوال مبتدی دارم
جوری که من شنیدم میگن هورمون یا استروئید هست یا امینو اسید
و چون میگن سوما 191 امینو اسید هست پس چرا همه میگن سوما استروئید هست؟

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۳‏, ۱۱:۳۱ قبل از ظهر
سلام خسته نباشید
من یه سوال مبتدی دارم
جوری که من شنیدم میگن هورمون یا استروئید هست یا امینو اسید
و چون میگن سوما 191 امینو اسید هست پس چرا همه میگن سوما استروئید هست؟
سوما هورمون پپتایدی هستش نه استرئیدی

samymartik
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۳‏, ۱۱:۳۵ قبل از ظهر
سوما هورمون پپتایدی هستش نه استرئیدی

یعنی دیگه خطرات استروئید رو نداره؟
اگه واسه افزایش قد بزنم و بدنسازی کار کنم عوارضش کمتر میشه؟
16.5 سالمه 170 قدمه

saeid_fitness
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۳‏, ۱۱:۴۴ قبل از ظهر
یعنی دیگه خطرات استروئید رو نداره؟
اگه واسه افزایش قد بزنم و بدنسازی کار کنم عوارضش کمتر میشه؟
16.5 سالمه 170 قدمه

عوارض استروئید رو نداره ولی عوارض خودش رو داره واسه افزایش قد حتما زیر نظر متخصص غدد باشین وگرنه تحت هیچ شرایطی تو این سن دارو مصرف نکنین

samymartik
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۳‏, ۱۱:۵۱ قبل از ظهر
عوارض استروئید رو نداره ولی عوارض خودش رو داره واسه افزایش قد حتما زیر نظر متخصص غدد باشین وگرنه تحت هیچ شرایطی تو این سن دارو مصرف نکنین
والا مشکل اینه که فوق تخصص غدد میگه نزن چون به عوارضش نمی ارزه اصلا میگفت از قد بالای 160 و خرده ای دیگه بهت نمیدن
ولی جوری مثه نقل و نبات تو باشگاه ها ریخته که ادم فکر میکنه جز واجباته بدنسازیه
بعد یه سوال دیگه
ارژنین و zma و لوسین و گلوتامین همین کارو میکنه؟

haji1
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۶‏, ۰۲:۴۰ بعد از ظهر
یه سوال
تو باشگاه ما سوماتروپین تو عضله پشت بازو و سینه هم تزریق می کنند
ایا اصولی است؟
یا فقط شکم بزنم

haji1
‏۱۳۹۲-۱۰-۰۷‏, ۰۱:۳۱ بعد از ظهر
امروز رفتم داروخانه سوما بخرم
طرف برگشت بهم گفت قطره اش هم داریم!
مگر سوماتروپین قطره هم داره؟